Riješeno

Upload

  • 23 August 2023
  • 6 odgovora
  • 335 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 19 odgovora

Poštovani evo jedno pitanje,nije nista strasno ali eto ipak cu pitat.Prije 6 mjeseci ukljucena mi je optika.Download 945 Mbps,a upload 501 Mbps.

Evo proslo je 6 mjeseci po cijeni od 0,13 eura,dosao prvi racun po punoj cijeni od 25,58 eura,a trenutni upload 469 Mbps,a download je ostao isti.Zanima me dali je to normalno(6 mjeseci je bio 500)da upload padne iz cistog mira.Sve je mjereno preko zice.Unaprijed hvala i lp

P.s Dali je netko uzeo Giganet i kako to funkcionira.

Ja trenutno imam turbo opciju i koja je procedura za preci na Giganet

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Mislav 25 August 2023, 21:04

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 2
Bedž

Poštovani evo jedno pitanje,nije nista strasno ali eto ipak cu pitat.Prije 6 mjeseci ukljucena mi je optika.Download 945 Mbps,a upload 501 Mbps.

Evo proslo je 6 mjeseci po cijeni od 0,13 eura,dosao prvi racun po punoj cijeni od 25,58 eura,a trenutni upload 469 Mbps,a download je ostao isti.Zanima me dali je to normalno(6 mjeseci je bio 500)da upload padne iz cistog mira.Sve je mjereno preko zice.Unaprijed hvala i lp

P.s Dali je netko uzeo Giganet i kako to funkcionira.

Ja trenutno imam turbo opciju i koja je procedura za preci na Giganet

 


Bok kolega….

Koliko sam upoznat sa Giganet uslugom radi se o vecim brzinama. Znaći brzina bi ti bila veća za jedan gigabit. Koliko se sjecam sad imaš gigabit. 
Koliko vidim to još kod nas nije dostupno u našim krajevima, no ne vidim razloga to je sve optička infrastruktura A1 i oni samo podešavaju profile kako im paše. 

Uglavnom ako uzmeš 2 gigabitnu vezu A1 ti mora dati novi ruter koji podržavaju te brzine i normalno moraš imati na kompu mrežnu karticu koja podržava brzine veće od 1 gigabita. Recimo moja podržava do 2.5 gigabita.

Ono što bi tebi bilo idealno ovdje je mesh sustav obzirom da imaš takvu kuću kakvu imaš isto kao i kod mene. Samo ja sam imao sreće pa sam nedavno uređivao stan i provukao kablove.

Ako ne želiš imati pet WLAN mreža onda ti je super da uzmeš mesh. Budem baš sutra SZK nazvao da ih pitam kakva je procedura za prelazak.

Uglavnom što se tiće brzine moram biti iskren da mi nije jasno zašto bi upload tako drastično pao. Možda ti je neki uređaj koji je spojen na WIFI povukao brzinu u tom trenutku tipa da je netko sa moba uplodao neki video zapis na youtube tik tok ili tako nešto?

Ako budeš imao kakvih pitanja javi se imaš broj moba.

 

Ma nitko nista.Ja sam u kuci ,sve pogaseno,ja jedini na internetu.Bas cudno sa 500 na 470.

Kome da se obratim?

Razina korisnika 1
Bedž +3

Slobodno se javi našim kolegama tehničarima na broju 0800 091 091 radi provjere kakvoće usluge. 🙂 Cijena Giga NET paketa iznosi 34,90 € bez ugovorne obveze i uključuje 2Gbit/s download i 1 Gbit/s upload brzinu (ovisi o tehnologiji putem koje se usluga koristi). Pritom se također dobiva i novi, premium ruter (podržava WiFi6 s nižom latencijom i omogućuje bolju pokrivenost) te mesh uređaj koji je spomenuo @keki, a možeš ga koristiti kao pojačivač signala. 😄

Razina korisnika 6
Bedž +6

To što ti je upload pao sa 501 na 469 nije razlog za žalbu jer tvoj paket je službeno “od 0,7/0,35 do 1/0,5 Gbit/s” , to znači: 

 

1 Gbps je idealna brzina downloada, no može biti i 700 Mbps i sve je ok 

500 Mbps je idealna brzina uploada no može biti i 350 Mbps i dalje je sve ok i usluga je ispravna.

 

Manje brzine nastaju uslijed zagušenja/opterećenja mreže i to može varirati od sata do sata, dana do dana, mjeseca do mjeseca. 

 

Slazem se sa tobom(ako cemo po zakonu,odnosno o onome sta je u ugovoru),ali daj mi objasni kako je moguce da 6 mjeseci imam sve ok i onda nakon sta je proslo 6 mjeseci koji su bili za jednu kunu,upload pocne varirat.Meni to nije normalno,ako cemo gledat sa ljudske strane.Lp,Dino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa nema to veze sa tih 6 mjeseci, moglo je biti i nakon 6 dana ili 16 mjeseci - dođe ti apsolutno na isto. Nisi ti mogao prekinuti ugovor bez penala ni za vrijeme trajanja tih 6 mjeseci pa da sad krećeš tom logikom “e baš nakon što je prošlo 6 mjeseci krenulo štekat da me zeznu”. Iako ja kod tebe uopće ovo ne bi ni mogao nazvati “štekanjem” jer razliku izmedju tih 30 Mbps je APSOLUTNO NEMOGUĆE primijetiti kod bilo kakvog drugog korištenja interneta osim kod speedtesta, čak i da po cijele dane uploadiraš ogromne količine podataka na brzinu uploada koju trenutno imaš (470 Mbps) ovih 30Mbps koji ti “fali” (iliti cca 4MB/s) gotovo da je nemoguće primijetiti ..

Odgovori