Riješeno

Da li HT limitira brzinu konkurenciji?

  • 26 November 2023
  • 3 odgovora
  • 227 pregleda

Evo situacija mi je ovakva.

Brzina kod A1 mi je skoro pa FIKSNIH 30 Mbit (Imam Turbo internet za 60 Mbit) dok je susjedu koji je na HT mreži, solidnih 60, doslovce polovica razlike.

E sada, susjed i ja smo na ISTOME telefonskom stupu, ja još možda bliži stupu za koji metar i IDENTIČNA instalacija s obzirom da su kuće bile izgrađene s ama baš istim kablima u isto vrijeme
Fora je u tome da u rijetkim slučajevima ako naglo restartam router od A1 i idem na Speedtest neki dost brzo nakon restarta, prikaže mi 45mbit i onda MAGIČNO padne na 30-31 mbit i ne mrda dalje od tog, da napomenem na bakrenoj infrastrukturi smo

Meni A1 kaže da oni ne limitiraju, meni HT kaže da ne limitiraju konkurenciji, tko je tu lud?

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 28 November 2023, 11:48

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 7
Bedž +3

Nitko ti službeno neće priznati da te limitira ali pogledaj moje upise od prije godinu i više. Davnih dana sam pisao da onaj koji je osuđen na resurse HT-a, ostane kod njih. Frendu je tehničar ht-a rekao što je i logično da prednost daju svojim korisnicima a ne onima koji rentaju resurse od njih, pogotovo u prime-timeu. A ti ipak dobiješ neki zakonski minimum...

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @migwynkriid, brzina interneta će ovisiti o tome koji internet paket koristiš. Na našem Mega NET paketu brzina interneta na parici je do 20 Mbit/s što se tiče downloada, a na Giga NET paketu do 60 Mbit/s (isto i na Super ili Turbo internetu ako koristiš taj paket). Brzina ovisi o propusnosti parice što je drugačije od adrese do adrese. Ako propusnost postoji, na većem paketu bi imao mogućnost i veće brzine. U praksi se na parici može vidjeti da brzina interneta zna biti i nešto veća od npr. 20 Mbit/s koje dobiješ na Mega NET paketu (ili Super internetu), što je čini se ovdje i slučaj.

Pozdrav @migwynkriid, brzina interneta će ovisiti o tome koji internet paket koristiš. Na našem Mega NET paketu brzina interneta na parici je do 20 Mbit/s što se tiče downloada, a na Giga NET paketu do 60 Mbit/s (isto i na Super ili Turbo internetu ako koristiš taj paket). Brzina ovisi o propusnosti parice što je drugačije od adrese do adrese. Ako propusnost postoji, na većem paketu bi imao mogućnost i veće brzine. U praksi se na parici može vidjeti da brzina interneta zna biti i nešto veća od npr. 20 Mbit/s koje dobiješ na Mega NET paketu (ili Super internetu), što je čini se ovdje i slučaj.

 Ne, to nije slučaj, napisao sam da sam na Turbo Internet paketu u startu, a ne na Super paketu, još sam i naveo kako u rijetkim slučajevima odma na router restartu dobim circa 45mbit i onda se sfiksira na 30mbit.

Odgovori