Riješeno

A1 TV aplikacija

  • 20 January 2024
  • 3 odgovora
  • 265 pregleda

Razina korisnika 1
  • Aktivni forumaš početnik
  • 8 odgovora

Pozdrav, zanima me korištenje A1aplikacije umjesto TV prijemnika. Jel aplikacija radi smooth i bez problema ili se ne isplati izbaciti TV prijemnik. Korisnik sam Super internet tarife (200Mbit/s)  ali planiram prijeći na Mega Net (300 Mbit/s) sto onda daje na izbor ili aplikaciju ili prijemnik.

Takoder, sad imam prespojen tv prijemnik preko 2 routera (jedan je u komunikacijskom ormariću a drugi kod TVa) jer direktno lan kabel iz zida ne funkcionira kak spada (čudno, kao los je kabel u zidu kaže tehničar pa slika na snimalici zapinje iako na kompu je normalna brzina na iste te kablove iz zida). Routeri su ubee, oba. Jel ima neko to tako prespojeno ? Nije bas neko rješenje sa hrpu žica i 2 routera.

icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 20 January 2024, 17:50

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 7
Bedž +3

Čemu nova tema kad već postoji? 2 routera je normalno, za snimalicu moraš imati uboden prijemnik u router a budući ti je udaljen, imaš 2. STB je STB, pri produženju ga ostavi, pogotovo ako pri produženju imaš 100% popusta na njega. Aplikaciju imam na Samsung series 8 2021. i na Xiaomi tv stick 4k i uredno radi, nisam primjetio nikakve probleme (pisao sam na drugoj temi o tome). Neki prijavljuju probleme ali sve to ovisi kako si spojen na net, koji android imaš, koji box, lan kabel, zagušeni i udaljeni wifi kanala.. sa sigurnošću ti nitko ne može reći. Ako ostaviš stb, app možeš probati dok ti box ne radi (radi 1 uređaj istovremeno, možeš dokupiti za 2 eura mjesečno drugi). Ili ako imaš xiaomi tv stick poneseš na drugu lokaciju ako putuješ. Uzmi u obzir da je app iptv i da ti program u odnosu na dvb-t kasni zbog tehnologije pa čuješ prvo gol sa stadiona ili sofascorea a onda tek vidiš.

Razina korisnika 1

Hvala na odgovoru. Prijemnik je spojen koaksijalnim kablom na utičnicu u zidu (iz komunikacijskog ormarića), samo mu je LAN u prespojeni dodatni router iz nekog razloga, mislim ne znam zasto nije direktno u zidnu LAN utičnicu. Komp u drugoj sobi mi je spojen LAN kablom također udaljeno od kom. ormarića i uredno radi, imam brzinu do 200 kao što bi i trebalo biti. Zašto onda TV prijemniku to ne odgovara ? 

Razina korisnika 7
Bedž +3

I meni je tako spojeno, router je u jednoj sobi a iz njega sam izvukao 25 metara lan kabla u drugu sobu kojeg je tehničar spojio u drugi router na koji je prikopčan stb. Mora biti uboden direktno zbog snimalice, interaktivnog djela i uparen sa stb-om. Kroz antenski kabel dobiva signal a stb u kombinaciji sa routerom radi sve navedeno i "otključava" pakete na koje si pretplaćen.

Odgovori