Giga net

  • 28 September 2023
  • 23 odgovora
  • 1245 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 19 odgovora

Kolege,od danas mi je dostupan giga net.Ako ga netko vec koristi,neka napise kako je zadovoljan ili ne zadovoljan.Opcenito koliko ide u downloadu i uploadu.Lp,Dino


Odgovora 23

Mjereno preko moba brzine su dosta manje, ali kada žicom spojim na komp brzina je ona koja treba biti. Sve u svemu - ok, bez problema.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Imaš li u kompu mrežnu karticu koja podržava 2Gbps? Ja nemam, pa si sve mislim vrijedi li ulaganje u sve to i osjetno veća cijena paketa od 1 Gbps da bi dobio duplo brži internet koji teško da ću moći iskoristit osim možda 2x mjesečno kad potegnem neki download..

Kao i ti,nemam 2Gbps karticu.Znaci moram dobro razmislit dali mi je isplativo.Ok,hvala na savjetu.

Razina korisnika 2
Bedž

Kao i ti,nemam 2Gbps karticu.Znaci moram dobro razmislit dali mi je isplativo.Ok,hvala na savjetu.

Ljudeki ja sam danas sebi naručio 2Gbps brzinu kroz 3-5 radnih dana treba sitići oprema.

Budemo vidli sve kako dođe uglavnom ako nemate hardwer msm na komp jaki onda Vam je ovo msm bez potrebe.

Treba Vam lan kartica i plus još treba m2 koji bude to zapisival brzo a i realno na mobu i općenito preko WIFI-a to nikad nebute povukli.

Meni i treba 2.5 gigabit veza i kad dođe budemo vidli. Mene više zanima koji ruter dolazi uz tu brzinu. Vidim da je i mesh sustav.

Kolega passara mislim da tebi nije potrebno 2gbps brzina.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dobro, nije potreban baš “jak kompjuter” jer realno nema tu nikakve hardware-ske obrade kod visokih brzina internet prometa, ali da moraš imati 2.5 Gbps karticu i SSD disk da svu tu silinu podataka zapisuje - moraš. Iako i jedno i drugo danas nabaviš za cca 70tak eura, a vjerojatno i manje ako naručuješ iz vana..

 

@keki javi kad te priključe. Na kojoj si brzini trenutno i uzimaš li i TV?   

Gle imam hp prodesk 600 g4.U njemu je m.2 disk i uz njega jos ssd.Mislim sta se tice kompa,komp je ok.E sada nije problem kupit ni 2.5 Gbps karticu,ali prvo cekamo recenzije😁😁

Koji router onda nude za 2Gbit na coaxu?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@delta8 , FRITZ!Box 6660 D3.1 + FRITZ!Repeater AX3000, spomenuto već u par tema

Razina korisnika 2
Bedž

Gle imam hp prodesk 600 g4.U njemu je m.2 disk i uz njega jos ssd.Mislim sta se tice kompa,komp je ok.E sada nije problem kupit ni 2.5 Gbps karticu,ali prvo cekamo recenzije😁😁

I to šta kažeš ako imaš komplet drugi Hardwer onda ok nije problem uloziti cca30-40 eura za mrežnu.

Javim Vam ovdje kako će to izgledati kad dođu.

Razina korisnika 2
Bedž

Dobro, nije potreban baš “jak kompjuter” jer realno nema tu nikakve hardware-ske obrade kod visokih brzina internet prometa, ali da moraš imati 2.5 Gbps karticu i SSD disk da svu tu silinu podataka zapisuje - moraš. Iako i jedno i drugo danas nabaviš za cca 70tak eura, a vjerojatno i manje ako naručuješ iz vana..

 

@keki javi kad te priključe. Na kojoj si brzini trenutno i uzimaš li i TV?   

Trenutno sam na 1 Gbps nemam tv solo net imam.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Unboxing 2Gbps interneta 

 

Zašto držite na kabelu max. upload 100MBit/s kad po Docsis 3.1ide od 1GBit/s?

 

Razina korisnika 2
Bedž

Gle imam hp prodesk 600 g4.U njemu je m.2 disk i uz njega jos ssd.Mislim sta se tice kompa,komp je ok.E sada nije problem kupit ni 2.5 Gbps karticu,ali prvo cekamo recenzije😁😁

I to šta kažeš ako imaš komplet drugi Hardwer onda ok nije problem uloziti cca30-40 eura za mrežnu.

Javim Vam ovdje kako će to izgledati kad dođu.

Evo ekipo da Vam se javim i kažem kako je ovaj cirkus sa brzinom završio.

Uglavnom zahtjev sam podnio u Petak 29.9.2023 preko telefona. Agentica mi je komunicirala kako je dostupna brzina i navela kako će ona unijeti zahtjev, te da je rok 3-5 radnih dana za dostavu rutera nakon što ruter stigne bit će ga potrebno samo spojiti, te će brzina biti aktivna.
Uz cijenu dodatno mi je bitno bila i komunikacija kako se ugovorna obaveza neće dirati ona ostaje takva kakava je samo se dalje nastavlja.

Zovem u Utorak da dobijem broj pošiljke gdje mi agent kaže kako zahtjev nije podnesen, te da je agentica u Petak upisala kako brzina nije dostupna na mojoj adresi, te da se kod prelaska potpisuje nova ugovorna obaveza.

Tu sam baš poludio i odmah isti čas poslao prigovor na određene mail adrese. Unutar dva sata zvali me iz A1 gdje su se ispričavali i pitali kada mi odgovora da će tehničar osobno donijeti ruter i aktivirati ga sam. Pitali kad mi paše prvo su termin imali 16.10.2023 rekao sam da mi tako dugo cekanje ne odgovara, te se agent potrudio maksimalno i dogovorio termin za danas ujutro.

Ujutro dolaze dva tehničara koj točno u vrijeme koje smo dgovorili zbunjeni mislili su da ide novi priključak, nisu imali ni ruter ni mesh, te se proslijedili na nekog kolegu koji je došao oko 15h uključio ruter u struju i kroz 2-3 minute sve normlano radilo

Dostavljam PS brzine:

 

A1-Optika 2Gbps


Dodatno ruter koji sam dobio je  ZTE ZXHN F8648P zasada radi uredno mesh još nisam spojio jel mi nije potreban zasada.

Provjerit ću šta je sa upload brzinom kroz par dana.

U slucaju dodatnih upita stojim na raspolaganju.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zvjerka od routera 10GE lan Wifi top po specifikacijama i koliko vidim ok brzine. Mislim da ćeš biti zadovoljan routerom ZTE su se u zadnjih godinu dvije dobro pokazali i u drugim kombinacijama interneta. To je optika?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@daworin  ćoravko 😛

Pa na optici A1 daje 2/1 Gbps, na coaxu 10 puta manji upload 🙄

Razina korisnika 7
Bedž +4

nickno Ajde mani me se tebe nisam ništa pitao. Ionako samo bez veze komentiraš nikakve koristi od tebe. 

Razina korisnika 2
Bedž

nickno Ajde mani me se tebe nisam ništa pitao. Ionako samo bez veze komentiraš nikakve koristi od tebe. 

Normalno da je optika, pa nisam valjda na bakru ili coaxu sa toliko uploadom.

Idem sad testirati ruter da vidim domet Wifia pa ću i mesh ukljuciti. Javim rezultate

Razina korisnika 2
Bedž

Update:

Testiran WLAN na ruteru i generalno mogu reći da sam i više nego zadovoljan.

2.4GHz ima domet nekih 50 metara brzina ide na 60 mbit/s.
U prostoriji sa ruterom brzina ide oko 150 mbit/s

5.0GHz ima domet nekih 70-90 metara brzina ide do 147 mbit/s
U prostoriji sa ruterom mjereno 913/770 mbit/s

Dodatno ću ovih dana testirati mesh pa budemo vidli.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Haha znači malo dostupan 2Gbps, pa nije dostupan pa opet postao dostupan LOL. Igra pokvarenog telefona sa A1, tko ih ne bi volio… 

Nego, odlične brzine downloada, vidim da je čak i malo preko 2Gbps. 

Upload ne ide skroz do 1Gbps, probao još koji put napraviti speedtest? 

Na staroj 1Gbps brzini je upravo suprotno, download ne ide do maksimuma (dođe do cca 940mbps) a upload ide i preko (cca 520mbps).

Ja se još uvijek dvoumim uzeti 2Gbps ili ne..

 

p.s. kako su ti spojili mesh uređaje i koliko si ih dobio? 

p.s.2 jel to znači da mora obavezno dolaziti tehničar postavit 2Gbps gdje je već postavljena optička infrastruktura i usluga radi? Glupo ako lik dolazi samo da bi router uštekao u struju ..ili se još nešto radi? 

Razina korisnika 2
Bedž

Haha znači malo dostupan 2Gbps, pa nije dostupan pa opet postao dostupan LOL. Igra pokvarenog telefona sa A1, tko ih ne bi volio… 

Nego, odlične brzine downloada, vidim da je čak i malo preko 2Gbps. 

Upload ne ide skroz do 1Gbps, probao još koji put napraviti speedtest? 

Na staroj 1Gbps brzini je upravo suprotno, download ne ide do maksimuma (dođe do cca 940mbps) a upload ide i preko (cca 520mbps).

Ja se još uvijek dvoumim uzeti 2Gbps ili ne..

 

p.s. kako su ti spojili mesh uređaje i koliko si ih dobio? 

p.s.2 jel to znači da mora obavezno dolaziti tehničar postavit 2Gbps gdje je već postavljena optička infrastruktura i usluga radi? Glupo ako lik dolazi samo da bi router uštekao u struju ..ili se još nešto radi? 

Mesh nisam ni stavljao, po meni to nije mesh. Dobio sam jedan uređaj i to je extender a ne mesh. Nisam ga ni testirao nemam ni potrebe iskreno imam na svakom katu jedan ruter tako da sa time nemam problema. Što se tiće novog rutera on je brutalan i radi tip top wlan domet vrhunski.

Kako me je agentica prevarila odnosno nije svoj posao obavila, pa sam poslao prigovor na određene ljude, tako da su ovo morali hitno riješiti bez ikakvih prilika da se nešto zezne jer bi im bilo onda veselo.

Pazi ti ovo dogovorio sam termin sa tehničarima u 10h oni su došli u 9:54h. E sad ti prvi tehničari koji su došli bili su izgubljeni u vremenu i prostoru ja izlazim Van ovi vade hiltice borere kablove namotavaju (došli sa dizalicom). Majstore ne treba meni još jedan priključak nego mi treba samo novi ruter zbog veće brzine, nešto su sami sebi u bradu mrmljali došla neka ženska dofurala im neke kutije (rutere) i kaže mi lik ne pašu mi meshovi koje imam na ove nove rutere. Budu kolege došle popodne sa odgovarajučim mesh sustavima. Ja da spojim ovaj ruter usluga Vam ne bi radila ni na novom ni na starom ruteru.

Nisam se htio praviti pametan nego sam se ono u sebi nasmijao i rekao uredu. Predugo radim u telekomunikacijama da bi mi takvu priću izmišljali. Još ja uredu ako Vi tako kažete. Došao lik popodne oko 15h i pita me šta su kolege napravile i rekle kaže da im mesh sustav nije kompatibilan sa ruterom i ovaj se nasmijao samo.

Frajer mi kaže imam i mesh još mu ja odmah kažem to mi ne treba bit će mi još lošiji signal.
Kaže lik meni konačno netko normalan i kad vidim da ste normalni popit ću onda čašu soka. (Prvo kad sam ga ponudio vodom pivom sokom kavom odbio je).

Sam sam ukljucio ruter i spojio dva kabla, ruter se podigao kroz minutu i odmah brzina bila 2 Gbps. Još pitam tehničara i vi sad ste morali dolaziti zbog ovoga. Fino mi je rekao vidiš i sam šta da ti pričam. Pokrenem speedtest još jednom vidim sve radi potpisao nalog frajer otišao uzeo stari ruter i bog.

Doslovno A1 sam sebi komplicira stvari…..

Ovaj mesh zapravo nije mesh nego extender. Mesh uvijek mora dolaziti u paru a ne jedan.

Dodatno mene zanima kakvi su im to profili pa pusti onolko kolko je dogovoreno ovako i onako na optici nema ograničenja.

Što se tiće brzine uzmi nečeš požaliti osjeti se razlika bar kod mene u onome što ja radim na kompu.


Brzina uploada je ista ide do 850 mbps što mi nema logike…. Budem ih baš nazvao sutra da vidim što mi kažu na ovu brzinu uploada ipak je to 150 mbit/s manje.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Isti router, različito vrijeme i tema.

 

A1, gdje se mogu naći podaci o svim vašim podoperaterima, tj.onima koji uz vašu dozvolu koriste ime A1 i pružaju krajnjim korisnicima usluge interneta, iptv i telefonije? Evo mene baš interesira koliko u biti A1 pruža te usluge, a koliko svi ti skriveni,i nama nepoznati, pod nazivom A1?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@keki haha, ovo je tako standarno kod svih naših operatera, budi sretan što je to na kraju tako brzo i prošlo, znam ljude koji čekaju router još od sredine devetog..

Javi što su ti rekli za upload..

 

@nickno  srećo ti baš voliš tog daworina, na svakoj drugoj temi sijete ljubav ❤️

Podoporetari A1? Tko i što je to, prvi put čujem. Znam za A1 prodajne partnere ali svi oni prodaju i pružaju jednu uslugu - onu od A1.

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@acer112 , 😛. Heh, u tom pdf-u o veleprodajnoj usluzi najma širokopojasnog interneta svašta nešto piše+ hrpa ugovora koje zainteresirani operatori moraju ispuniti (i imati dozvolu od hakom-a) + da ako imaju izričitu dozvolu od A1 mogu koristiti ime A1, inače ne mogu. Dakle, za usluge interneta, iptv i telefonije mnogi neznani ISP-ovi ŽGnjida Žgnjidić d.o.o.po izričitoj dozvoli od A1 mogu koristiti ime A1 i ostati skriveni od nas, ili koristiti svoje ime, ali u onom beskonačnom popisu firmi,dd,a, d.o.o.-a na hakomovoj stranici ja nemrem dokučiti preko koga idu.

Odgovori