Riješeno

A1 Optika preko Rune infrastukture

  • 14 April 2024
  • 4 odgovora
  • 116 pregleda

Pozdrav, u Doričićima u Kostreni je Rune provlačio po stupovima optičku infrastukturu pa imam mogućnost da dobijem od njih priključak na optiku. Zanima me da li u tom slučaju ako mi oni provuku optiku do stana i stave ONT uređaj mogu izabrati A1 kao operatera jer bih uzeo i TV?

icon

Najbolji odgovor od A1_Matea 14 April 2024, 10:19

Pogledaj original

Odgovora 4

Pozdrav @ZlatkoL1, A1 usluga nije dostupna preko RUNE infrastrukture, a za provjeru dostupne tehnologije slobodno nam se javi u inbox.

Razina korisnika 2
Bedž

Rune ti je IT tvrtka koja provlaci svoju optičku infrastrukturu i onda ju iznajmljuje operaterima.

E sad o njihovom poslovanju i stručnosti bi se dalo raspravljati, organizacija nula bodova a o stručnosti bolje ne pricati.

Surađivao sam sa njima dosta i nisam stekao neki pozitivan dojam. Negdje su odradili sve savršeno a negdje su napravili ogromne gluposti.

Uglavnom ako zelis optiku a oni su ti jedina opcija onda fino njima podneseš zahtjev oni dođu do tebe naprave instalaciju odnosno u kuću i biraš operatera sa kojima surađuju. Napomena mislim da rune naplacuje instalaciju nekih 100 eura.

Sad što se tiče kvalitete interneta to stvarno ne možeš usporediti. Optika je optika kakav bakar kakav mobilni neki 4G internet to sve zaboravi. Kod optike ti moze krepati ruter ili ti moze neki prerezati kabel.

Hvala na odgovoru keki.

Upravo sam malo pomnije pročitao ugovor koji naravno još nisam potpisao.Da, Rune uvjetuje svoje operatere.Prijepis iz ugovora:


"Korisnik ima obvezu najkasnije u roku od 90 dana od dana izgradnje svjetlovodnog priključka i omogućavanja priključenja na širokopojasne usluge, s jednim od operatera usluga dostupnih u RUNE mreži sklopiti ugovor. Ukoliko korisnik ne sklopi ugovor u navedenom roku, obvezan je izvođaču nadoknaditi prouzročenu štetu u visini od 238.90 EUR [1.800,00 kuna] uključujući zakonske zatezne kamate i sve ostale zavisne troškove."

Inače ako mi A1 nije u mogućnosti dovući optiku morat ću to preko Rune-a za 100 eura i uzeti samo internet preko fiberneta koji je kao najbolji njihov uvjetovani operater.Barem kako sam se informirao po forumima.

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

OVDJE nam se može poslati adresa na kojoj je potrebna naša usluga pa mi provjerimo sve opcije i povratno se javimo u kratkom roku s ponudom.

Odgovori