Riješeno

slanje e-mailova outlookom preko drugog internet providera

  • 14 September 2023
  • 2 odgovora
  • 153 pregleda

Pozdrav svima,

 

Imam e-mail adresu na VIPu tj. A1 od kada VIP pruža tu uslugu, ali kučni internet je na T-HTu od kada ga imam.

Koristim outlook za e-mailove, primam mailove bez problema, međutim od početka godine ne mogu slati e-mailove, imao sam neke kombinirane postavke i to je funkcioniralo. kako sam slabo koristio tu adresu za slanje stavio sam postavke kao na mobitelu i spajao sam se na net preko mobitala prilikom slanja mailova.

sada kada sam ga počeo češće koristiti postalo je frustrirajuće odspajati se s wifija koji t-htov i spajati se na 5g od a1 za slanje maila.

kontaktirao sam t-ht službu za korisnike, a oni me zamolili da kontaktiram Premium podršku koja se naplačuje, jer oni ne mogu pomoći.

vjerujem da nisam jedini s ovim problemom i da je nađeno riješenje koje funkcionira ali ga na ovom forumu nema, spominju se neke stare teme koje ne prolaze. probavao sve što na netu piše o odlaznim serverima ali bez uspjeha.

molim pomoć u rješavanju situacije (problema), vjerujem da je sigurno već nađeno rješenje

 

napomena, trenutno nemam postavke za izlazni e-mail jer sam svašta isprobavao ovih nekoliko dana, a ono što je pisalo je sada ne bitno jer nije funkcioniralo.

Lp 

icon

Najbolji odgovor od A1_Josip2 19 September 2023, 17:17

Pogledaj original

Odgovora 2

Pozdrav @adil.kerim.forum , pokušaj pod odlazni mail server postaviti mail.a1net.hr. Koristi se port 587 i  SMTP autentifikacija s korisničkim imenom i lozinkom za pristup mailu.

U slučaju da imaš dodatnih pitanja možeš se javiti našoj tehničkoj podršci na 0800 091 091 0-24h.

Pozdrav @A1_Josip2,

Hvala na podatcima, proradilo, ostavio bez enkripcije  i za sada radi.

Nisam zvao tehničku podršku jer nije više bilo potrebe.

Hvala još jednom

 

Odgovori