Riješeno

Kućanstvo bez usluge od ukopčanja (8. dan)

  • 16 August 2023
  • 8 odgovora
  • 224 pregleda

Pozdrav,

 

kao što naslov kaže cijelo kućanstvo mi je bez usluge Interneta i telefonije već 8. dan. Radilo se prebacivanje s parice na optiku te usluga ne radi od kada je ukopčana. Kvar je prijavljen, jedini odgovor koji dobivam je “poslano je prema nadležnom odjelu te će Vam se povratno javiti kada bude riješeno”.

 

Iz dosadašnjeg iskustva, ne samo osobnog već i od drugih ljudi, jasno je da se nitko neće povratno javiti. 

 

Prilično sam siguran da je potreban izlazak tehničara na teren, ali s obzirom da nitko ne zove kako bi odradili kratki troubleshoot ne preostaje mi ništa nego “naokolo” moliti i nadati se da će mi netko dati neke konkretnije informacije. Mrežni sam inženjer po struci te mi nije problem odraditi tehnički razgovor kako bi lakše i brže otklonili problem…

 

Lp,

Matija

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 16 August 2023, 11:10

Pogledaj original

Odgovora 8

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @mkljucar, ako si već kontaktirao našu tehničku podršku (telefonskim putem ili mailom), a kolege su ti pružili informaciju da je proslijeđeno na drugi nadležni odjel, onda je to doista i tako. U tom slučaju će ti se kolege iz tehničke podrške povratno javiti nakon što nadležni odjel provjeri o čemu je riječ.

@A1_Karlo  Nije upitno da je poslano na nadležni odjel već me zanima konkretni status prijave, npr. prespoj je od HT-a te postoji neki problem koji čekamo da se riješi s njihove strane.

 

Odgovor “Povratno će Vam se javiti kolege kada riješe prijavu” nema apsolutno nikakav značaj. Djelatnik je mogao preuzeti prijavu i otići na godišnji te bi i dalje dobio identičan odgovor.

 

A dobro… postoje pritužbe, tužbe i otkazivanje ugovora. Očito je to jedini način kako da se stvari riješavaju jer pristojnošću i čekanjem nisam postigao ništa.

Razina korisnika 2
Bedž

@A1_Karlo  Nije upitno da je poslano na nadležni odjel već me zanima konkretni status prijave, npr. prespoj je od HT-a te postoji neki problem koji čekamo da se riješi s njihove strane.

 

Odgovor “Povratno će Vam se javiti kolege kada riješe prijavu” nema apsolutno nikakav značaj. Djelatnik je mogao preuzeti prijavu i otići na godišnji te bi i dalje dobio identičan odgovor.

 

A dobro… postoje pritužbe, tužbe i otkazivanje ugovora. Očito je to jedini način kako da se stvari riješavaju jer pristojnošću i čekanjem nisam postigao ništa.

Ako si mrežni inžinjer onda znaš kako funkcionira popravljanje optike. Nije to bakar i ne popravlja prebacivanjem na novu paricu.

Dodatno ukoliko tehničar prilikom instalacije optike nije dobio internet vezu tj user se nije spojio tada ni usluga ne može biti aktivna znaci nemaš šta ni raskinut ugovor jer isti nije ni aktivan.

Ugovorna obaveza kreće onog trenutka kada se usluga aktivira tj kada se user prvi puta spoji.

Ne znam kako si aktivirao usluga ako si putem telefona onda imaš pravo na raskid u roku od mjesec dana bez naknadne tj do prvog placenog racuna.

@kekiRadio sam u A1 5 godina, spajao usluge i rjesavao kvarove poslovnih korisnika tako da ipak malo znam kako izgleda support korisniku kojem usluga ne radi, a jednako tako i koji su to odjeli koji rjesavaju kvarove privatnih korisnika i kako ih "rjesavaju”.

 

Ako si mrežni inžinjer onda znaš kako funkcionira popravljanje optike. Nije to bakar i ne popravlja prebacivanjem na novu paricu.

  •  Pa ne bi se bas slozio s tobom :)
     

Poata svega je da nakon 8 dana od prijave nisam dobio apsolutno nikakvu povratnu informaciju. Evo sada je 10 dan kako nemam uslugu i da se nisam javio jednom bivsem kolegi tko zna kada bi dobio neki povratni odgovor. Dobio sam povratni poziv tek kada im je on rekao da je potrebno poslati tehnicara na teren sto je odradeno odmah sljedeci dan.

 

Naravno, nakon izlaska tehnicara izmjereno je gusenje na optici sto sam i sam javio mailom korisnickoj sluzbi tjedan dana prije s obzirom da router zabiljezava info o optickom signalu, ali nitko nije ni trznuo na to.

 

Dodatno ukoliko tehničar prilikom instalacije optike nije dobio internet vezu tj user se nije spojio tada ni usluga ne može biti aktivna znaci nemaš šta ni raskinut ugovor jer isti nije ni aktivan.

  • Usluga je radila par minuta, taman dok je potpisan revers i dok je vendor otisao sa terena, ali zbog gusenja na optici je prevelik drop paketa te se gubi veza sa sustavom koji radi autoprovisioning konfiguracije.

 

Razina korisnika 2
Bedž

Ovdje ima puno upitnika iznad glave:
 

Ako si radio u A1 nekoliko godina onda je žalosno da si se javio ovdje a ne svojim bivšim kolegama da ti daju nekakav info.

Sad meni nije jasno zašto si ti opće morao javljati korisnickoj sluzbi to što je tehničar izmjerio?

Znaći li to da je tehničar izašao Van na teren mimo nekog naloga po kojem je tvoja smetnja otvorena?

“ Usluga je radila par minuta, taman dok je potpisan revers i dok je vendor otisao sa terena, ali zbog gusenja na optici je prevelik drop paketa te se gubi veza sa sustavom koji radi autoprovisioning konfiguracije. “ E sad majstore to su ključni podaci koje si trebao navesti u prvom postu, a nisi. Sad ja ne znam jesi li ti to sada izmislio ili govoriš istinu.”

Ajmo pretpostavit da govoriš istinu:

U tom slučaju ako govoriš istinu javi se nekome od svojih bivših kolega da ti to riješi ili pošalji mail na voditelja tog tehnicara da to riješe ili pošalji pisani prigovor.

Imao sam slican problem sa A1 tehnicarom prilikom ukljucenja tj dolaska, sve je riješeno sa dva upucena maila i jednim pozivom.

Ako si bio stvarno dijelatnik A1 i to 5 godina, onda je žalosno da nisi to sam riješio kad si vidio da ti oni odugovlace.

@keki 

Ako si radio u A1 nekoliko godina onda je žalosno da si se javio ovdje a ne svojim bivšim kolegama da ti daju nekakav info.

  • Ne, nije zalosno, upravo suprotno. Zelio sam na posten nacin putem definiranog procesa rijesiti problem. Zato postoji i podrska za korisnike(telefon, mail, forum), da rijese problem… Uostalom, da, jesam, javio sam se bivsim kolegama i problem je u medjuvremenu rijesen (gusenje na optici), ali to sam i napisao, a ti ocigledno ne citas.
  • Ako ti je prvi potez ici za nekom vezom umjesto da ides na posteni nacin, sve mi je jasno kakva si osoba :)

 

Sad meni nije jasno zašto si ti opće morao javljati korisnickoj sluzbi to što je tehničar izmjerio?

  • Ponavljam, ne citas. Ali da ti sumariziram, spojio sam se lokalno na router, napravio screenshot svih bitnijih parametara koji mogu pomoci u otklonu kvara te ih poslao podrsci da proslijede tehnickoj sluzbi (nisam dobio povratni odgovor).

 

Znaći li to da je tehničar izašao Van na teren mimo nekog naloga po kojem je tvoja smetnja otvorena?

  • Tehnicar je izasao na teren izmjeriti optiku tek nakon sto je bivsi kolega njima interno rekao da posalju tehnicara, da toga nije bilo, vjerojatno bi i dalje cekao…

 

“ Usluga je radila par minuta, taman dok je potpisan revers i dok je vendor otisao sa terena, ali zbog gusenja na optici je prevelik drop paketa te se gubi veza sa sustavom koji radi autoprovisioning konfiguracije. “ E sad majstore to su ključni podaci koje si trebao navesti u prvom postu, a nisi. Sad ja ne znam jesi li ti to sada izmislio ili govoriš istinu.”

  • Ovo je doslovno bio problem. U ponedjeljak je dosao vanjski vendor, ponovo izmjerio optiku,  tvrdio je da je problem "softverski”, a ne do optike, 10 minuta je sa tehnickom sluzbom na telefonu govorio "lampica sada svijetli, sada treperi..." te je nakon toga ipak otisao na stup, te sto god da je tamo napravio je smanjilo gusenje sa -28dBm na -21dBm te je usluga proradila iste sekunde

 

E sad majstore to su ključni podaci koje si trebao navesti u prvom postu, a nisi

  • Zasto bi navodio sve te informacije ovdje kada je odgovor koji sam dobio na bilo kakav pokusaj “ako ste prijavili javiti ce vam se”. Uostalom, da me netko u privatnoj poruci upitao da detaljnije pojasnim problem, napisao bi. U mailu koji sam slao sam opisao. Na telefonu svaki dan doslovno sam objasnjavao isto i dobivao sam uvijek isti sablonski odgovor

 

 
Razina korisnika 2
Bedž

  1. Cekaj predzadnjoj poruci si napisao kako si bez usluge sad vec deseti dan. Jel ti usluga sad radi ili ne radi?

    Opet okrećeš stvari na drugu stranu bez potrebe. Ne vidim razloga da ti šalješ mail njima sa rezultatima koje si vidio prilikom ulaska u konfigurator rutera, ako je sam tehničar radio mjerenja optike. Druga je prića ako on nije bio službeno nego zbog zamolbe kolege, na to pitanje nisi odgovorio.

    Sve šta ovdje pišeš da ponavljaš ja u prijašnjim tvojim postovima ne vidim.

    Nisi naveo dal je tehničar došao zbog interne zamolbe tvoj prijatelja ili po nalogu
    Nisi naveo da si se ti lokalno spajao na ruter
    Nisi naveo da se user spojio



    Ostavi se suđenja o tome kakva sam osoba jer to nije pristojno i nije primjereno mislim da bi barem to trebao znati.

    Stvar je kolegijalnosti da pomogneš kolegama a ne veze. Osobno radim u IT sektoru dugi niz godina i uvijek mi je kolegijalnost bila na prvom mjestu. Uvijek sam se maksimalno trudio pomoći kolegama što bivišim što sadašnjim.                                               Pa zar nije normalno zamoliti kolegu da ti riješi problem? 

    Prije nekoliko dana imao sam sličan problem nazvao kolegu “bok kolega isprike na smetnji... Daj mi reci otvorio sam prijavu pod brojem 123456 vidim da je dodijeljena na Vas,možete li mi to pogledati provjeriti što je hitnije moguće.

    Ne shvaćam što je tu loše to je naprosto bar kod mene u firmi i propisano kako se poteškoća prijavljena na broju djelatnika mora riješiti što je prije moguće.

    Primjer da radim u CC-u u A1 i da me ti nazoveš kažeš bog ja sam bivši kolega imam nekih poteškoća prijava mi je otvorena ne radi mi net. Ja bi dao 300% od sebe da to riješim i više nego što je u mojoj moći osobno bi kao agent poslao mail i zamolio za maksimalnu urgenciju. To nije stvar veze nego ljudskosti i kolegijalnosti prije svega.

    Još jednom drago mi je da ti je usluga proradila.
     
Razina korisnika 1
Bedž +1

@mkljucar molim te da nam OVDJE pošalješ svoje podatke za provjeru statusa rješavanja tehničke poteškoće.

Odgovori