Riješeno

Port Forwarding ne radi

  • 26 December 2022
  • 5 odgovora
  • 306 pregleda

Razina korisnika 2
Bedž
  • Forum savjetnik početnik
  • 114 odgovora

Ekipo pozdrav svima.

 

Vjerojatno je bilo prepiska oko ovoga na forumu. Pregledao sam nekoliko tema, no nisam našao odgovor.

 

Ima li tko da je riješio problem sa Port Forwardingom ? Mućim se nekoliko dana probao sve živo ne živo i dalje mi nikako ne radi. Zvao sam SZK gdje mi je dva puta rečeno da je CG NAT isključen.

 

Naime radi se o torentu gdje bi htio napraviti port forwarding kako bi se i druga ekipa mogla kaćiti na mene kao seedera i normalno skidati od mene.

icon

Najbolji odgovor od A1_Mislav 30 December 2022, 14:53

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 6
Bedž +6

A nisi naletil na ovu temu?

 

Još ako si SZK rekal za kaj ti treba port forwarding, čisto sumnjam da su ti isključili CG NAT. 😋

Razina korisnika 2
Bedž

Bok…

Pregledal sam i navedenu temu no nisam vidio odgovorilkoji zapravo tražim. Uglavnom uspio sam riješiti port forwarding uz mali milijun promjena po ruteru. Uglavnom sada sve radi i port je otvoren. Da me netko pita kako sam uspio to napraviti iskreno nebi znao. Meni se čini da je na kraju problem bio u firewall-u kojeg sam disable-a i u windows-u i na samom ruteru.

Što se torrenta tiće mislim da mog operatera nije briga što ja na internetu radim dokle god ne ugrožavam stabilnost mreže. Prosjek prometa do 11.11 kad sam službeno sa VDSL-a 50/20 prešao na optiku bio je oko 5 TB mjesečno. Sada nažalost ne mogu vidjeti trenutnu potrošnju, okvirno po nekoj mojoj procjeni u prosincu sam nego potrošio oko 20 TB. Šteta što im ne radi pregled potrošnje na stranicama. Obzirom na Gigabitnu brzinu koja je stalna bez pucanja i prekida sasvim normlano.

 

Nekih 14 godina sam aktivan na nekoliko torrent stranica na nekima sam čak i moderator i nikad nije bilo nikakvih problema od strane operatera.

Razina korisnika 1
Bedž +3

Pozdrav @keki . Drago mi je da ti sada sve uredno radi. 😄 Ponekad su te sitne stvari u postavkama uzrok velikih problema, a riješe se “jednim klikom”, reklo bi se. 😅

Razina korisnika 2
Bedž

Pozdrav @keki . Drago mi je da ti sada sve uredno radi. 😄 Ponekad su te sitne stvari u postavkama uzrok velikih problema, a riješe se “jednim klikom”, reklo bi se. 😅

Da su to sitne stvari bilo bi super.

Te “sitne” stvari oduzele su mi dosta vremena i živaca i ne znam zašto to kod Vas nije po defaultu kao i kod drugih operatera. No bitno da je sada sve uredu

Razina korisnika 1

eo da bumpnem temu pošto mi se isto dogodilo, postavke sve ok, čak i u firewallu, i jednostavno neće, i isključim windows defender proradi, i čak i kad sam ga ponovo upalio radio je i dalje, firewall na modemu je ugašen, i DMZ je upaljen (ztef8648P) nadam se da će ostat ovako xD

Odgovori