Riješeno

Homebox ZTE MF283 Plus

  • 28 December 2016
  • 83 odgovora
  • 60846 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 83

Razina korisnika 2
Da, radi u praksi kod mene doma, linux mašina i skripta u cronu. Tako da ako ti je to uvjet za kupnju, nemaš brige.
Po mojem iskustvu od par mjeseci, router radi stabilno, ne ruši se, ne blokira, osim tog usporenja nakon tjedan dana. Da li je falični uređaj ili neki memory leak ili što, ne znam, mogao bi prijaviti korisničkoj, ako uopće oni tu mogu nešto. Meni bi idealno bilo da ZTE ide u bridge, ali kako ne ide, koristim ga vrlo malo, fale mi Gb portovi i 5GHz wifi što ZTE nema. Slično kako si opisao, wifi i svi LAN uređaji spojeni su na drugi uređaj.
Odlično, hvala. Dakle, ovo ti u praksi radi za logirati se, te očitati WAN IP i reboot poslati s drugog stroja?

Kako napisah, nisam to radio. Izgubio bih tonu vremena tražeći ovo gore. Iskustvo mi je pokazalo da je najbolje pitati ljude koji znaju, pa kad ti netko da osnovu ili okvir onoga što trebaš, dalje je lako. To je najjeftinija škola. Drugo, ZTE za sada nemam. Nisam bio do tvog posta niti razmišljao u ovom smjeru.

Glede zatvaranja uređaja. Normalni korisnici nemaju niti pojma što su ssh / telnet pa ih neće niti upotrijebiti. Poslovni i napredni (i ljeni) traže sustave koji rade bez nadzora. Svaki uređaj mora imati ulaz za remote pristup. Zašto da ja / netko mora ići tražiti modem koji je u drugoj prostorij i da bi ga se restartalo ako je krepao Internet? Ne moram niti biti u tim prostorijama u tom trenu a možda niti u tom gradu. Meni je draže da to napravi router. A Raspberry provjerava je li moja skripta startana na routeru pa ako nije, potjera ju ponovo... i tako u krug. Više uređaja provjerava više drugih uređaja. Ako Inet ne radi, ne mogu mi strojevi niti poslati e-mail da nešto ne štima. S ciljem da sustav radi sam bez nadzora 24/7. Konkretno: fiskalna blagajna mi je na serveru iza ovog modema u stanu (ako ga uzmem) a posao koji mora te račune izdavati je drugdje. I, što kad treba izdati račun a Internet je down? Neka to kompovi sami poprave :)

I dalje se nadam ssh / telnet pristupu u modem (spravu). Ako telnet radi na 7-8 godina starom Huawei Officeboxu...
Razina korisnika 2
Većina consumer uređaja ima zatvoren ssh i telnet pristup, nije nto ništa neobično, normalna procedura zaključavanja routera od strane ISPa. Realno gledano, prosječnom korisniku to niti ne treba.

code:

curl -s -m 3 -d "goformId=LOGIN&password=moj_pass_hash" -e "http://192.168.1.10/index.html" "http://192.168.1.10/goform/goform_set_cmd_process"
curl -s -m 3 -d "goformId=REBOOT_DEVICE" -e "http://192.168.1.10/index.html" http://192.168.1.10/goform/goform_set_cmd_process


Promijeni si IP routera i umjesto moj_pass_hash ubaci ono što posnifaš preko npr. inspect element iz browsera, vidi attachment.

Router traži login najprije, zato ovaj prvi curl, možda se može i oneliner napraviti, nije mi se dalo istraživati. Ovo radi sasvim ok.
Za dobiti WAN IP (nakon logina):
code:
curl --header "Referer: http://192.168.1.10/index.html" "http://192.168.1.10/goform/goform_get_cmd_process?cmd=wan_ipaddr"


BTW, ovo si mogao i sam iz bilo kojeg modernog browsera pronaći za 15 min, da ne spominjem packet capture itd. 😃
Huawei ZPE MF 283+ mi je izdiktirano preko telefona. Pretpostavljam da je to bila neka pogreška (ne s moje strane) i da je modem ZTE MF 283+. Provjerit ću.

Meni je skoro sve Linux, posebno na važnim uređajima. ssh / telnet nisu provaljivanje nego jednostavan i legitimni način da upotrebom legitimnih Linux komandi jednostavno dobijem sve informacije koje mi trebaju te da ih remote obradim i upotrijebim plus da remote izdam komandu reboot. Standardna Unix stvar zadnjih 50+ godina (OK, ne baš SSH, ali telnet da). Usrname i pwd bi trebali biti oni od admina kojim se prijavljuješ na Web interface.

Glede pada brzine: garant negdje curi memorija pa zato treba restart.

Nije problem curlati, ali za to moram znati koji dokument da potegnem, gdje se nalazi (path) pa ga onda parsati i tražiti ono što me zanima. Jasno da je i to mogućnost, ali mi se čini kao veći problem od ssh ili telneta. Sada koristim jedno 7-8 godina stari Huawei Officebox koji uredno sve radi pod paskom drugih kompova korištenjem telneta. Baš sam nedavno nekog vraga (TVHeadEnd) morao curlati pa kad nešto nije štimalo shvatio da se u nekom egzotičnom slućaju ista ključna rijeć može pojaviti dva puta. Jasno da je to bilo sve polomilo dok nisam skopčao da se to može dogoditi. Zato preferiram telnet / ssh i reboot / ifconfig ppp0 umjesto curl / wget.

Ako znaš konkrente linkove za curl, napiši. Nije to tajna. Meni je tak svejedno što programiram. Bitno da mogu očitati trenutnu WAN IP adresu zbog DoubleNAT-a i napraviti reboot s drugog LAN stroja. Zapravo mi je kritičan samo reboot s drugih strojeva.
Razina korisnika 2
Nude mi da uzmem Huawei ZPE MF 283+. Podrška mi nije odgovorila, nadam se da će netko ovdje moći odgovoriti. Trebam spravu koristiti samo kao modem. Bridge mode nema, ali to nije problem.

Mogu li se u ovu spravu spojiti sa ssh / telnetom?

Ovo mi je KLJUČNO jer modem moram moći kontrolirati s drugih kompova, pročitati iz modema WAN IP adresu (jer nema bridge pa mi je router Double NAT) i resetirati modem ako ne radi Internet (što mi se redovito događa nakon rotacije WAN IP adrese na različitim VIP uređajima i dva grada). Jednostavno, povremeno Internet ne prolazi.

Problem moram rješiti s drugog kompa ssh /telnetom a nipošto pritiskom na neku tipku ili ručnim restartom modema.

2. Na kraju nisam shvatio: ima li ova sprava priključak za vanjsku LTE/HSDPA antenu za data promet i dolazi li s njim takva antena? WLAN me ne zanima.


Nisi naveo koji uređaj je točno u pitanju, idemo pretpostaviti da je ZTE MF283+, dakle ne "Huawei ZPE" štogod to bilo :D
Uređaj ne prihvaća ssh/telnet konekcije, barem ne na standardnim portovima i standardnim un/pw.
Ali to ti niti ne treba, možeš ga bez problema restartati preko HTTP poziva iz skripte, na isti način možeš očitati i WAN IP.
Npr. s linux mašine curl iz crona ili pod windowsima onaj scheduler + curl za windowse, jednostavno za podesiti. Neću sad tu nekakve skripte postati, ne znam da li je protiv pravila foruma. Na isti način možeš očitati praktički sve parametre koji su ti vidljivi i u sučelju i pritom ne "provaljuješ u router" za što bi možda VIPovci mogli prigovoriti :D
Koristim taj router par mjeseci i nakon cca 7-10 dana brzina padne na pola pa ga treba restartati. Provjereno na mojem i uređaju od frenda, udaljeni par km, spajaju se na druge odašiljače, oba se isto ponašaju. Ili smo strefili obojica pokvaren uređaj ili su svi takvi, ali to je možda za neku drugu temu 🆒
Bok!

Radimo provjeru vezano za spajanje putem ssh/telneta na Homebox pa ti se javimo naknadno.
Vezano za drugo pitanje, na uređaju postoji priključak za vanjsku antenu te ona dolazi s uređajem.

Danijel
Nude mi da uzmem Huawei ZPE MF 283+. Podrška mi nije odgovorila, nadam se da će netko ovdje moći odgovoriti. Trebam spravu koristiti samo kao modem. Bridge mode nema, ali to nije problem.

Mogu li se u ovu spravu spojiti sa ssh / telnetom?

Ovo mi je KLJUČNO jer modem moram moći kontrolirati s drugih kompova, pročitati iz modema WAN IP adresu (jer nema bridge pa mi je router Double NAT) i resetirati modem ako ne radi Internet (što mi se redovito događa nakon rotacije WAN IP adrese na različitim VIP uređajima i dva grada). Jednostavno, povremeno Internet ne prolazi.

Problem moram rješiti s drugog kompa ssh /telnetom a nipošto pritiskom na neku tipku ili ručnim restartom modema.

2. Na kraju nisam shvatio: ima li ova sprava priključak za vanjsku LTE/HSDPA antenu za data promet i dolazi li s njim takva antena? WLAN me ne zanima.
Jel možeš saznati na kojoj si frekvenicji?
Baš sad čitam da na 800Mhz i 2x2 MIMO teoretski i ne možeš imati više od 110Mbps u downloadu.
blago tebi brate
ja sam imao 50 ping neki dan kad su resetirali odašiljač, sad je opet na 100 već čitav dan
još mi nisu odgovorili na mail ...
Razina korisnika 1
http://www.speedtest.net/result/6080583454.png

evo link sa speedtesta, znači to je u kilobajtima(ne kilobiti ili megabiti), znači oko 90mbit down i 40mbit up... ping u lolu mi je oko 50, nekad se zna spustit do 35 kolko sam vidio, nekad dić do 80, čudno mi je da mi na 80 ne počne štekat igra, a na tcomovih 65-70 se već znalo osjetit štekanje
Ne, homebox turbo se ne smije nositi nigdje.
Meni su dozvolili izvaditi karticu, ali sam zvao tehničku podršku. Kartica je sad u Huawei routeru. Bolje radi od ZTE i ne planiram je vraćat u ZTE nikad više.
Razina korisnika 1
Pitao na njihovoj fejs stranici, odgovorili mi da nije dozvoljeno vaditi karticu i koristiti u drugim uredajima, da tak pise u uvjetima koristenja..

Znaci nebi ga smio odnijet npr kad bi iso na vikendicu pa da imam tam interneta, ko kaj se pokucni smije?
Ja sam im rekao da imam drugi router koji bi probao i rekli su da je ok, sve dok SIM karticu ne nosim nigdje.
Sustav te automatski banuje ako te vide na drugoj baznoj stanici, tako su mi rekli, kad sam htio sve odnijeti kod kolege na testiranje.

Stavljao sam SIM i u mobitel, samo sam dodao APN data.vip.hr, jer ga nije prepoznao automatski.
Razina korisnika 1
Nemam nikog sa tele2. Nisam vadio karticu jer ima onu naljepnicu preko da se gubi garancija.. Jel ce u sluzbi za korisnike dat da izvadim karticu i probam u mobu, i jel ce radit s obzirom da je ko kucni broj? I kaj da im recem da bi mi dozvolili? I kak onda u slucaju potrebe za garancijom a naljepnice nema?
Na onom letku od VIPa za Homebox turbo piše 112Mb, ako se dobro sjećam.
Svi portovi na ZTE su 100Mb
Jedino ako nekog imaš da ti posudi Tele2 pokućni router, oni imaju gigabitne portove.
Neki dan kolega bio tu s tim routerom i antenama pa smo malo testirali. Tele2 ide tu kod mene 125Mbps, ali VIP ima neke smetnje na odašiljaču pa neće full speed.

Jesi ikako vadio karticu iz routera?
Ako nisi nazovi službu za korisnike pa ih zamoli da ti to odobre i stavi SIM u mobitel pa probaj.
Razina korisnika 1
Ma ruter mi bio prvo na prozoru i mislim si kak 75mbit, a u gradu sam, tele2 na mobu mi lovi 140mbit.. Sjetim se da imam kabel, maknem ruter s prozora stavim kraj kompa i spojim kablom, 100mbit lovi.. A negdje sam cital da vip ima infrastrukturu za do 250mbit il tak nes, zato pitam, ak ima neko da lovi 150mbit onda bi mi se vec isplatilo, al ak je stvarno 112mbit onda mi se ne isplati trosit 100kn za 12mbit vise haha... Jel 100mbit na 1 lan ili na sve lan izlaze skupa?

Igram lol, ping nisam ni gledal jer mi nis nije stekalo, provjerim kasnije(al na europe west serveru), i imam wot koji nisam koji mjesec igral, mogu i na njemu isprobat 🙂 stavim poslije ss speedtesta i kolki mi je ping
Ne možeš ulovit više kad su LAN portovi na ZTE283+ 100Mb
Ne znam da li bi preko WiFija išlo išta brže, ali kad VIP na reklami kaže da je max brzina 112Mbps, ja se radi tih 12 ne bih previše zamarao.

eeeeeeee da je meni 75Mb... da se preselim kod odašiljača ne bi išlo...

igraš li šta? koliki ti je ping?
Razina korisnika 1
Da vas pitam, jel ko ulovio na kompu preko homeboxa brzinu vecu od 100mbit? Meni na wifi ide 75mbit (max od mojeg wifija na kompu) i 100 preko kabla(opet max brzina na kompu)

Jel ima ko da je vise ulovio, da znam jel mi se isplati kupovat lan ili wifi karticu koja vise od toga podrzava?
evo i triple post

Što se tiče antena pogledajte tu: http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3023214&postcount=420

Antene pomažu i treba imati dvije za najbolji signal

ali džaba sve kad kod mene odašiljač ima problema, što se može vidjeti tu:



Poslao sam mail službi za korisnike i čekam odgovor
opet ja double postam, ali ne vidim nigdje edit opcije... nestala..

samo da stavim novi speedtest.
kolega je komentirao wifi pa sam ponio laptop i huaweia spojio usbom.
puno bolje. sad bi baš volio ts9 antene da testiram.

Da, sve WiFi. Testirao sam i preko kabela s PS4, ali nije baš da ima neke razlike.

Htio sam još jučer stavit nove testove, ali nisam htio triple postat :D

Bio sam direktno kod izvora 😃 ovo su rezultati



Znači da mogu kupiti i satelitsku kantenu od 3 metra, ali neće biti koristi kad direktno kod repetitora ide 30up/30down

Ovo na slici je testirano s Huawei E5372 i Z5 spojenim wifiom.. direktno kod VIPovog repetitora.

EDIT: zaboravih reć da ovog puta nisam s dslreports, zato što bi na kraju svakog testa napraivo roll of na downloadu s 30 na 8 Mbps
Razina korisnika 4
Testiranja si vršio putem wifi-a ??
evo while I'm at it
ista SIM, isti prozor, ali Huawei E5372 (bez antena) i kao što vidite nema neke velike razlike u odnosu na 283+ s lopatama ili bez..
čak i u prvom testu 39 ping iako mi se nije dalo tražit optimalnu poziciju.

evo malo speedtesta s HTovim 283+ i VIPovim antenama.
ovaj prvi (najnoviji) je s jednom antenom iznad SIMa kako je spaljeni predložio i tako se uravnoteži download.
ostalo su s dvije antene i bez.. i bez antena download malo varira i padne na kraju.
PING je uvijek tu negdje i uvijek malo bolji od VIPovog.. bar za 10ms

Razina korisnika 2
Evo za nekih 25kn sam mozes testirati kao taj Filipinac :D

http://www.ebay.com/itm/TS9-Straight-To-RP-SMA-Female-Pigtail-Connector-Adapter-Cable-T1-/252479334977

https://www.aliexpress.com/store/product/SMA-to-TS9-Pigtail-Cable-SMA-Female-Bulkhead-Connector-to-TS9-Male-Right-Angle-Connector-RG316/714180_1049501689.html

Antene od Vipa vec imas...

Na linku gore ti pisu tehnicki podatci za E5372.

Evo ti jos malo stiva...

https://3cga.wordpress.com/2014/02/10/huawei-e5372-4g-lte-150mbps-mobile-wifi/

Odgovori