Riješeno

NAT type STRICT - ocajnicki poziv u pomoc

  • 3 January 2019
  • 10 odgovora
  • 5372 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 5 odgovora
Pozdrav svima,

koristim ruter Alcatel HH41V, i NAT Type mi se pojavljuje kao "STRICT" cijelo vrijeme kada pricamo o online gamingu (konkretno: Black ops 4). Port forwarding, staticna ip adresa, sluzba za korisnike, UPNP i DMZ - sve navedeno sam isprobao i nakon mjesec dana borbe i dalje sve isto. Molim vas ako itko zna nesto vise o ovom problemu da napise.

Hvala unaprijed, pozdrav!
icon

Najbolji odgovor od Remko1 4 January 2019, 08:20

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 4
Bedž +4
Huh, čak si probao i službu, a to je uvijek svima riješilo problem... Živiš li u nekoj zgradi ii? Uglavnom svakako se izbori i zatraži da ti nešto učine. Sad ću citirat gogsya koji je pomogao u istoj temi o natovima:
Najbolji odgovor od gogsy1975
Znam da je bilo problema i sličnih tema pa ne znam jesi li proučio neke od:
Ruter NAT type je strict
NAT PROBLEM

Zahvali gogsyju na tome 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Trebalo bi napraviti istaknutu temu sa uputama "kako otvoriti portove za gaming" sa glavnom skretnicom na poziv tehničkoj kako bi aktivirali inače nam ne gine 100-tinjak istih tema, poput one "kako aktivirati besplatne gige"... samo ne znam tko će to odraditi.
Razina korisnika 4
Bedž +4
Istina, samo ja se ne kuzim bas u te Nat type i portove jer meni je jedan poziv sluzbi rijesio problem. Jedino sto sam napravio je DMZ za konzolu (statička ip adresa)
Momci, sve sam teme vec procitao koje ste napisali, hvala svakako. Uglavnom, slazem se za posebnu (gaming) temu. Problem sa sluzbom za korisnike je onaj standardni, “kod nas je sve u redu”, “mi ne mozemo nista po tom pitanju” i sl..

@Remko1, zivim u kuci, net funkcionira super i nema nikakvih problema, samo se ne mogu rijesiti, strict nat type-a, odnosno nat type 3. Kada se spojim na hotspot od mobitela (t-com), cak mi je na tom nat type 2, odnosno moderate, tako da ne vjerujem da sluzba za korisnike ne moze rijesiti problem. Jedino sto mi preostaje je zvati i dalje i nadat se da cu naletiti na nekog sa malo vise dobre volje. Ili trazit zamjenu rutera. Znam, vec sam ocajan 😃
Razina korisnika 7
Bedž +3
@andrix - pričao si sa "cvječarkom" u root-u SZK ili si pratio putanju direktno do tehničke?

Ispričavam se na izrazu ali stvarno toliko indolentnosti i neupućenosti roota SZK nisam u životu vidio. Više toga čovjek sam sazna čitajući i interesirajući se sam.
@gogsy1975 , 1-1-1-2, tocna putanja po tipkovnici (brojevima) do tehnicke, vec znam napamet 😃

Nakon svega, tj cijelog razgovora, u komunikaciji sa covjekom iz tehnicke za kvarove na ruteru (jer su se uz sve i lampice uzjebale na ruteru), spomenem covjeku usputno nat type, portove i sve ostale sta me muci, covjek mi kaze da i on igra doma i da ce mi objasnit sta moram. U 5 minuta mi slozi staticnu ip adresu i portove. I dalje sam strict NAT type, ali samo kazem, postoje ljudi dobre volje 😃
Razina korisnika 4
Bedž +4
Bar ćeš biti zdraviji 😉 Žao mi te stvarno, kupiš black ops 4, a sada ga ne možeš igrat online ili bilo koju drugu takvu igru osim npr. roblox😂
Nista strasno, samo 60€ i svaki mjesec 200-tinjak kn A1 za usluge 😃 Da, mozda ne mogu igrat black ops, ali zato ne mogu nista drugo 😃
Cak se ni ne radi o online gamingu ili black opsu, nego sve vise opcenito online usluga trazi stabilan NAT type. Zapravo samo cekam da mi se navedeni problem manifestira na neku drugu stvar...
Pozdrav, da li si uspio riješiti problem?

Odgovori