Riješeno

Netflix na a1 smartboxu

  • 27 December 2023
  • 14 odgovora
  • 1332 pregleda

Nedavno sam kupio a1 smartbox u ovlaštenom centru.Uglavnom sve radi dobro osim što u google trgovini jednostavno nema Netflixa.Dali se ovaj problem može riješiti?

icon

Najbolji odgovor od nickno 28 December 2023, 23:18

Pogledaj original

Odgovora 14

Razina korisnika 6
Bedž +6

https://www.google.com/amp/s/www.24sata.hr/amp/tech/veliki-dogovor-za-a1-i-netflix-streaming-servis-uskoro-stize-i-u-njihove-mobilne-i-fiksne-pakete-941044

 

Eto kažu da iza nove godine Netflix stiže i u sve pakete A1 Hrvatska. Vjerojatno buš moral neš platit da bi ga mogao gledati.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Malo čudno da nema za skinuti i instalirati Netflix u trgovini play. Jer ako nema pred instaliran Netflix mora ga biti u trgovina play. A to što će A1 nuditi uslugu Netflix nema veze sa samom aplikacijom ako je nemaš na uređaju nećeš moći gledati Netflix koji nudi A1ili bilo koji drugi davatelj usluge pa i sam Netflix. Ovdje imaš za skinuti Netflix ako nemaš u trgovini play i instaliraš ga .

Razina korisnika 6
Bedž +6

Zašto bi bilo čudno? Ako će biti integriran u A1 Xplore TV, samo preko A1 možeš doći do linka za Netflix, aplikacija preuzeta iz nekog drugog izvora neće biti prepoznata kao dio A1 TV paketa i neće se moći ulogirati u nju preko A1 računa. 

Ne znam čemu bi inače uopće služio ekskluzivan ugovor Netflixa i A1?!?

A1 Austria

https://www.a1.net/tv/netflix-abo

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

zeljko.semencic očito ima pretplatu na Netflix, a od A1 koristi A1 Xplore TV na A1 Smart Box. I zašto bi plaćao više i imao samo na dva uređaja istovremeni pristup. Netflix za 9.99€ i nije ograničen istovremeni pristup na samo dva korisnika. Tako da ako se ne može instalirati Netflix jabi vratio box i uzeo drugi box na tržištu i onda možeš sve  instalirati na njega. Kolega ima već pretplatu na Netflix sad bi trebao odjaviti Netflix koji plaće 9.99€ i uzeti ograničeni Netflix za 19.99€ . Baš si mu pomogla hahahaaaa.

Očito te A1 plaća da nudiš usluge konkretno sad Netflix!

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa nije novost da su A1 i Netflix sklopili neki ekskluziv ugovor, vijest je stara 2 mjeseca, objavljeno na svim portalima. 

Da li autor ima Netflix pretplatu ili nema, to i nije tema ovog threada, on je pital kaj da napravi jer na A1 (pazi-A1) smartboxu nema Netflixa, ja sam samo napisala ZAŠTO ga vjerojatno nema, mene uopće ne interesira ni kolika je pretplata na Netflixu ni kolika će biti na A1, ja ne bih ni besplatno gledala, eno ga predinstaliran na mom mobu u dubokoj hibernaciji je otkako imam mob, a to je skoro 3 godine 😆.

To kaj sam ja stavila link na austrijski A1 uopće ne treba značiti da bu tak došal i u Hrvatsku, za ovdje se spominjalo da bu već u paketima fiksnih i mobilnih usluga, a možda će se moći i samostalno (kao na linku)-bez tv usluge, kao i HBO uzeti. Mene to ne zanima, koga zanima-valjda će se raspitati.

A ti si mu isto tako vrlo pomogao…

Ono- na A1 A1 A1 A1(jel dovoljno puta naglašeno da je A1 u pitanju) smartbox na kojem NEMA Netflixa ti predlažeš da ga instalira s NESLUŽBENE trgovine. Ako ga na A1 smarboxu nema- NEMA GA S RAZLOGOM!! Ono kaj ti predlažeš direktna je ugroza A1 mreže, ah pa da- ajd ti nama kao HT-ov korisnik (možda i zaposlenik) objasni kaj radiš na A1 forumu i pišeš po temama, a blage veze ni o tarifama ni o uslugama A1 nemaš

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

To što pišeš nema veza sa postavljenim pitanjem zeljko.semencic nije pitao dali A1 ima ugovor sa Netflix-om pitao je zašto u google trgovini nema Netflix app. Još uvijek nisi naučila čitati sa razumijevanjem. I kako ti znaš da se ne može instalirati Netflix na A1 Smart Box tj ZTE  ZXV10. Bitno da ti nudiš Netflix po 12.99€! Da može ga instalirati sa drugog linka jer potpuno je isti kao i na trgovini play. Koje sad tarife spominješ ovdje je bilo tehničko pitanje na koje nisi odgovorila samo nudiš A1 Netflix po 12.99€.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa vjerojatno ga ni nema upravo iz razloga kojeg sam napisala, tj.bit će dostupan u A1 Xplore TV iduće godine, kad će ga A1 ponuditi ili u tarifi ili samostalno, otkud ja to mogu znati, pretpostavljam da će tako biti, a nadam se da cijena nebu baš kao u Austriji, to nebu nitko pametan uzel kod nas. Link na A1 sam stavila samo iz razloga jer će se Netflix kao usluga morati naručiti-kupiti, a ne zbog cijene, možda će se moći koristiti i postojeći Netflix račun, kao recimo kod Deezera, pa će se taj račun vezati za A1 račun, kad A1 ponudi uslugu valjda će sve pisati o tome kaj vrijedi-ne vrijedi, a sigurno neće vrijediti Netflix accounti iz Turske, Argentine, Indije 🤣 za koje vidim da postoji mnogo "pretplatnika" u Hrvatskoj 😆. A tome je očito na kraj odlučio stati Netflix sam, pa pitaj njega (Netflix) zakaj je nedostupan u Google Trgovini na A1 smartboxu. 

Koliko vidim, pretplata na Netflix (drito od njega) je isto ograničena, ovisno o paketu (3 paketa) na 2, 4 ili 5 uređaja istovremeno i svi moraju biti na istoj adresi. 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako ne znaš šta onda trolaš i nudiš mu A1 Netflix za 12.99€. Jedno je Netflix usluga, a drugo je Netflix aplikacija i app je besplatna i dostupna na trgovini play. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kaj je baš teško otvorit članak od 24 sata i pročitat ovo?

 

Ako piše da stiže, znači da ga nema, a autor je i sam potvrdio da ga nema. Na pitanje zašt ga nema ja odgovorih da će stići jer je tako rekao A1. I vrtimo se u krug. Tko odlučuje kaj će biti u A1 Xplore TV? Nije valjda Google, već A1 🙄

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

Eto. @zeljko.semencic , odgovor ti je na samom webu a1. Na A1 smartboxu trenutno nije dostupan Netflix. Bit će dostupan iduće godine.

https://www.a1.hr/hr/privatni/televizija/cesta-pitanja

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dobro i šta sad kako da riješi zeljko.semencic hoće gledati Netflix to ti njemu reci. Pišeš svašta masa slika i nisi ponudila konkretno rješenje.

 zeljko.semencic rješenje ti je da vratiš A1Smart Box pošto nije Smart i uzmeš jedan od ovih uređaja i sve će ti raditi i moći ćeš sve instalirati.

Xiaomi MI TV stick

Xiaomi MI TV box

Google Chromecast with google

TVNVIDIA Shield TV

Razina korisnika 6
Bedž +6

Očito ti ne razumiješ kaj je autor uopće pital.

A pital je: 

"Dali se ovaj problem može riješiti?"

Može. Netflix dolazi na A1 Xplore TV  početkom iduće godine. 

To je jedno rješenje- čekati da A1 ponudi uslugu.

Ako nemre čekati neka ga vrati, ako još može i neka uzme jedan od uređaja koje si naveo.

Odluka je njegova koje rješenje će odabrati.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa on je trebao prije par dana gledati Netflix da je mislio čekati ne bi pitao . Tako da jedino rješenje  vratiti A1Smart Box i uzeti neko od box-ova koje samu prethodnom postu spomenuo.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Gospon Fulir 😛, a kaj se vi tolko uzrujavate kaj gospon @zeljko.semencic par dana ne gleda Netflix? Jel ima Netflix prek vas pa da vas to tolko dotikava? 🤭

Nadam se samo da nebu poslušal vaše prvo rješenje,tj.da nije skinul Netflix sa neslužbene trgovine, u svakom slučaju je bolje vaše drugo rješenje, gospon Fulir 😛🤭

Odgovori