Riješeno

roaming SAD

  • 19 November 2023
  • 10 odgovora
  • 211 pregleda

Trenutno se nalazim u SAD-u. Morala sam resetirati mobitel i sada prilikom ulaska u google racun moram upisati sifru koja mi je poslana SMS-om. Medutim, kako sam ovdje SMSovi mi ne pristizu. Zeljela bih koristiti internet. Ima li netko ideju sto napraviti? hvala

icon

Najbolji odgovor od A1_Jure 20 November 2023, 16:08

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 6
Bedž +6

Skup sport taj roaming u inozemstvu izvan EU…

Na ovom linku imaš opcije roaminga ovisno jesi li pretplatnik ili bonaš, ima i popis Vodafone partnera u svijetu

https://www.a1.hr/privatni/inozemstvo

Ne znam zašto ne primaš sms, valjda bi ih trebala primati neovisno gdje se nalaziš, uz naplatu naravno, ovisno na koju mrežu si spojena i da li je ona Vodafone partner ili ne. Valjda imaš i u samom mobu isključenu opciju roaminga, pa možda zato ne dobivaš sms-ove. 

E sad, da li ti se isplati uopće kupiti neku od roaming opcija jer su skupe, a malo prometa dobivaš, ili ti je možda jeftinije uključiti u mobu opciju roaminga da dobiš taj sms i platiti samo taj sms, a onda kad se ulogiraš u Google račun, za surfanje koristiš neku od prepaid američkih kartica (ako postoji uopće prepaid u SAD-u, nemam pojma) ili neki besplatni hot-spot ako i to postoji tamo.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Tebi skup sport  Magdalenaaa nije . Nju zanima zašto joj sms ne radi ,a ne da nema interneta i koja je cijena roaminga u SAD ništa joj nisi pomogla.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dakle, za primanje sms-a mora biti na jednoj od mreža, a ne na wi-fiju, a mora imati i u mobu uključenu opciju podatkovnog roaminga na sve mreže. Koliko košta takav sms ovisi o mreži koju koristi, a sve prema cjeniku A1. Moguće da ni tada ne uspije dobiti sms, jer A1 koristi 2G mrežu za sms- koja je u SAD-u ukinuta odavno, kao i 3G ove godine. Nije navela ni koji mob ima. Ako ima android, možda može primiti sms preko Google messages sa uključenom RCS (chat) opcijom, jer tada sve poruke idu preko tam nekog Google servera, pa i poruke od A1.

Opcije za roaming ,a možda i sam roaming (pa se automatski aktivira -naplati osnovni vodafone world),  obično se uključuju PRIJE odlaska u inozemstvo, da li kroz aplikaciju, odlaskom u A1 poslovnicu ili pozivom SZK, da li to može napraviti sada, neka nazove SZK na broj za inozemstvo (poziv će najvjerojatnije biti naplaćen), ali najveći paket koji može aktivirati za cca 150 € je 3 gige na pretplati,tak da to najvjerojatnije ni @Magdalenaaa  nije baš mali iznos. Mislim da joj je jeftinija opcija kupiti neku prepaid tarifu u nekom od američkih teleoperatera ili koristiti besplatne hot-spotove. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Haha ova ti je dobra SMS ide samo preko 2G u HR? Preko 3G i 4G ne ide?

Razina korisnika 4
Bedž +3

@daworin il pomogni ako znaš ili pusti da drugi probaju.

 

@Magdalenaaa probaj restart mobitela ako već nisi. provjeri stižu li “normalne” poruke ili ih uopće ne primaš.

moguće je da imaš spam zabranu (provjeri u SMS postavkama) koja ti blokira push poruke.

ako treba, nazovi našu tehničku podršku na besplatni broj službe za korisnike, za pozive A1 korisnika iz inozemstva +38591 7125 091

Razina korisnika 7
Bedž +4

A1_Jure  ok ali kakva je to pomoć da se kaže da  SMS ide samo preko 2G mreže? Ok odsad šutim iako je bijelo ,a netko tvrdi da je crno. Nekome možeš pomoći samo sa pravim i točnim info. A sve ostalo mislim ovo mislim ono nema koristi , a da ne spominjem netočne informacije.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja sam napisala da A1 koristi 2G mrežu za sms, a evo ti i dokaz za to

Da li se poruka poslana jednim protokolom (2G) može isporučiti u mreži koja koristi 4G protokol, nemam pojma, ali autorica je napisala da ne prima.

Rješenje je upotreba WhatsAppa, Vibera, Google Poruka ili sličnih aplikacija. Najbolja od tih je svakako Google poruke (njegov RCS je fantastičan i ubojica je teleoperaterovih sms-a i mms-a 😄)jer nema nikakvog kašnjenja kad su u pitanju poruke od operatera, dok se to Facebooku i Viberu zna desiti.

Razina korisnika 4
Bedž +3

...Nekome možeš pomoći samo sa pravim i točnim info...

U tom slučaju čekam da ponudiš pravu i točnu info

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema potrebe da čekaš moj info zašto ne prolaze SMS. Pa nickno je sve napisala da je problem u tome što u SAD nema 2G pa ne ide sms preko 3G ni 4G i očito je to sve točno. Tako da je moja pomoć ovdje suvišna kad je sve riješeno.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Magdalenaaa si uspjela stupiti u kontakt s našom Tehničkom podrškom? Nisi se dodatno javljala pa nemamo uvid u stanje. Uvijek se možeš javiti i nama OVDJE privatnom porukom i napisati nam svoj broj mobitela pa ćemo napraviti dijagnostiku i povratno ti se javiti s rješenjem.

Odgovori