Homebox maksimalna/minimalna brzina

  • 10 January 2020
  • 28 odgovora
  • 9656 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 28

Razina korisnika 4
Bedž +1

A što reći? Prvih par mjeseci sve letjelo, prosjek bio oko 40Mb/s, a sad kad mi klinci imaju online nastave, sve im zapinje i ispada. A kao moderna tehnologija. Je li ovo njihov moderni bežični 4G internet?

Radije bih da nemam internet koji je povremeno 40-50Mb/s, a onda padne ispod 5Mb/s, nego da mi ograniče na 25-30Mb/s, ali da tako stalno bude.

Za više-manje fiksnu brzinu - jedino bakar i optika. Ovaj 4G je lutrija. Ja bih osobno bio sretan da imam neku zagarantiranu brzinu tipa minimalno 4Mbit, pa da mogu normalno skinut neku pjesmu, poslat familiji fotku (isprve), ili čak pogledat neki video u 480p rezoluciji. Ako to nije skromno za 2020/21, onda ne znam što je. Uvijek se pozivaju na “fair-usage”, pa nek limitiraju brzinu onima koji se hvale sa 400+Mbit. Ili nek povećaju bandwidth, pa da svi imamo normalnu brzinu. Siguran sam da bi se i oni počeli buniti kad bi im poćeli plaćati mjesečnu pretplatu proporcionalno minimalno zagarantiranoj. Tipa, 4Mbit da je minimalno, a ide 1Mbit, pa da dobe 75% manje love.

 

Moj homebox ima solidnu brzinu, makar danas malo šteka ne ide preko 400 Mbps.

Odgovori