Riješeno

ZTE mf286r - Prekida se WiFi veza

  • 24 February 2021
  • 3 odgovora
  • 1033 pregleda

Bok!

Primijetio sam da uređaj ne radi ispravno. Mogao sam gledati wifi vezu putem programa. Naši susjedi koriste kanal 1 do 3, ja sam 11 postavio ručno. Primijetio sam da uređaj besmisleno mijenja kanal, naime u kanal 6. To ne bi smio raditi s ručno odabranim kanalom i sigurno ne bliže susjednim mrežama. Glupo je to što uređaj još uvijek ima kanal 11 u postavkama, iako je neovisno odabrao drugi. Stoga u našoj vezi uvijek postoje prekidi.

Postoji li način da se riješi problem? Ažuriranje firmvera? Ili poslati na razmjenu?

Hvala.

icon

Najbolji odgovor od daworin 2 March 2021, 09:38

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pokušaj ga vratiti na tvorničke postavke, imaš onu factory reset tipku negdje na vrhu vjerojatno. Nakon što ga resetiraš bi ti morao opet na wirelessu biti postavljen onaj automatic channel, pa si stavi nazad na ručno i namjesti ponovno kanal. Ako te i dalje bude mučilo, javit se službi za korisnike pa ti ga možda i zamijene.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@mimimimi pozdrav, ako još imaš poteškoća s WIFI, molim te javi nam se privatnom porukom OVDJE, potrebni su nam podaci vlasnika usluge za detaljniju provjeru.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jedino riješenje je da nabaviš drugi router od drugog proizvođača tipa Huawei. Jer i sa drugim zte ćeš imati iste probleme jer taj od A1 286R ima jako loš FW.Imaš test tog routera u temi 4G i 4G+ routeri 

 

Odgovori