Riješeno

MF297d problemi

  • 6 November 2023
  • 3 odgovora
  • 303 pregleda

Pozdrav, u 7 mjesecu uzeo sam novi mf297d i onda počinju problemi. Zamijenio sam već 2 uređaja i sad čekam 3. Naime konstanto puca veza sa wifi , nekad nakon par min nekad nakon 3h, nekad se odmah spoji nazad nekad neće uopće niti nema rutera da se spojim ručno. Ruter je udaljen do najviše 2 metra od uređaja( mobiteli,smart tv, android tv box) tako da nije do toga. Znači puca veza sa svim uređajima, isprobavao sve postavke koje nudi ruter( short, medium, long range, mijenjao kanale iako sam jedini na njima) tako da je  korišenje interneta skoro nemoguće, gledanje tv, bilo kakav download itd.

Druga stvar je što se ruter neće da prebaciti na 3g, zvao SZK par puta, nitko nezna zašto ni što učiniti, sim je uredu ,isproban na više uređaja.

To se sve dešava na obadva nova 297d. Po meni to izgleda kao serijska tvornička greška rutera a je nebi čekao ako ikad i dočekam eventualno neki novi firmware koji bi to možda riješio.

Ima li tko kakve ideje što učiniti, neka caka , postavka , bilo što.Ili vraćati rutere dok mi ne dosadi i tražiti raskid ugovora i preći kod drugog operatera.

pozdrav

 

icon

Najbolji odgovor od daworin 6 November 2023, 09:31

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jedino da spojiš na zte lan kablom neki drugi router koji će ti biti AP i na njega se spajaš sa uređajima na taj AP wifi. Za šta će ti 3g? Na 3G ti se neće spojiti ako ima 4G kiji mu je prioritet osim da mu fiksno zadaš samo 3G u postavkama routera.

Mogao bih tako al to mi i nije neko riješenje, to je kao da kupim novi auto i onda kupim još jedan da šlepa ovaj drugi, probacu ih pitati da mi daju neki drugi ruter samo da nije 297d

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jedino što je bolje od tog ZTE je ZTE MC801a to probaj dobiti.

Odgovori