A1 TV - aplikacija i smart box

  • 5 January 2024
  • 21 odgovor
  • 493 pregleda

Bok svima, htio bih pročitati vaša mišljenja. Imam Samsung smart televiziju i u listi aplikacija mi je dostupan A1 Xplore TV. Zanima me jeste li zadovoljni slikom putem aplikacije i njenom stabilnošću.

Ako bih uzeo box, bi li bila ikakva razlika? Bolja slika, stabilniji rad..?

Još nemam A1 TV, ali uskoro ga planiram ugovoriti, no prije se želim informirati.


Odgovora 21

Razina korisnika 4
Bedž +3

@DavidPula 🖐🏼 Mi smo na raspolaganju zatrebaš li neke info o samoj usluzi, a za razmjenu iskustava, prepuštamo temu forumašima. 🙂

Po ovome sto ja imam… kvaliteta slike je kao piratske video kazete iz 90-ih, a optički internet ala ADSL...

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Kreso123456 koju vrstu usluge imaš aktivnu u A1? Jesi možda u međuvremenu zvao 0800 091 091 i dobio podršku za korištenje ili hoćeš da ovim putem odradimo dijagnostiku?

Zvao sam 091091 i dobio k.. od podrške, a ono što imam  nemože se zvati uslugom.  Vama je bitno da dobijete klijenta na 24 mjeseca. Prodajete priče kako za  postavljanje  infrastrukutre tako i o vašoj  aplikaciji. Možemo se čuti neki drugi put za dijagnostiku. Večeras sam potrošio  dovoljno živaca na vas. Lp.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Javiš nam se OVDJE kada budeš htio pa ćemo provjeriti. Molim te da u poruci dostaviš ime i prezime vlasnika usluge, adresu priključka, OIB ili šifru korisnika s računa te kontakt broj. Hvala!

Po ovome sto ja imam… kvaliteta slike je kao piratske video kazete iz 90-ih, a optički internet ala ADSL...


Ja sam mislio uzeti ovaj router: https://www.mikrotik-hrvatska.com/chateau-5g-p-1006.html

Savršenu+ tarifu
i A1 TV putem aplikacije (jer imam Samsung smart televiziju)

E sad, to je uvijek kockanje jer mobilni internet ovisi o jako puno faktora, ali na mobitelu uvijek izvlačim najmanje 20-30 mbita…

Razina korisnika 6
Bedž +6

💨🗯💣🗯💨😡🌩⛈️🌪⚡️🔥

Ljudi, gledajte televiziju preko fiksnog interneta, a ne prek mobilnog 😡

Tak da i mi mobitelaši imamo normalnu brzinu, a ne da čekamo 5 minuta da se i ova stranica otvori 😡🔥⚡️😡⚡️🔥😡💣🤜😛

Platiš preko mobitela, a onda telku spojiš na svoj internet i gledašššš, ne treba ti više mobitelll😡💣🤜⚡️🌪🌩💨🗯😛

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_IvanaM , predlažem da stavite opet ograničenje flata na mobilne tarife. 1TB je i više nego dovoljno za mobilne govorne tarife (a ne da 100% homeboxaša i ostalih otkad je Savršena+ pravi flat bacaju homebox sim kartice i koriste Savršenu+ u svojim routerima- NIJE VAM ČUDNO KAJ OVDJE VIŠE NEMA HOMEBOXAŠA? A kaj je s vašim Uvjetima o zloupotrebi kartica? Ne postoji to više?)

Ili im smanjite brzinu na 5Mbps nakon 600 GB, kao homeboxašima.

I hoop, imat ću neku normalnu brzinu na mobitelu opet 😛.

Koji paradox- homeboxu ste stavili ograničenje, a mobiteli mogu trgat terabajte do u beskraj, jelda? Ste vi normalni?

@nickno  Ne znam što bih ti rekao. Meni u Puli A1 nije nikada stvarao nikakve probleme po pitanju brzine i stabilnosti mobilnog interneta.
Da odgovorim na tvoje pitanje: optiku nemam, a kućne instalacije (bakrena parica) su mi u jako lošem stanju. Tehničar mi je nedavno promijenio spojeve, no pitanje je koliko će mi još izdržati. U paricu nemam namjere uložiti jedan cent.
Uložit ću jednom u optiku kada mi bude došla.
Do tada - mobilni internet mi je najbolje i jedino rješenje, a Savršena+ kao stvorena za mene.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sad se trenutno ne smijem nigdje mrdnut (😷), a ovo su moje brzine izmjerene hakometromplus

Kao kaj vidiš uploada nema, ni hakom ga nemre izmjeriti 😂

@nickno Koliko si udaljena od bazne stanice?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Otprilike 1 km zračne linije je najdalja, ostale dvije su mi malo bliže. Malo sam proučavala hakomovu kartu- doslovno svi na A1 mobilnoj mreži imaju loš signal u mojoj okolini-oko -90 do -115dBm. Ali brzine su prije par (čak i 2017e) godina bile dost više, i preko 100 Mbps i na 3G i na 4G.

Ja otkad sam na A1 (a to je prek 20 godina) nikad, ni na jednom mobitelu (ni 2g,ni 3g,ni 4g,ni sad 5g) nisam imala ni nemam više od 2 crtice i uvijek je prek -100dBm, evo sad je -105dBm.

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@nickno prvu  temu sam zaključao, vidim da si otvorila novu.

Nema potrebe da iste stvari pišeš i u trećoj, pogotovo ako to nije tema.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Jure , nije mi bila namjera tu pisati o tome, ali kad me već OP pitao, pa eto. Sorry 🤭

Razina korisnika 4
Bedž +3

mhm

Razina korisnika 6
Bedž +6

Paa, sve je krenulo s namjerom OP da Savršenu+ koristi na svom 2×2 metra smart televizoru za gledanje tv programa, na kaj sam ja rekla nek za to koristi fiksni internet i nek on i svi koji tak postupaju ne smanjuju brzinu ostalim korisnicima na mobitelima. Ja znam da on nemre prek 100Mbps dobit na telki, ali 1000-10000 takvih kao on i onda mi plazimo na ispod 10Mbps. I nemrete vi kao SZK za 5G brzinu od 10 Mbps i manje govoriti da je to uobičajena brzina na baznoj stanici. Povećajte vi lijepo kapacitete baznih stanica ili ograničite mobilne govorne tarife na 1TB, pa nek oni onda gledaju tv ako baš hoće. 😛

Razina korisnika 4
Bedž +3

A1 Hrvatska kontinuirano ulaže u kvalitetu mobilne mreže te je uvijek spremna utrošiti resurse u razvoj i povećanje kapaciteta kako bi korisnici imali veće brzine interneta. Zahvaljujemo na osvrtu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_IvanaM , ako gledamo sadašnju vašu politiku s obrnutim brojanjem pretplata na prepaidu (od 6 prema 1) možda vama i izgleda kao napredak brzina od 100Mbps prema 1Mbps 😛🤭.

Nekad ste bili normalni. Dok je postojal VipMe bonus brojali ste kao i sav normalan svijet. Od 1 do 12 ili 24, ovisno koliki se bonus mogal dobit.🤭

Mene i dalje zanima ima li ikakve razlike u kvaliteti slike gleda li se A1 TV putem samostalne aplikacije ili putem aplikacije na android boxu. Čitam po forumima da se ljudi jako žale na kvalitetu slike na samostalnoj aplikaciji. Itko?

Mene i dalje zanima ima li ikakve razlike u kvaliteti slike gleda li se A1 TV putem samostalne aplikacije ili putem aplikacije na android boxu. Čitam po forumima da se ljudi jako žale na kvalitetu slike na samostalnoj aplikaciji. Itko?

Pročitaj moj članak, nadam se da ćeš dobiti pravi odgovor.

LP

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ja mogu samo potvrditi da Explore tv na Samsung 2021. series 8 uredno radi (povezan lan kablom na kablovski A1 do 300). Isto tako radi na Xiaomi stick 4k povezan wifi na 5ghz. Pixele nisam brojao ali nije bome ni slika VHS-a iz 90-tih.

A1 se malo previše upustio u korištenje vlastite opreme, ima tu milion caka, procesora, boxova, codeca, problema s brzinama neta, pingom... Natovarili su si probleme na vrat. Nije da generalno ne radi ali da ima problema, ima jer nebi ljudi pisali.

Odgovori