Riješeno

Bazna stanica

  • 14 December 2023
  • 13 odgovora
  • 356 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 7 odgovora

20.11. pocinju moji problemi na flatboxu.Do tog datuma imao sam od 220-250 download i 25-40 upload , a nakon toga padam na 50-65 download i 10-20 upload brzinu.Od informacija iz podrske zapoceli su radove na baznoj stanici 20.11. i onda su stali neko vrijeme pa su opet poceli 10.12. i tad stvar postaje jos gora.Od 10.12. uz tu brzinu problem je sto mi veza pocela pucat cesto na par sekundi pa se opet spoji i visok ping.Online igranje je nemoguce radi prekidanja veze a i zna cesto prekidat pozive i netflix buffera.Prosao sam s podrskom sve od resetiranja rutera na tvornicko do isprobavanja sim kartice na svom mobitelu do nove sim kartice.Brzina je i dalje 3-4 puta manja nego sto je bila uz prekide veze,lagiranje i visok ping.Prvo su mi govorili da nema radova na baznoj pa da su na obliznjim stanicama pa jucer je bilo da trenutacno nema i danas mi podrska kaze da su otvorili radove na baznoj stanici 10.12. otkad mi je pocela pucketat mreza i visok ping.Za info ruter je relativno nov i dobio sam ga od A1 sredinom/krajem prvog mjeseca ove godine i bazna stanica na koju se spajam ima 4 frekvencije , a ne vjerujem da se promet toliko pojacao da skoro mjesec dana imam toliko manju brzinu.

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 15 December 2023, 11:16

Pogledaj original

Odgovora 13

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @Raz, postoji mogućnost da su radovi na baznoj stanici u tijeku, a najtočnije informacije ti svakako može pružiti naša tehnička podrška na broju 0800 091 091. Što se tiče mobilne mreže, brzina može varirati jer ovisi o raspoloživim resursima mreže, i temelje se na principu "best effort" - ostvarenja najbolje moguće brzine. Brzina ovisi i o udaljenosti od bazne stanice, broju aktivno spojenih korisnika te o opterećenosti segmenta mreže na koji je korisnik spojen i u kojem periodu je spojen.

  • Koristim A1 flatbox malo vise od 3 godine i veliku vecinu vremena je download bio 200-250.Zna past na 170-180 po losem vremenu i kisi.Ovo je 2.put u zadnjih godinu dana da je brzina pala ovako nisko i da je veza losa i nestabilna.Prvi put je bilo kad je A1 azurirao sustav pocetkom 2023. pa mi je prvih 15 dana ove godine bio velik package loss,nestabilna mreza i low download , a to se popravilo i rijesilo novim ruterom.Danas znaci i dalje losa brzina od 20.11. otkad su poceli radovi + nestabilna veza od 10.12. kad su nastavljeni radovi na baznoj stanici.Razumijem da brzine mogu varirat ali ako u ovih nekoliko godina samo 2 puta su padale nisko i bile lose i to oba puta kad A1 nesto radi onda je velika vjv da je to do A1 problem.
Razina korisnika 7
Bedž +4

Testiraj svaku frekvenciju posebno da vidiš da nisu isključili pojedinu frekvenciju. I vidi dali ti se spaja na isti toranj kao i prije. Jer ima dosta slučajeva gdje su isključili pojedine frekvencije i korisnici imali problema.

Evo pricao s operaterkom sad i ona mi je odgovorila da ipak nema radova na baznoj stanici i da sve radi ok na baznoj stanici ali vidi da mi ruter prebacuje izmedu 3G i 4G radi nekog razloga.Sad sam u opcijama rutera samo stavio da koristi 4G.A daworin kako bi mogao testirat svaku frekvenciju?Na cellmapperu sam nasao svoju baznu stanicu i ona ima bandove 1,3,20 i 28.

Dodatni info: Router je Huawei 4G B535,a mjesto je Potomje na Peljescu 

Bonus Edit:nakon sto sam prebacio ruter da koristi 4G samo i dalje isti problem i dalje ista niska brzina od 60 download i 20 upload

Razina korisnika 7
Bedž +4

Frekvencije možeš mijenjati ovom skriptom za preglednik i ujedno vidiš signale i toranj na koji se spajaš. Kad istestiraš javi. Evo ovdje imaš opisano sve što te zanima prolistaj malo tu temu

Znaci ovako testirao sam s skriptama.Meni iako pokazuje 4 banda:1,3,20 i 28 na cellmapperu.Samo 20 i 28 rade jer na testiranju kad sam pokusao 1+3 nemam interneta a 20+28 ima internet.Band 28 ima samo LTE dok na cellmapperu bandovi 1,3 i 20 imaju LTE-A ali nema konekcije na 1 i 3.Jedino onda da zovem da upale frekvencije 1 i 3?

Doduse ova broj 3 nema veze ali 1 ima najbolju pokrivenost i LTE-A a nju nisam mogao dobiti signal 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Na koji ID tornja ti se spaja? Pitam jer postoji jedan toranj koji ima samo 20+28 pa da se ne spajaš na taj? Ako se stvarno spajaš na toranj sa 4 frekvencije onda očito da im dvije frekvencije ne rade 99% da su namjerno isključene jer da ne rade imaju oni uvid u svaki toranj i njegove performanse pa bi popravili. Bila ista stvar i kod mene tj mog brata dva mjeseca sam se natezao sa A1 ali ništa tek nakon 10mj opet su uključili frekvenciju koju su isključili ali zanimljivo nisu sva tri smjera isključili nego samo dva tj dvije ćelije.

Zvao tehnicku podrsku i pitao za band 1.Oni govore da A1 ne iskljucuje frekvencije i onda operaterka kaze da su ipak radovi na stanici iako druga operaterka jutros rekla da nema radova.Spaja mi se na LTE-A cell id 1106002 Cell 82 PCI 232 koji ima manju pokrivenost i domet .A bilo mi je no internet connection kad sam se pokusao  spojit na band 1 cell id 1105942 Cell 22 PCI 232.

Danas upalio ruter da vidim kakvo je stanje i otisao u sustav da vidim cell id.Radi nekog razloga spojilo me na cell id:1105992  PCI 232 77/1 od B3 koji jucer nisam mogao dobiti.Situacija na ovom cell je jos losija nego na onom od jucer jer ovdje imam 42.8 mbps download i 21.7 upload uz pucanje mreze,lag i visok ping.

Razina korisnika 7
Bedž +4

A koji ti je eNB ID tornja on je bitan ne toliko cell ID? Hah pa neće priznati da isključuju pojedine frekvencije. Dok HT je priznao u baš mom slučaju ali su ipak vratili.

Juče si se spajao na eNB ID 4320 i na primarnu frekvenciju B20 i Cell ID 1106002  ,a danas isto na eNB ID 4320 ali na B28 i Cell ID 1105992 i nije to od B3 ID kako si napisao. Taj cell od B28 se ne vidi na cellmapper karti jer nije mapiran u tom smjeru vide se samo ova dva druga B28. Gle turisti su otišli i sad nema potrebe da sve frekvencije i ćelije rade.

 

Samo 4320 mi je dostupan i na njemu imam cist pogled bez nekih smetnji.

Jedino mogu trazit pojedine frekvencije na 4320 i kad sam trazio B1 koji ima cell 22 koja ima odlicnu pokrivenost nisam se uspio spojit sto bi znacilo da ili ne radi ili su je ugasili.

Takoder me muci to sto neki njihovi operateri govore da imaju radovi na baznoj stanici a neki govore da nema radova na baznoj stanici i da je sve u redu.

Sve u svemu nastavljam zvat ljude i pisat mail jer s ovakvim internetom ja ne mogu nista.
Probao sam i sim karticu na mobitelu i tamo mi ista brzina kao na ruteru i isti problemi i onda kad sam probao HT sim karticu na svom mobitelu lagano preko 100mbps download i stabilno.

A ovo za turisti su otisli i nema potrebe pa nikad se ovo nije dogadalo u ovih 3 godine sto imam ruter brzina je vecinom bila preko 200 izuzev losijeg vremena a i tad je bila stabilna veza bez pucanja.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kada je bila korona nisu isključivali tek kada su se uvjeti poboljšali znači nisu ljudi stalno bili kod kuće i time opterećivali mrežu počela su isključivanja kod HT i A1 Telemach zasad nema isključivanja pojedinih frekvencija. Pa ako ti kažu da ne isključuju onda neka poprave toranj da radi i ta B1 frekvencija koja je u tvom smjeru sad treba provjeriti taj B1 na ostale dvije ćelije tj smjera zraćenja pa da se vidi dali su isključili samo tvoj smjer ili čitavi B1.

Ma evo taman zavrsio s operaterkom razgovor.Ona je rekla da se na baznoj njima pojavio alarm 21.11. i onda opet 10. i 15.12 i da nesto tu na tornju/baznoj stanici ne radi kako treba i oni znaju za to.Govori da ce A1 to rijesiti u sto kracem roku i da mi preostaje jedino jos da posaljem mail da mi umanje racun za ovo vrijeme gdje mi mreza lose radi.

Vjv ima problem citavi B1 jer moj prijatelj koji je na suprotnom kraju B1 isto ima problema s vezom tako da je vjv i on nije vise na B1.

Odgovori