Internet

  • 14 January 2024
  • 12 odgovora
  • 408 pregleda

Postovanje,

Zasto je brzina uploada 470, a ne 500 kao sto je i bila? To se smanjili kolko vidim jer svi koji imamo gigabitnu optiku vidimo da upload je za 30MB manji, a uvijek je bio 500.

Zbog cega je uvijek navecer ping kritican u igrama, a koristimo optiku? Zagusenost mreze ne moze biti jer je optika u pitanju. I takodjer to se prije nije desavalo, ping je uvijek bio savrsen i nije skako, to se pocelo desavat unazad 3-4 mjeseca i sad sam lud vise ne mogu se igrat ko normalan covjek, a vjerujem ima nas tu ohoho koji imaju isti problem ko ja. Molim vas resetiranje rutera i takve gluposti ostavite za malu djecu. U vama je ocito problem i ne zelite ga rjesit, a svi prijavljujemo visok ping i tako dalje. Prijatelji koji su mi isto na vasoj optici imaju iste probleme.


Odgovora 12

Razina korisnika 2
Bedž +2

Brzina varira ovisko o broju korisnika na parici .

Navećer je uvijek nešto manja brzina interneta jer navećer su svi na mreži dok po danu ljudi rade nisu doma i samim time nije mreža preopterečena...

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @MisterWick 🖐🏻 ovim putem možeš podijeliti iskustva s ostalim forumašima koji koriste istu uslugu kao ti i susreću se s istom ili sličnim poteškoćama, no dijagnostiku i podršku s naše strane dobiješ pozivom na besplatan broj 0800 091 091 u razgovoru s Tehničkom podrškom. Ako imaš prigovore vezane uz račun ili kakvoću usluge, molim te koristi upute s linka https://www.a1.hr/hr/podrska/obrasci-za-prigovore.

Razina korisnika 2

Brzina varira ovisko o broju korisnika na parici .

Navećer je uvijek nešto manja brzina interneta jer navećer su svi na mreži dok po danu ljudi rade nisu doma i samim time nije mreža preopterečena...

Brzina ne varira (maksimalna), izmjerio sam sad na nekoliko lokacija 470mbit gdje je giga paket i 135mbit gdje je 300mbit paket.

I @MisterWick  je u pravu, ovo se čini kao fixni limit a ne zagušenje ili varijacija dan/noć što got..

@pero1985 ne moze bit prijatelju jer je optika u pitanju i to se ne moze desavat nit ne smije, opet kazem toga prije NIJE BILO. 

@ivicask Tako je, ili je problem u centrali ili su stavili fix 470 i sad je nasto problem radi toga. Kolko sam ja primjetio to se sve pocelo desavat od kad je tih 470mb beton. Dok je bilo 500 kao sto bi i trebalo bit, nikad nikakvih problema nije bilo, sve je radilo savrseno i u igrama i u svemu.

Isti problem i kod mene nastaje unatrag možda otprilike 3 mjeseca, prijavio sam i odkantali su me sa odgovorom da je sve to u granicama normale i čime se ograđuju sa onim od-do.

Uglavnom plaćam dodatnu brzinu koju su mi uredno cijelo vrijeme isporučivali i nikada nisam imao problema nego eto u zadnjih par mjeseci, tako da bi preporučio svima da izbjegavaju A1 jer su očito počeli muljat sa brzinom i nakačili više korisnika nešto šta im mreža može primit... klasika A1.

 

Download mi je 940 plus minus 5 i on je ok uvijek, ali upload mi je nekada bio 500-501, a sada ne prelazi u idealnom 471, a trenutno je 450 plus minus 3-4.

 

https://www.speedtest.net/result/15756309008.png

 

Evo točno kad se počelo dešavat datum je 19.10 ili 20.10.2023, jer mi je 18.10.2023 još uvijek speedtest išao na 500

 

https://i.ibb.co/C10FLc4/1.jpg

@Thermaltake  eto i covjek ima isti problem, znaci da nije do nas nego do njih, a prave se ludi ili ne znaju rjesit problem. Mozda i znaju za to ali ne zele rjesit 😀

@A1_IvanaM  evo imate sve crno na bijelo. 18.10.2023 upload 500 20.10.2023 upload 470 i od tad je beton do dan danas i problem sa pingom u igrama. Molim da to proslijedite odjelu koji se time bavi.

@A1_IvanaM  evo imate sve crno na bijelo. 18.10.2023 upload 500 20.10.2023 upload 470 i od tad je beton do dan danas i problem sa pingom u igrama. Molim da to proslijedite odjelu koji se time bavi.

 

Mislim da će ti reći isto ono šta su i meni rekli. A to je da im se javiš na mail i nakon šta izmjeniš par mailova možda te čak i nazovu kao i mene, pitaju klasična pitanja jeste probali pingat, tracerutat itd itd. resetirat router, ugasiti ga na par minuta bla bla bla, objasnim im da nisam neki koji ne zna šta radi nego da se time i bavim, objasnim im još neke stvari no sve uzalud i zadnji mail koji ti dođe te fino odkantaju kao mene

 

Primili smo Vašu prijavu poteškoća s korištenjem naše internet usluge te smo po njoj proveli detaljnu provjeru naših sustava. Udaljeno smo provjerili sve potrebne podatke i konfiguraciju te smo resetirali korisničku opremu kako bi osigurali optimalno funkcioniranje. Također smo provjerili kvalitetu linije i aktiviranu brzinu te postavke bežične i lokalne LAN mreže.

Pažljivo smo proučili sve aspekte Vaše prijave te nismo utvrdili nikakve nepravilnosti u radu naših sustava.

Kako smo i telefonski razgovarali, pokušajte sa resetom modema te nakon toga napravite ponovni test brzine.

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju.

 

Ako niste zadovoljni ovim odgovorom, slobodni ste u roku od 30 dana uputiti pisani prigovor drugostupanjskom tijelu na adresu Povjerenstvo za reklamacije potrošača, Vrtni put 1, 10000 Zagreb ili na e-mail adresu: povjerenstvo@A1.hr. Uvjet za slanje prigovora e-mailom je prijavljena e-mail adresa.

 

Znači pažljivo su sve provjerili hej pažljivo, znači nisu se zezali bome….

No ovaj zadnji dio mi je najbolji to mi je ustvari rekla i tehničarka na telefonu dok smo pričali, koja se kolko sam skužio i kuži u mreže i zna šta priča, da kao i ako pošaljem pismeno primjedbu da mi to neće proći jer oni se ograđuju sa ovim od-do i to je još uvijek u granicama njihove tolerancije.

Ali da i ona kuži da je neki problem, no očito ništa ne može po tom pitanju napraviti, nije mi baš to tako direktno rekla, ali nekako između redaka sam ju skužio šta hoće reći.

Tako da na žalost u pravu su i isporučuju nam još uvijek ono šta smo potpisali, ali da nije u redu s njihove strane dugogodišnjem A1 korisniku to napraviti definitivno nije. Imao sam ex. amis optiku sa kojom apsolutno nikada nisam imao nikakvih problema što se upload-a i download-a tiče no ona je bila aktivna optika, ovo je pasivna i drukčija. No u tih par par godina koliko sam ju imao sve je bilo stabilno i brzina je uvijek bila kakvu sam dodatno plaćao 100/100. Problem sam nekih sitnijih imao sjećam se, ali su se  riješavali u roku keks, dok danas kada zovem tehničku podršku to više nije ni približno onoj tehničkoj kakva je bila na amisu nekada. Čim je A1 preuzeo to došlo je do raspada i ne znam jesu sve ex amis centrale pogasili i prebacili na A1, ali kolko znam počeli su ih gasiti polako možda su već ih i sve pogasili nisam u toku s tim. No poanta ovog je da kako je došla A1 optika u kvart imao sam konstantno 500-503 upload, download je oduvijek bio dobar oko 940. I šta su sprčkali ili namjerno napravili da je kod dosta korisnika odjednom upload 470 i da ne prelazi preko ne znam, ja koristim svakodnevno upload i bitan mi je i osjetim bome dobro da mi fali tih 30Mbps.

Također mogu potvrditi istu situaciju. Kada su prije nekih 6 mjeseci priključili uslugu, bila je brzina sitno ispod 1000/500. Sada je to uvijek 940/470.

Razina korisnika 2

Nije nužno loše da su brzinu spustili malo ispod 1000mbit(isto za upload) ako su primjenili neku vrstu quality of service, tako da ako lupite speedtest ili nešto drugo što potegne maximalnu brzinu(100gb igra sa steama npr.) sa razlogom da ne ubijete sami sebi mrežu na računalu i svim drugim ukućanima poispadaju telefonski pozivi, ping skoči u igrama , netflix/youtube počne bufferat itd..

 

Ali bilo bi dobro da dobijemo bar neko objašnjenje a ne da se radi budala od nas, i ono standardni odgovori restartajte router...

Razina korisnika 2
Bedž +2

ja imam u hrvatskom telekomu optiki

imam 2 max tv prijemnika

i brzine interneta neposredno prije pisanja ovog posta je  211,66 download i 126,60 upload

ja imam u hrvatskom telekomu optiki

imam 2 max tv prijemnika

i brzine interneta neposredno prije pisanja ovog posta je  211,66 download i 126,60 upload

 

Malo si fulao forum i provajdera, ovo je inače A1 forum i tema je o A1 optici.

Odgovori