Riješeno

Imam 1Gbps, želim produljenje ugovora bez smanjenja brzine

  • 5 September 2023
  • 47 odgovora
  • 1558 pregleda

Pozdrav.

Zadovoljan sam korisnik A1 optike više od četiri godine. Ovih dana htio sam potpisati produljenje ugovora i prijeći na vašu novu Mozaik 2023 ponudu jer mi je istekao ugovor no žena u A1 centru na Trgu me neugodno iznenadila kad mi je rekla da moj internet paket od 1Gbps više ne postoji i da mi MORA SNIZITI internet brzinu na 300Mbps ukoliko želim produljiti ugovor (ako ne želim produživati ostaje 1Gbps). Naime, po novom postoji samo 2Gbps i 300Mbps a 2Gbps na mojoj adresi je nedostupno, kao i na 99% adresa u Zagrebu. Nisam mogao vjerovati što žena priča i otišao sam u drugi centar, na Iblerovom, rečeno mi je isto. I zaista, kad upišem i sam svoju adresu na A1 webu izbacuje da mi je samo 300 Mbps dostupan iako već niz godina u A1 koristim 1Gbps internet.


Pa dobro da li je ovo moguće, umjesto da dižete brzine vi ljude prisiljavate da ih spuste ako SVOJEVOLJNO ŽELE PRODUŽITI UGOVOR SA VAMA jer 2Gbps u cijeloj Hrvatskoj (kako su mi sami u A1 Centru priznali) je trenutno dostupan - citiram “na vrlo vrlo malo lokacija”. Ovo zaista može samo u Hrvatskoj, pozdrav A1 stručnjacima koji izmišljaju ovakve odlične pakete i tjeraju zadovoljne korisnike od sebe! 🤮

icon

Najbolji odgovor od A1_Dolores 5 September 2023, 12:39

Pogledaj original

Odgovora 47

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Sterilizator pozdrav. Informacije koje si zaprimio su točne, trenutno imamo dostupno 2 Gbps na određenim adresama na vlastitoj optičkoj infrastrukturi i kabelskoj infrastrukturi, a konstantnim ulaganjem i proširenjem će uskoro biti dostupna 2Gbps i na tvojoj adresi. Trenutno je  dostupna Mega NET tarifa te čim na tvojoj adresi bude dostupan Giga NET, moći ćeš napraviti promjenu paketa na Giga NET te će tehničar doći instalirati  novu premium opremu.

Razina korisnika 3
Bedž

Ali zašto ne ostavite i 1 Gbps brzinu u ponudi kao i do sada i kad 2 Gbps postane dostupan na većem području, onda ponudite i tih 2 Gbps kao dodatnu opciju uz doplatu ili kao zasebnu tarifu? Ovako samo radite kontra efekt, navlačite gnjev korisnika i tjerate ih konkurenciji.. Stvarno vas ne razumijem..

Razina korisnika 6
Bedž +6

Upravo ovo što je Zlatko rekao, zašto ne ostaviti mogućnost ostanka na 1Gbps i uzeti novi paket tko želi. Čuj ovo “rješenje problema” - kad ti bude dostupno moći ćeš napraviti promjenu - kao da ste čovjeku rekli evo za mjesec dana će ti biti dostupno pa se strpi a ne da može čekati idućih 20 godina da mu to bude dostupno (a možda ni tada) a do onda neka bude na 3x sporijoj brzini.

 

Identična je stvar i kod mene i ne pada mi na pamet prelazak na 300 Mbps, iako sam bez ugovora i vrlo bi rado potpisao novi zbog novih TV paketa jer mi treba dodatni prijamnik, tj. Smart Tv app.
 

Samodestruktivnost A1 na najjače.

Razina korisnika 2
Bedž

Ovo ljudi moji nema smisla što radite.
Nije mi jasno zašto ste maknuli 1 gigabit brzinu i stavili samo 2 gigabit brzinu.
To stvarno nema baš puno smisla.

I sami ste svijesni da će malo korisnika biti zainteresirano za 2 gigabit i to samo napredniji korisnici
No bitno je naglasiti da dosta ljudi još nema ni hardwer za takvu brzinu.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Takva je politika želiš nove tv pakete ili ostale pogodnosti UO nema više u ponudi 1Gbps samo manje brzine očito se boje prekapacitiranosti optike pa zato imaju u ponudi manje brzine. Ovih 2Gbps zasad ne može uvelike utjecati na prekapacitiranost optike pošto su te brzine nuđene u tragovima na vrlo malo lokacija.

Razina korisnika 3
Bedž

Nitko se ne boji prekapacitiranosti mreže, samo A1..

Razina korisnika 7
Bedž +4

A loša iskustva sa mobilnom mrežom koja i sad ima problema tako da sad pušu i na hladno.

Razina korisnika 3
Bedž

Pa barem bi optika trebala biti stabilnija od mobilne mreže..

Razina korisnika 4
Bedž +1

Baš, ovo im je korak u prazno.

Razina korisnika 7
Bedž +4

I mobilna mreža koristi optičku infrastrukturu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

🤣, meni je dostupna ova nova tarifa od 2Gbps..na bnet kabelskoj 🤣

Dok u Zagrebu, na maminoj adresi- nije dostupno. Naravno da nije, kad HT tam ima neku hibridnu optiku 😅. Tj.muljavi i HT sa infrastrukturom tzv."optikom". Da ne bi bilo nesporazuma- u maminom neboderu prisutni su svi operateri, pa i A1- preko HT infrastrukture. Pa i A1 "optika".

Ali zato- bnet kabelska infrastruktura izgrađena prije 20 godina i u koju A1 nije uložio ni lipe, ni centa- ima dostupnost.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@nickno iskreno ne bi se mijenjao za tvoj kabli kad je internet u pitanju, ti i na toj najbržoj brzini u downloadu (2Gbps) dobivaš svega 100 Mbps upload, dok sa druge strane mi na optici i na onoj najmanjoj od 300 Mbps dobivamo brži upload od kabelaša - 150 Mbps. Da ne govorim da na optici na 2Gbps paketu dobivaš 1Gbps upload, znači ogromnih 10x više od onoga na kablu. Meni osobno taj upload možda i bitniji od downloada :)

 

Ali kako god, sranje je ovo što su napravili sa brzinama i dostupnosti 2Gbps paketa, totalno su prsli i treba ostajati na starim paketima ili totalno otići iz A1 ako se kome nudi izbor… 

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@acer112 , ups, tek nakon tvog upisa išla sam malo bolje istražiti dostupnost optike. I tek sam sad skužila da je popust samo na optici, a ne i na kabelu i da su to u biti različiti paketi, mada se isto zovu.

Na maminoj adresi dostupan je taj optički GigaNet, kabelski nije, izgleda da je i A1 sprovel svoju infrastrukturu kroz zgradu, jer kroz HT infrastrukturu mami ne bi bila dostupna A1 optika,barem ne ovi novi paketi

Razina korisnika 7
Bedž +4

Optika je zakon koax je ok ali optika je optika.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Optika je zakon koax je ok ali optika je optika.

Optika je optika, da. Ali postoji optika i "optika". A ja čitala kak A1 najčešće gradi baš "optiku" 😅

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ti ni sama ne znaš kaj čitaš..... zato se svako malo zblesiraš!

Razina korisnika 6
Bedž +6

Bponam ti se ili gponam ili eponam tii se na tvoje mišljenje kaj ja znam o fttc-u ili ftth-u ili hfc-u 😛

Razina korisnika 7
Bedž +4

hahah

Razina korisnika 7
Bedž +4

hahaha

Razina korisnika 7
Bedž +4

Bponam ti se ili gponam ili eponam tii se na tvoje mišljenje kaj ja znam o fttc-u ili ftth-u ili hfc-u 😛

hahahahaha

Vratite nam VIP nazad

Meni je nepojmljivo da su ukinuli 1 Gb/s paket i da iz A1 ne znaju reći hoće li nama bez ugovorne obveze ostati ta brzina i po trenutnoj cijeni ili nam je planiraju povećati na 2 Gb/s i uvećati račun. To je sve što me zanima, čisto da znamo na čemu smo.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Meni je nepojmljivo da su ukinuli 1 Gb/s paket i da iz A1 ne znaju reći hoće li nama bez ugovorne obveze ostati ta brzina i po trenutnoj cijeni ili nam je planiraju povećati na 2 Gb/s i uvećati račun. To je sve što me zanima, čisto da znamo na čemu smo.

 

Sve dok ne dobiješ bilo kakvu pismenu obavijest od A1 (sms, e-mail ili uz račun) možeš biti miran. To piše i u Općim uvjetima poslovanja

 

@Marko98 , Bez obzira da li Ugovor ima UO ili nema- UGOVOR SE POTPISUJE NA NEODREĐENO VRIJEME i traje sve dok ga jedna strana ne prekine (krajnji korisnik na način da sklopi novi ugovor).

To što je paket 1Gb/s sada nedostupan ne znači da on i dalje ne postoji za sve one koji ga koriste. Pa tako i ja i dalje koristim prošireni bnet tv paket, a usluga nije dostupna već godinama i to je ZATO JER UGOVOR VRIJEDI NA NEODREĐENO VRIJEME!!

Vidiš, nisam provjerio jel piše na računu što. Baš budem provjerio.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @markbogdanovic, obrisao sam tvoj komentar u ovoj temi jer si isti objavio i unutar zasebne teme, nije potrebno duplati komentare.

Odgovori