Riješeno

ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT novi router za paket od 2Gb/s

  • 24 September 2023
  • 16 odgovora
  • 1511 pregleda

Razina korisnika 2

Koliko sam upoznat za novi paket od 2Gb/s  A1 će korisnicima isporučivati  ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT router. Da li je već netko dobio taj router i ima li isti mogućnost Bridge moda?

icon

Najbolji odgovor od silvio.poldrugac 26 September 2023, 20:43

Pogledaj original

Odgovora 16

Pozdrav,

Ovaj modem ide za optiku, a na optici nema mogućnost prebacivanja i bridge.

 

Razina korisnika 2

Pozdrav,

Ovaj modem ide za optiku, a na optici nema mogućnost prebacivanja i bridge.

 

Ovo je djelomično točno. Točan dio jest da je ovaj modem/router za internet preko optike a netočan je da nema mogućnosti prebacivanja u bridge. Svaki router može imati opciju bridge moda sa custom firmwareom ukoliko to već nije omogućeno sa tvorničkim firmwareom. Dakle mogućnost postoji, ovisi samo hoće li A1 dati tu mogućnost korisnicima ili ne a to mene upravo zanima.

A1 na optici ne nudi prebacivanje u bridge

To se nezna dok se ne vidi.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sa jednog drugog foruma, vezano za optiku A1. I forumaš još nije dobio odgovor od A1

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@SC0RPl0N možemo potvrditi navode @silvio.poldrugac da A1 ne nudi prebacivanje u bridge mode na usluzi optičke infrastrukture. 

Razina korisnika 2

@SC0RPl0N možemo potvrditi navode @silvio.poldrugac da A1 ne nudi prebacivanje u bridge mode na usluzi optičke infrastrukture. 

Može li neki suvisao razlog od vaših odgovornih za takvu odluku? Uglavnom korisnici sa routerima koje nudite ne mogu doslovno ništa, od port forwardinga, DDNS-a, bandwidth limita po svakom korisniku lan i wi fi mreže a da ne govorim o naprednijim mogućnostima poput prioritizacije određenih protokola itd. Svi drugi operateri nude mogućnost vlastite korisničke opreme može li konkretan odgovor zašto jedini A1 ne?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Na tom drugom fotumu kažu za ovaj router kojeg spominješ da A1 jedini u Hrvatskoj nudi router sa 10 Gbps LAN portom 😋

Razina korisnika 7
Bedž +4

Šta će ti 10Gbps port, a max brzina 2Gbps i još A1 ne dozvoljava Bridge na tom routerutak da koma…...

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja ne znam kaj se može sa nelimitiranim 10Gbps portom (to je A1 rekal da nije limitirao brzinu-kažu forumaši na tom forumu)

Upravo sam zvao službu za korisnike i uvjeravaju me da za 2 Gbps optiku ide 
ZTE ZXHN F670L router što nema nikakvog smisla jer taj uređaj ima samo gigabitni port.

Koliko sam upoznat za novi paket od 2Gb/s  A1 će korisnicima isporučivati  ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT router. Da li je već netko dobio taj router i ima li isti mogućnost Bridge moda?

Znaš li user i pass za router?

Razina korisnika 2

Zar ne pišu podaci za logiranje na poleđini ili dnu routera ??  Svašta. Ako imaš podatke straga/na dnu i ne možeš se logirat onda su ti dali router koji je vwć netko prwthodno koristio i promjenio ih. U tom slučaju pronađi gdje mu je reset dubme i resetiraj ga na tvorničke postavke pa.probaj ponovo

Hvala.

Razina korisnika 2

Pozdrav,

Ovaj modem ide za optiku, a na optici nema mogućnost prebacivanja i bridge.

 

 

Razina korisnika 2

@SC0RPl0N možemo potvrditi navode @silvio.poldrugac da A1 ne nudi prebacivanje u bridge mode na usluzi optičke infrastrukture. 

 

Odgovori