Riješeno

Homebox nema interneta

  • 5 April 2022
  • 2 odgovora
  • 999 pregleda

Korisnik sam Homebox-a. Danas sam poštom dobio ruter (Huawei B353), te sam isti jučer aktivirao.

Da unaprijed napomenem, normalno sam koristio internet do sad preko drugog ruter (znači internet je radio normalno).

Međutim, nakon što sam uspostavio prvi poziv preko fiksnog telefona, internet je prestao raditi i na ruteru je počela svijetliti crvena lampica (što znači da nema interneta).

Probao sam restartati i vratiti ruter na tvorničke postavke, ali bezuspješno, i dalje nema interneta. Stavio sam SIM karticu u drugi ruter, i tamo također internet ne radi.

Uglavnom, nakon prvog poziva je prestao raditi internet i ne radi do sad.

Je li možda nekome poznat problem/ se netko susreo s ovom situacijom?

icon

Najbolji odgovor od Pero357 5 April 2022, 11:34

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 4
Bedž +3

To ti je ona oznaka mreže crvena? Možda je nešto do sim kartice - jesi možda dobio i drugu karticu? Ako da, probaj s njom.

Ako ne,  zapiši si serijski broj sim kartice i javi ovima na službi za korisnike, možda je nekakav kiks pa su ti unijeli nešto krivo - budu ti oni onda provjerili jel se poklapa serijski broj kartice s onim u njihovom sustvu, i ima li možda kakva bazna stanica u tvojoj blizini da je u problemu.

To ti je ona oznaka mreže crvena? Možda je nešto do sim kartice - jesi možda dobio i drugu karticu? Ako da, probaj s njom.

Ako ne,  zapiši si serijski broj sim kartice i javi ovima na službi za korisnike, možda je nekakav kiks pa su ti unijeli nešto krivo - budu ti oni onda provjerili jel se poklapa serijski broj kartice s onim u njihovom sustvu, i ima li možda kakva bazna stanica u tvojoj blizini da je u problemu.

Hvala na odgovoru.

Da, sad vidim da sam dobio novu SIM karticu uz ruter. Probao sam s njom i proradio je internet! Izgleda da je stara u trenutku uspostave poziva bila deaktivirana. S novom sad radi sve.

Odgovori