A1 optika - pročitati

  • 17 November 2023
  • 48 odgovora
  • 2892 pregleda

  • Anonymous
  • 0 odgovora

Jučer sam pristao na ponudu A1:

optika 2/1 Gbita + sa PlayStation 5 (12 Eura mjesečno) + 50 Eura poklon bonom za mjesečnu naknadu manju od 30 Eura (imam Mozaik). Te cijene ispod 100 Eura nema nigdje u Europi.

Dobija se novi ZTC router i ZTE mesh uređaj...dodatni je samo 6,5 Eura mjesečno.

 

Mnogi su u nedoumici koji su trenutno na 1/0,5 Gbita što napraviti? Pričekajte ponudu od A1, budite strpljivi. A1 ažurira podatke o dostupnosti optike i zato trenutno malo “šteka” oko ponuda.

A1 nema u hrvatskoj konkurenciju u optičkom internetu, ovo je za pomoć onima koji su na HT-u, Telemachu,….

Optika od A1 radi savršeno, a mogući su individualni kvarovi kao i svugdje s elektronikom, koji nisu pravilo.

Bridge routera na A1 nije moguć i ne treba Vam na 2Gbita.

Eventualno Vam treba LAN 2,5 Gbita adapter za velike brzine.


Odgovora 48

Razina korisnika 4
Bedž +3

Hvala ti @Zefo na ukazanom povjerenju i prihvaćenoj ponudi. Vjerujem da ćeš biti zadovoljan u korištenju A1 usluge i da će suradnja potrajati. 😊

Razina korisnika 2

O tome kako bridge mod ne treba nikome su gluposti, to što tebi ne treba ne znači da drugima ne treba. Osim toga A1 mijenja IP svakih par dana i nekoristi PPPoe konekciju kao T Com npr gdje možeš sam kad god želiš promjenit IP jednostavnim klikom na disconnect/connect opciju u svom routeru koji za razliku od A1 kod HT-a možeš koristit, dakle zaobilaziš uobičajeni šrot od routera koji oni nude. Što se tiče dostupnosti A1 optike na nju čekam već 6 godina odkako je A1 krenuo sa projektom iz EU fondova na mom području. Krajnji rok za realizaciju tog projekta bio je 15.10.2023 dakle kod nas u apsurdistanu sve mora biti iza krajnjeg roka, koliko iza tog krajnjeg roka to nitkoiz A1 barem za sad ne zna. Toliko o A1 kao ozbiljnom operateru..

Ne slažem se u potpunosti oko bridge moda i svojih routera, to je bilo prije pojave optike, ali sada koji je to bolji router od šrota od A1 koji dobiješ ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT?

A1 je daleko najbolji i najozbiljniji operater kod nas za optički internet...prvi sam da se popljuje ako nešto ne valja, ali ovdje su činjenice činjenice.

Razina korisnika 2

Ne slažem se u potpunosti oko bridge moda i svojih routera, to je bilo prije pojave optike, ali sada koji je to bolji router od šrota od A1 koji dobiješ ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT?

A1 je daleko najbolji i najozbiljniji operater kod nas za optički internet...prvi sam da se popljuje ako nešto ne valja, ali ovdje su činjenice činjenice.

Možeš li u tom ZTE šrotu otvarat portove, prioritizirat promet po protokolu, vrsti paketa.. Možes li limitirat bandwidth po korisniku? Možeš li mijenjat IP adresu kad ti padne  na pamet? Možeš li pristupit svojoj lokalnoj mreži sa interneta... to što ti gledaš samo filmove ili slušaš muziku pa ti je dovoljan taj šrot ponavljam nekome i nije. 

Ne slažem se u potpunosti oko bridge moda i svojih routera, to je bilo prije pojave optike, ali sada koji je to bolji router od šrota od A1 koji dobiješ ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT?

A1 je daleko najbolji i najozbiljniji operater kod nas za optički internet...prvi sam da se popljuje ako nešto ne valja, ali ovdje su činjenice činjenice.

Možeš li u tom ZTE šrotu otvarat portove, prioritizirat promet po protokolu, vrsti paketa.. Možes li limitirat bandwidth po korisniku? Možeš li mijenjat IP adresu kad ti padne  na pamet? Možeš li pristupit svojoj lokalnoj mreži sa interneta... to što ti gledaš samo filmove ili slušaš muziku pa ti je dovoljan taj šrot ponavljam nekome i nije. 

A zašto to raditi? Iz dosade ili?

Razina korisnika 2

Ne slažem se u potpunosti oko bridge moda i svojih routera, to je bilo prije pojave optike, ali sada koji je to bolji router od šrota od A1 koji dobiješ ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT?

A1 je daleko najbolji i najozbiljniji operater kod nas za optički internet...prvi sam da se popljuje ako nešto ne valja, ali ovdje su činjenice činjenice.

Možeš li u tom ZTE šrotu otvarat portove, prioritizirat promet po protokolu, vrsti paketa.. Možes li limitirat bandwidth po korisniku? Možeš li mijenjat IP adresu kad ti padne  na pamet? Možeš li pristupit svojoj lokalnoj mreži sa interneta... to što ti gledaš samo filmove ili slušaš muziku pa ti je dovoljan taj šrot ponavljam nekome i nije. 

A zašto to raditi? Iz dosade ili?

Ma da iz dosade čiste. Routeri koji omogućuju gore navedeno također se rade jer je nekome dosadno. Meni je potrebno za real time aplikacije tebi očito nije. A sve da mi je potrebno i za gledanje filmova to sa ovim usranim hibridnim internetom koji mi je jedino dostupan meni nije moguće bez dodatnih troškova jer  hibrid  nije flat. Zašto mi je dostupan samo taj hibridni internet? Zato jer je A1 davne 2017-te izrazio namjeru da na.moju adresu dovede optiku pa je HT odustao od FTTC-a kojeg sam.mogao vec imati godinama da nije bilo "ozbiljnog" A1 internet provajdera koji sve što napravi ako uopce napravi onda je to debelo iza krajnjeg zadanog roka.

To je potrebno 1 od 10.000 korisnika,,,taj kome je to potrebno on to i ima ili nađe (plati) način kako da to ostvari i čvrsto sam uvjeren da to tebi nije potrebno. S ovime sam završio sa pamtovanjem.

Razina korisnika 2

Zefo gledaj filmove, slusaj muziku i ostavi se komentiranja nečega o čemu očito nemaš pojma. 

Zefo gledaj filmove, slusaj muziku i ostavi se komentiranja nečega o čemu očito nemaš pojma. 

Pojma nemaš ti...pročitaj s razumijevanjem 1. post i reci mi o čemu pričaš?

Kakav real time app na brzini od 2,4 Gbita i potrebe za bridge modom...educiraj se malo.

I ne soli pamet nekome tko je za tebe doktor...zagađuješ forum sa svojim glupostima.

Razina korisnika 2

Zefo gledaj filmove, slusaj muziku i ostavi se komentiranja nečega o čemu očito nemaš pojma. 

Pojma nemaš ti...pročitaj s razumijevanjem 1. post i reci mi o čemu pričaš?

Kakav real time app na brzini od 2,4 Gbita i potrebe za bridge modom...educiraj se malo.

I ne soli pamet nekome tko je za tebe doktor...zagađuješ forum sa svojim glupostima.

Kako objqsniti filozofu poput tebe koji nema pojma što je UDP, sto je TCP, što je ICMP, što je DDNS itd da brzina interneta od 2 Gbit ne podrazumjeva da je internet odličan?  Da  traceroute od jednog do drugog servera može imati hopova (switcheva i routera) koji su loši i dropaju pakete? Da operateri.poput naših varaju sa prikazom niskog pinga (latencije) jer najkraćom i najkvalitetnijom rutom šalju  ICMP  ping pakete a puno dužom i lošijom/zagušenijom rutom šalju  TCP i UDP pakete pa kad gledaš latenciju na optici rekao bi konekcija ludillo a imaš gubitke paketa jer TCP i UDP promet iz RH u Njemacku idu.preko jebene Grčke. Karikiram ali ne puno. Kod gledanja filmova to nije bitno ali kod real time aplikacija koje.koriste UDP pakete koji se ne retransmitiraju u slucaju gubitka (dropanja na nekom jeftinom i zagušenom.switchu/routeru) koji se.nalazi između dva servera itekako je bitno.Ti laprdaš samo o 2 Gbit a kao sto rekoh pojma o ničemu nemaš. Zašto.nisi ostao dosljedan sebi pa prestao filozofirat kako.si i najavio?

Pa jednostavno ti nedam zapravo...jesi li probao sa ovim routerom i ovim paketom...nisi...jeli sad kužiš? Pričaš nešto što nema veze s vezom i zbunjuješ ljude.

Razina korisnika 2

Pa jednostavno ti nedam zapravo...jesi li probao sa ovim routerom i ovim paketom...nisi...jeli sad kužiš? Pričaš nešto što nema veze s vezom i zbunjuješ ljude.

Jesi ti neki menađer u A1 koji je dobio posao.preko veze jer ti je struka šumarstvo ili nešto slično što u svakom slučaju nema veze sa telekomunikacijama? Ne, nemam taj paket ali neki koje poznajem su odavno na A1 optici a taj paket ne rješava probleme koje su imali moji poznanici na dosadasnjem 1 Gbit paketu jer samo veći  internet  bandwidth ne rješava gore navedene probleme. Ti imaš razloga za hvalit A1 ja nemam jer zbog njih godinama imam za moje.potrebe loš internet. Povuku novce od EU a korisnicima preostaje čekanje nakon isteka krajnjeg roka radova. U Kaštelima mi poznanik trebao imat optiku također rađenu od love iz EU do četvrtog mjeseca ove godine a evo prosinac je na pragu i od optike nista. To je ozbiljnost? To je poštovanje nas korisnika? Meni su reki da nemaju pojma kad ce mi se optika spajat na kuću iako mi je njihova optička spojnica petnaest metara dalje od ulaznih vrata. Zbog njih mi je HT odustao skratiti bakrenu paricu (FTTC) jos 2020-te i nikome ništa. Na bakru imam jedva 10 mbit a na hibridu 30 mbit bežičnog interneta koji ne zadovoljava moje potrebe jer se kao korisnik hibrid interneta ne mogu skinuti sa CGNAT-a. Nemam ni volje ti objasnjavati što je CGNAT. Uglavnom odnos prema korisnicima im je nikakav jer su im korisnici isključivo ovce za šišanje bez ikakvih prava. Od nove godine su trebali omogućiti svim lorisnicima koristwnje vlastite opreme ali su se pobrinili da podmažu nekoga iz HAKOM-a pa su korumpirani windfakeri iz HAKOM-a dodali klauzulu da operater u izvanrednim slučajevima zadrzava pravo na korištenje svoje opreme... uglavnom smo banana država a A1 je daleko od korektnog operatera.

Sve ja to znam i u gornjem postu te podržavam u potpunosti...nemam nikave veze s A1, i ja se i dalje borim s njima i to često za usluge. Nisam ni šumar već sam expert ICT&VET između ostalog. U elektronici sam 45 godina otprilike. Ovo s 2/1 Gbit još testiram...za sada je ok...trenutno različite uređaje mesh analiziram. Lp

Razina korisnika 2

Sve ja to znam i u gornjem postu te podržavam u potpunosti...nemam nikave veze s A1, i ja se i dalje borim s njima i to često za usluge. Nisam ni šumar već sam expert ICT&VET između ostalog. U elektronici sam 45 godina otprilike. Ovo s 2/1 Gbit još testiram...za sada je ok...trenutno različite uređaje mesh analiziram. Lp

Lijep pozdrav i tebi. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa jednostavno ti nedam zapravo...jesi li probao sa ovim routerom i ovim paketom...nisi...jeli sad kužiš? Pričaš nešto što nema veze s vezom i zbunjuješ ljude.

@Zefo , scorpion ni nemre probati taj zte router, barem ne trenutno i ne ove, ni sljedeće godine, jer je Kaštela ugovorio sa A1 optiku DO 1Gbps (koju više nema u ponudi 🤣)

https://www.kastela.hr/novosti/clanak/sredinom-srpnja-spajanje-korisnika-na-a1-opticku-mrezu

U gornjem članku ima čak e-mailovi od A1 gdje se zainteresirani korisnici mogu obratiti, kao i da korisnici moraju sami odabrati (platiti) uslugu ili od A1 ili od nekog drugog operatora, te da sami biraju brzinu.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 

jer TCP i UDP promet iz RH u Njemacku idu.preko ***** Grčke. 

 

Austrije. Nemam pojma kad sam i gdje to pročitala, ali mi je taj podatak o A1 internetu ostal negdje u pamćenju, obično pamtim svakakve gluposti, pa i tu 😛, a lako moguće da sam neš i krivo upamtila 🤣

Razina korisnika 2

 

 

jer TCP i UDP promet iz RH u Njemacku idu.preko ***** Grčke. 

 

Austrije. Nemam pojma kad sam i gdje to pročitala, ali mi je taj podatak o A1 internetu ostal negdje u pamćenju, obično pamtim svakakve gluposti, pa i tu 😛, a lako moguće da sam neš i krivo upamtila 🤣

Ako imaš kvalitetniji router poput mikrotika npr onda probaj uradit traceroute do neke IP u njemačkoj prvo sa ping ( ICMP ) paketima i vidjet ćeš da ima nekih 7 do 9 hopova pa onda.napravi traceroute sa UDP paketima do te iste IP adrese pa će broj hopova narasti do nekih 15 ili 16 dakle definitivno ICMP paketi idu  kraćom a samim tim i  kvalitetnijom rutom da bi korisnicima na speedtestu bila prikazana što niža latencija. Nije mi se dalo provjeravat lokacija svake pojedine IP na svakom hopu i rekao sam da karikiram da ide preko Grćke za Njemačku, naravno da ne ide ali to ne mijenja činjenicu da nas prevaranti prave budalama. Što se Kaštela tiče tu mi živi poznanik koji mi je rekao da mu je krajnji rok završetka radova optičke mreže za njegovo mjesto bio četvrti mjesec a da ni dan danas nema spojenu optiku. U mom mjestu taj rok je bio 15.10.2023. Ne mislim da Kàštelani nisu spojeni na optičku mrežu radi toga jer im je ponuđen paket koji više ne postoji jer je taj isti paket postojao mjesecima nakon tog termina u četvrtom mjesecu ove godine. Uglavnom A1 kao operater nije ni prilbližno bajan kako Zefo to misli

Razina korisnika 6
Bedž +6

@SC0RPl0N , A1 je samo izvođač radova (otvorena mreža), ti se trebaš obratiti svojoj lokalnoj zajednici i zatražiti priključak na optiku. Nije A1 samovoljno odlučio gdje i što će graditi,već u suradnji sa tvojim gradom. Ako nisi među ovih 7000 iz prve faze, onda je to odluka Kaštele, a ne A1(nisi poslao zahtjev za priključak, pa ti A1 ni nemre niš ponuditi.)

https://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/72428-spajanje-prvih-korisnika-na-a1-opticku-mrezu-sredinom-srpnja

 

Razina korisnika 2

@SC0RPl0N , A1 je samo izvođač radova (otvorena mreža), ti se trebaš obratiti svojoj lokalnoj zajednici i zatražiti priključak na optiku. Nije A1 samovoljno odlučio gdje i što će graditi,već u suradnji sa tvojim gradom. Ako nisi među ovih 7000 iz prve faze, onda je to odluka Kaštele, a ne A1(nisi poslao zahtjev za priključak, pa ti A1 ni nemre niš ponuditi.)

https://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/72428-spajanje-prvih-korisnika-na-a1-opticku-mrezu-sredinom-srpnja

 

Kao što već rekoh ne živim  u Kaštelima. Moje mjesto je ujedno i kotar grada Splita dakle drugog grada po veličini u državi a priključaka u njemu je daleko ispod tih probnih 7000 pa svejedno gospoda iz A1 nemaju pojma kad će počet spajat korisnike na već napravljenu mrežu. Što se tiče gore navedenih brojeva i mail adresa prije koji mjesec sam mailom kontaktirao upravo tog Domića i lik se nije ni udostojio odgovorit na mail. Isto tako sam siguram da nitko nadležan iz samog kotara nema ništa protiv stavljanje te optičke mreže u funkciju dakle do nikog drugog nije kad će se korisnici mog naselja početi spajati na postojeću optičku  mrežu nego do A! operatera. Što se tiče zahtjeva za priključak njega ne mogu uputiti sve dok na A1 internet stranici stoji da mi optika nije dostupna. Kontaktirao sam A1 i prije isteka roka za završetak izgradnje mreže u mom mjestu i izrazio namjeru da budem korisnik iste i to je sve što sam kao zainteresirani korisnik interneta mogao u ovom slučaju.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A sorry, @SC0RPl0N , na osnovu tvog threada od prije 2 mjeseca, a tam si napisal ovo

"U sklopu projekta iz EU fondova (prši Kaštela) na području mog mjesta je trebala do 15.10.2023 biti kompletno izgrađena optička infrastruktura. Koliko sam vidio optička spojnica mi je stavljena u šaht odmah do TK ormarića na koji sam sad spojen DSL-om nekih 20tak metara od moje privatner kuće. Zanima me kada ću moži zatrađiti optički priključak na svojoj adresi: "

Zaključila sam da si na području Kaštela, valjda tu spadaju sva okolna mjesta, pa i tvoje.

 

Obrati se lokalnoj zajednici (ili Kašteli) i pitaj gdje je zapelo prikapčanje na A1 optičku mrežu. A1 je SAMO izvođač radova i nije obvezan prikopčati te, ako možeš birati operatera, kako tvrdi Kaštela. Meni se sve čini da A1 čeka deregulaciju HT-a.

A treba i spojit 7000 korisnika, kaj misliš da je to moguće u par dana?

Razina korisnika 2

A sorry, @SC0RPl0N , na osnovu tvog threada od prije 2 mjeseca, a tam si napisal ovo

"U sklopu projekta iz EU fondova (prši Kaštela) na području mog mjesta je trebala do 15.10.2023 biti kompletno izgrađena optička infrastruktura. Koliko sam vidio optička spojnica mi je stavljena u šaht odmah do TK ormarića na koji sam sad spojen DSL-om nekih 20tak metara od moje privatner kuće. Zanima me kada ću moži zatrađiti optički priključak na svojoj adresi: "

Zaključila sam da si na području Kaštela, valjda tu spadaju sva okolna mjesta, pa i tvoje.

 

Obrati se lokalnoj zajednici (ili Kašteli) i pitaj gdje je zapelo prikapčanje na A1 optičku mrežu. A1 je SAMO izvođač radova i nije obvezan prikopčati te, ako možeš birati operatera, kako tvrdi Kaštela. Meni se sve čini da A1 čeka deregulaciju HT-a.

A treba i spojit 7000 korisnika, kaj misliš da je to moguće u par dana?

Da Kaštela su bila nositelj projekta pa cak i za podrucje samog Splita. Informacije koje ja imam zasto je zapelo sa spajanjem kastelana na opticku mrežù je neplaćanje kooperanata koji su izvoditelji tih radova pa se bojim istog scenarija i u mom mjestu. Sto se tiče samog projekta za moje područje radovi su mogli započeti još davne 2020 te nakon sto je A1 dobio sve dozvole i suglasnost a radovi su zapoceli tek ove godine u ljeto dakle pred sam krajnji rok završetka istih. Vjerovatno nebi ni tada da ih ne pritiskaju ovi iz EU koji su im dali pare za projekt. To pokazuje kakav je odnos A1 operatera prema nama korisnicima. Napominjem da ovim nemam ni najmanji prigovor na ljude koji rade u službi za korisnike jer sa njima imam samo dobro iskustvo i uvjek su uljudni iako vjerovatno rade za kikiriki. Meni smeta menađerski dio koji itekako može uciniti za nas korisnike ali smo im mi zadnja rupa na svirali. Ovim putem se ispricavam moderatorima foruma koji također vjerovatno rade za kikiriki a moraju gledat moje postove koji su edit na edit jer pišem uglavnom sa mobitela a u godinama sam da bi trebao posjetit opticara jer su mi slova zamucena  pa moji inicijalni postovi imaju milion tipfelera. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

"EU koji su im dali pare za projekt". Nisu im dali pare za projekt, već SUFINANCIRAJU, to je velika razlika, A1 ulaže veći dio svog novca,a dio je sufinanciran.

A dokle je A1 obvezan izgraditi svoju mrežu, da li direkt do stana korisnika ili samo do najbližeg DČ, odlučuje HAKOM

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/teleoperateri-zele-investirati-u-razvoj-mreze-ali-nisu-sigurni-sto-ih-tocno-ceka---747349.html

Iz članaka sa weba Kaštele, vidi se da je nositelj projekta Kaštela, pa za ovo

"neplaćanje kooperanata koji su izvoditelji tih radova"

je kriv A1 ili Kaštela?

Iz vlastitog iskustva mogu reći da tehničari vrlo brzo, za dan-dva, izlaze na teren NAKON potisivanja ugovora krajnjeg korisnika i teleoperatera. Na stranicama Kaštele i to je vidljivo- korisnici MORAJU sklopiti ugovor, pa tek tada tehničari izlaze na teren, prije neće. Na stranicama Kaštele vidljivo je i da korisnici mogu odabrati mrežu koju žele. Kaj to znači? To znači da, ovisno o interesu korisnika, HT ili Telemach mora od A1 kao većinskog vlasnika kupiti vodove-niti, da bi mogli uključiti zainteresiranog korisnika. Da li HT ima interes plaćati najam za jednog korisnika? Pa naravno da nema. Tek ako se stotinu ili više njih javi sa upitima njihovoj SZK, oni (HT ili Telemach) možda vide neki interes pa zatraže ugovor o najmu od A1. 

A dok ostali operateri ne iskažu interes za pružanje usluga korisnicima na određenom, manje atraltivnom mjestu, A1 ili kooperanti puževim korakom (10-20 korisnika dnevno, više valjda ni ne stignu, pa ne rade 24h dnevno) prikapča one koji su prvi potpisali zahtjev za optiku.

Sve još ktome dodatno komplicira i to kaj korisnici žele koristiti svoju opremu, a od toga se lijepo ograđuju svi, pa i oni koji to dopuštaju (HT)

 

Pa dolazimo do slijedeće zanimljive situacije.. Nitko na području Kaštela nije zaintersiran za pružanje usluga optike korisnicima. Da jesu, već bi prštale ponude od svih operatera. A zašto nisu? 

I još nešto. Mrežu nakon izgradnje treba i testirati. Koliko je vremena potrebno za provjeru svih mrežnih priključaka, mjesec-dva-tri, prije nego se komercijalno mogu ponuditi usluge?

Razina korisnika 2
Bedž

Ne slažem se u potpunosti oko bridge moda i svojih routera, to je bilo prije pojave optike, ali sada koji je to bolji router od šrota od A1 koji dobiješ ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT?

A1 je daleko najbolji i najozbiljniji operater kod nas za optički internet...prvi sam da se popljuje ako nešto ne valja, ali ovdje su činjenice činjenice.

Ovdje nisi upravu definitivno.

Osobno koristim ovaj paket i navedeni ruter i smatram da bi mi puno puno bolje bilo da mogu staviti mikrotik, no nažalost ne mogu jer A1 ne dopušta brigde mod nacin rada. Postoje korisnici koji imaju svoju opremu i nju žele koristiti.

Meni osobno A1 zamjerio jer mi je vec nekoliko puta na taj ZTE lupio sam od sebe FR… Ja sam udaljen od kuće/ poslovnom prostora a ništa mi više nije dostupno zbog njihovog FR-a. Ne rade mi nadzorne kamere,pametno zvono,alarmi,pametne brave itd itd…

Po meni svaki ozbiljniji operater bi trebao imati mogućnost brigde mod nacina rada. Zasada dok neće svoju infrastrukturu iznajmljivati drugim operaterima snašao sam se na način da sam na taj njihov ZTE ruter piknuo svoj TP Link i preko njega sve uređaje spajam.

Postoji još jedna stvar A1 operater je uredu za korisnike kojima internet sluzi za slusanje muzike, gledanje filmova, no za nekog i malo ozbiljnijeg korisnika to nije uredu.

Pa pogledaj samo ovu brzinu od 2gbit pa na 90% korisnika to ne može ni korisiti.

Nemaju jaki hardwer (msm na ssd i lan karticu) a na wifi-u jednostavno ne mogu to ostvariti.

Razina korisnika 1

ovo je meni odgovoreno na mail i to ekspresno, ako se sjećam moguće i nakon par sati, direktno od momaka koji provlače kablove sam čuo da je najveći problem šta su izvođači radova koji i dalje postavljaju cijevi za vodovod i kanalizaciju u sklopu projekta anglomeracije Kaštela 90% cijevi od telefonske i internet infrastrukture jednostavno polomili i tako zatrpali, u mojoj ulici su nam cijev od telefona savili na L gdje sam ja zvao t-com (pošto je to njihova infrastruktura) gdje su ispravljali cijev nakon njih. Da ne dužim , dosta Kaštela se i dalje kopa radi ViK i u dosta ulica oni uopće ne mogu ući, a i gdje mogu cijevi od prošle infrastrukture su polomljene pa se gdje može ide zrakom, konkretno u mojoj ulici su cijevi polomljene, ne mogu provući nove kablove a zrakom ne mogu jer je nova ulica i struja je išla podzemno, po planu je projekt trebao biti gotov već prije mjesec dana, a sad mi je upitno i ovo do kraja godine

Razina korisnika 1

ovo gore što pišete da je bridge mode nebitan, UDP itd, očito nikad niste igrali igru online, 2 hopa viška može nekad značiti jako puno, veći ping i slično, al nijedan operater nije bajan što se tiče toga, ja sam imao preko t-coma hopove koji su išli u ameriku pa nazad do njihove centrale, ping ogroman naravno, al oni ne mogu tu ništa naravno kao i uvijek

Odgovori