Riješeno

Brzina od 2Gbit/s kroz tri kata

  • 29 November 2023
  • 6 odgovora
  • 268 pregleda

Dakle uzeo sam 2 Gbit/s  ali nejde brže od 1,2Gbit/s no to nije sada tolko važno.

Modem je na drugom katu sad me zanima kako da najbezbolnije imam kolko tolku brzinu i u prizemlju.

Mesh sam stavio kat ispod ali crkava .

Molio bi konkretan savjet - dakle treba to i to staviti tu i tu jer iskreno ne kužim ovo baš previše.

Hvala

 

icon

Najbolji odgovor od daworin 29 November 2023, 19:39

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kako ne ide brže od 1,2 Gbps? Jel imaš PC koji može povući 2Gbps? Da ne idemo u dublje analize cijele PC konfiguracije ovo su najčešće greške:

  • mrežna kartica u PC-u, ide li preko 1Gbps? (nađi TOČNO model koji imaš i pogledaj)
  • spojena je preko LAN kabla a ne preko wifi-a
  • LAN kabli je BAREM cat6a ili noviji (niži idu do 1Gbps)
  • disk na kojem su ti Windowi je SSD ili M2, a ne HDD

Dakle, dobiti 2Gbps brzinu nije tek tako jer masa starijih konfiguracija i PC opreme je DO 1Gbps, treba više toga osigurati da bi punih 2Gbps bilo i isporučeno na kraju. Taj dio je isključivo do tebe, sa time nema ništa A1. 

Nisam neki stručnjak pa ču polako.

Mrežna je valjda na matičnoj MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI

Lan kabel je AUDIOQUEST PEARL

Windowsi su na M2

Bože mili pa zar moramo baš svi biti IT stručnjaci

Prvo mi je došao lik stavio opremu i kaže mora vam doči drugi sa laptopom

Došao je lik sa laptopom ali ni tu nejde dalje ali nema ni odgovora gdi šteka.

Mislim pa platit ču ako baš treba ali da mi neko dođe i kaže nešto konkrektno

ne valja vam ovo ili ono i gotovo.

Sumnjam da nema ekipe u A1 koji ne kuže tematiku ali zakaj uvjek meni dođu ljudi od kojih nema pravih odgovora

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dobar ti je PC ima matična 2.5Gbps lan konektor. Spoji glavni router Lan kablom sa PC i imat ćeš max brzinu koja ti je puštena i provjeri u postavkama dali ti piše 2.5Gbps ili 2.0Gbps brzina veze.

Ako želiš i u prizemlju imati max brzine trebaš povući lan kabel od glavnog routera i spojiti u prizemlju na opremu koja ima 2.5Gbps WAN i LAN konektore i Wifi koji može poslati 2Gbps brzine.i naravno sami uređaji koji bi se spajali na taj AP moraju podržavati zadnji krik mode Wifi da bi mogli tu brzinu podržati. A to znači samo najnoviji mobiteli i ne svi a ostali uređaji tipa TV, TVbox i dr nemaju tako napredan Wifi.

Hvala  acer112 i  daworin,

ma ne treba meni neka brzina kroz cijelu kuču.

Prizemlje i prvi kat samo da se može normalno surfati ništa više , a ja sam htio provjeriti samo kolka mi je brzina ništa više no nejde brže od 1,1.

Komp je odma kraj router-a sve ljepo spojeno kablima ali nejde.

jel ova slikica sada pokazuje kolko može

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kod tebe je ok mrežna pokazuje da je Lan link 2.5Gbps očito je do njih ili nisu pustili 2Gbps možda je negdje greška ili je toliko opterećeno. Kontaktiraj ih da čuješ šta će da kažu. Jer ako si ugovorio 2Gbps, a imaš polovicu toga nije ok.

Odgovori