Riješeno

Homebox i telefon i PC

  • 14 March 2024
  • 12 odgovora
  • 179 pregleda

Ovako, pitanje glasi budući da imam ruter ZTE mf297d u homebox paketu i telefonski broj, zanima me da li je ostvarivo i na koji način povezati to sve s pc-em i da pc ‘glumi’ telefon kojem je dodjeljen broj uz homebox i ostvarivati pozive prko pc-a sa slušalicama i mikrofonom?

icon

Najbolji odgovor od daworin 15 March 2024, 19:03

Pogledaj original

Odgovora 12

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da možeš trebaš ovaj adapter

Već sam gledao taj adapter no nisam bio siguran da li bi radilo… Dali je tko isprobao?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kako si gledao a napisao si da ne možeš ništa naći u bespućima interneta. Isprobaj ga pa javi trebao bi raditi. 

Kako si gledao a napisao si da ne možeš ništa naći u bespućima interneta. Isprobaj ga pa javi trebao bi raditi. 

Krivo sam se izrazio, mislio sam da nisam ništa konkretno pronašao, sve samo teorije...Nitko tko može reći da to tako sigurno radi...u teoriji bi onda i s običnim dial up modemom trebalo radit

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da radi i sa običnim dial up modemom samo trebaš imati softver na PC za telefoniju. Kao što postoji lan chat između kompova na istoj mreži.

trebao bi savjet. naime u kući imam A1 homebox 4g+ i radi ok. sad smo u drugom stanu gdje sam prenio taj homebox i isto radi ok, no moram ga vratiti u kuću jer ide u najam. preko web stranice želim naručiti još jedan homebox (u stanu ne postoje druge opcije za internet) ali mi za tu adresu ne daju opciju homebox 4g već samo 5g kućni internet onaj sa 2 uređaja što mi je skuplje, a ne trebam nužno te brzine... tehničkoj službi sam rekao da trenutni homebox 4g u stanu radi i da mi nije jasno zašto ne nude uslugu na toj adresi...
odgovorili su sljedeće:

" pojedina bazna stanica može podržati ograničen broj 4G Homebox usluga, stoga se mogu dogoditi situacije gdje dodatne aktivacije ovih usluga na određenoj lokaciji nisu moguće jer bi uzrokovale degradaciju njihove kvalitete"

sad ako ja naručim još jedan homebox na adresu gdje mi je i prvi homebox (tu opciju nudi). da li ću imati stvarno problema sa aktivacijom usluge i stabilnim internetom kako kažu ako ga prenesem u stan? radi se o turističkom području pa se očekuje veće opterećenje u sezoni. mislim reklame se vrte kako je taj homebox mobilan ovo ono...

Razina korisnika 6
Bedž +6

@xtr3m3 ,to kaj je Homebox mobilan ne znači da ti trajno možeš koristiti uslugu tamo gdje je nisi uzeo, podrazumijeva se da je ta mobilnost vremenski ograničena, npr.za vikend ili g.o.,a da se nakon toga vraćaš kući. Ako misliš trajno koristiti neku uslugu, logično je i da je uzmeš na toj adresi, a to kaj tebi 5G homebox znači manju zaradu od iznajmljivanja nikog nije briga.

šef, 5g mi ne nudi gdje iznajmljujem tako da komentar oko manje/veće zarade ne stoji, uostalom to nisam ni napisao. u stanu u kojem jesam jer iznajmljujem kuću ne znam koliko ću biti i ne treba mi skuplji paket 5g koji mi nude preko weba uz ugovor.

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nisam baš sigurna da na istoj adresi možeš uopće imati dva homeboxa, tak da ti ne preostaje baš puno rješenja za tvoj privremeni boravak u stanu, osim kupovine nekog 4G routera u slobodnoj prodaji (dakle ne od A1) I umetanja neke flat mobilne tarife (Savršena+, Apsolutna-za druge operatere se sam raspitaj) ili taj 5G homebox koji ti ne treba

Razina korisnika 7
Bedž +4

xtr3m3  Možeš na istoj adresi imati dva 4G Homebox-a. Možeš koristiti Homebox bili gdje u HR što se tiče internete, jedino pozive samo kada je na adresi koja je upisana prilikom ugovaranja usluge. Testiraj A1 4G na lokaciji gdje trebaš i znati ćeš jeli je veliko zagušenje 4G ili nije. Testiraj navečer od 19h pa nadalje.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@xtr3m3 unosom željene adrese https://www.a1.hr/provjeri-dostupnost dolaziš do info o dostupnosti mreže, što vjerujem već znaš. 🙂 Aktivaciju radimo isključivo na adresama na kojima je Homebox kao usluga dostupan. Naravno, on sam po sebi je “pokućni” i možeš ga za potrebe interneta nositi bilo gdje po Hrvatskoj, no ne možemo osigurati kvalitetnu vezu kao na dostupnoj adresi prilikom same aktivacije usluge.

hvala ekipa na odgovorima!

pozdrav!

Odgovori