Riješeno

Makarska optički internet A1

  • 8 August 2023
  • 4 odgovora
  • 177 pregleda

Eto skoro pa 2 godine da sam pitao za optički internet u Makarskoj . Ormar sa optikom od A1 udaljen od kuće mi 10 metara , i kaže A1 nema optike .Naravno uvik šalju onaj pametni link sa provjerom dostupnosti. I naravno nema optike na mojoj adresi , ali zato na adresi udaljenoj od mene 40 metara (zgrada naravno - Ulica Molizanskih Hrvata ), e tamo ima optike 😂 . Čovik se zapita pa kako jer su tu istu optiku za tu zgradu provukli preko ormarića kraj moje kuće do ormarića od te zgrade.I da ormarić kraj moje kuće ima izlaze za povući kabele od optike do moje kuće , da ne bi bilo nema te mogučnosti. 

A1=Apsurdistan1 😏

icon

Najbolji odgovor od A1_Dolores 9 August 2023, 12:06

Pogledaj original

Odgovora 4

“Nije ekonomski isplativo”  😉

“Nije ekonomski isplativo”  😉

Ne znam kako im nije isplativo pa metar optičkog kabela mene košta 2 eura njih nije niti 0,5 € . I onda mi nema logike da im se ne isplati uložiti plafon plafona 30 € za dobiti novog korisnika koji če plaćati 40+ eura misečno. plus nisam jedini bar 3-4 moja susjeda bi isto prišli na optiku.

Razina korisnika 4
Bedž +1

To nije ništa novo. U mom kvartu grada (Vukovara) provode optiku i pogađate, proveli su kablove u svim okolnim ulicama, osim u mojoj. Pretpostavljam da je razlog što u mojoj ulici nema betonskih stubova za rasvjetu, pa se nemaju za što zakačiti, što rade u ostatku kvarta. Prije dosta godina je kod nas sve spušteno pod zemlju, i telefon i struja, znači nema nikakvih bandera, a za postavljanje novih jednostavno nema mjesta. OK, A1 nije u tom projektu, ali je pokazatelj načina razmišljanja tih operatera.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@aragmon pozdrav. Provjerit ćemo razloge zbog kojih optika još nije došla do tvoje adrese pa nam ju navedi OVDJE

Odgovori