Riješeno

Homebox ZTE MF283 Plus

  • 28 December 2016
  • 83 odgovora
  • 60846 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 83

Je, stigao dan ranije, srećom nas dostavljač pozna :)

Nažalost za telnet / ssh si u pravu. Pljunuo me ZTE, dobro nisam dobio i šamar za bezobrazluk! OK: napravio DMZ ka ruteru i DHCP da dodjeljuje samo jednu adresu ruteru i sve štima, WLAN ubio. Trebalo je isključiti konekciju da bih mogao DHCP podesiti. Blesavo ali tako. ZTE neide na zid, moram ga sakriti da ga neka maca ne uzme kao igračku i otkotura.

Na svu sreću, tvoji curlovi rade savršeno 🙂 Dužan sam ti piće kad budem u tvom kraju svjeta. Nisam testirao curl reboot ali nema razloga da ne radi. Ja bih se nagnjavio s ovime do bola, satima. Ma bez tebe mi nije ni na pamet palo curlat, seljak oće telnet / ssh.... Mnogo ti hvala za pomoć. Istina, ovo mi je VIP morao napisati a ne da ovisim o nečijoj dobroj volji. Uglavnom, tvoji curlovi rade i s Routera koji nadzire modem i s Raspberrya koji nadzire router, idem sad prilagođavat skriptu na novi modem. Trenutno sam skripti samo uvalio exit na početku. Srećom skripta nije velika, samo 633 reda :)) A DDNS i VPN sutra ujutro moraju raditi bez diskusije.

Pitanje: jel moram svaki put napraviti curl login prvo pa onda izdati komandu koju hoću (curl WAN IP odn. curl reboot)? Nije problem za reboot, ali WAN IP ću tražiti svakih 5 minuta od modema jer je DoubleNAT. Mislim nema veze, ali ako ne moram davati neku komandu, manje je bolje. Više komandi izdanih ne baš bistrom modemu je samo više rizika za curenje negdje.

Ookla test, 17-20 mbps DL a 26-28 mbps UL. Signal full. Antene ušarafio. Otok. Ping mi je brži nego ranije i brže reagira.

Glede logiranja brzine umjesto svakodnevnog reboota: mislim da je bolje provjeriti i znati što se događa. Pa onda smišljati kako to zaobići 🙂 Pogledat ću onaj speedtest koji si spomenuo, ali prvo moram dobiti Router da nadzire modem jer imam samo 5 dana (zajedno s vikendom) za odluku za ugovor. Brzina me boli briga, ali modem mora raditi pod nadzorom drugih kompova na mreži da se osgiura 24/7 rad bez nadzora.
Vraćaju li mi ovi curlovi uvijek samo jedan string? Odn. Moram li provjeravati jesam li dobio ispravan string ("result" i "wan_ipaddr") ili mogu samo bez provjere stringa uzeti vrijednost u drugom "" iz odgovora?
Brzina je na otoku sa krasne pozicije (kao barometar koristim susjedni otok) ne baš kao reklamirana :(
http://www.speedtest.net/result/6236131668

22 mbps DL + 28 mbps UL.

To je najbolje što mogu dobiti. U pravilu je manje. Neprekidni DL (torrent) od 20+ mbps nisam uspio imati dulje od nekoliko sekundi. Na jednoj drugoj poziciji u prostorij, UL mi je bio samo 8 mbps (meni je UL jednako važan kao DL i ključni razlog zašto ne želim kabel s pola ili frtalj mbps UL brzine).

Sad, recimo da kupite auto koji po katalogu ide 120 na sat (recimo milja, što je 193 km/h) a da ispadne kad sjednete u auto da auto ide samo 20 (mph, odn 32 km/h). Ali, kompjutori i Internet, pa to su nas naučili da ne mora raditi, da je dovoljno to plaćati i često kupovati novo. Ili: kažu auto troši 10 litara a ono, troši 60 litara. A jadnog Folcvagena gnjave što je slagao 2-3 litre potrošnje.

Antene:
sa antenama: Jačina signala -94 dBm
http://www.speedtest.net/result/6236194636 24 + 29 mbps
bez antena: Jačina signala -95 dBm
http://www.speedtest.net/result/6236206287 24 + 18 mbps

Nije dobro LTE modem držati blizu kablova od antene. 2 m je OK. 2 cm je katastrofa.
Pozdrav svima,

Da li postoji ikakva šansa da se za MF283+ dođe do firmwarea koji dopušta bridge mod?
Na žalost, kvaliteta ovog routera nije na nivou da radi samostalno na udaljenoj lokaciji te bi jako želo postaviti neki malo ozbiljniji router na navedeni kada bi mogao raditi u bridge modu.

Svaka informacija je dobrodošla.

Ljep pozdrav svima...
Oprostite,molim za pomoć
Ima li netko (VIP_MARKO) ili bilo tko drugi koji bi htio ovdje u ZGB podesiti Vip HomeBox na dyndns kako bih router mogao samo instalirati na terenu-naravno uz financijsku ili (i) gastro zahvalu.
Hvala unaprijed
jasmin.zagreb@gmail.com
091/3649111
Foruaši HELP!!!
Da li je moguće odključati VIP ZTE MF283 PLUS na sve kartice?
Ako da, kako i tko bi to uz naknadu uradio???
HVALA
Razina korisnika 1
Napomena Spaljenom u vezi "Wi-Fi" modula kojeg je "našao" - nije primijetio da "Wi-Fi" modul ima 3 (slovima: TRI) konektora - prvi je MAIN, drugi GPS (ne koristi se na većini uređaja), treći je AUX. Tako da se ipak radi o Qualcommovom Sierra 3G/4G modulu. Ovu tvrdnju možeš pobiti jedino da skineš metalni pokrov s modula, i uvjeriš se sam.
Razina korisnika 1
I evo ga:
Lijevo je Ralink RT3352 Wi-Fi modul, a u sredini je (kako je i Vip_Puljac naveo) modul s Qualcomm MDM9225 2G/3G/4G čipsetom. Slike su s ruske stranice 4PDA.

O čipsetu:
"The MDM9225 and MDM9625 chipsets are Qualcomm’s third generation of LTE modem chipsets. In addition to supporting both LTE Advanced (LTE Release 10) and HSPA+ Release 10 (including 84 Mbps dual carrier HSDPA), they are backward compatible with other standards including EV-DO Advanced, TD-SCDMA and GSM. The chipsets contain the industry's only modems to integrate 7 different radio access modes on a single baseband chip: cdma2000 (1X, DO), GSM/EDGE, UMTS (WCDMA, TD-SCDMA) and LTE (both LTE-FDD and LTE-TDD)."

Odgovori