Riješeno

Pomoć oko izbora routera i antene

  • 7 July 2023
  • 2 odgovora
  • 203 pregleda

Pozdrav, Imam pitanje u vezi postavljanja, odabira i konfiguracije mrežne opreme za spajanje na mrežni odašiljač (Hrvatski Telekom). Naime, imam kuću poprilično daleko od svih odašiljača te sam saznao da mi je ht najbliži (udaljenost je cca 2.5-3km). Uzeo sam od ht sim karticu s neograničenom internetom (tarifa). Nisam tražio router da mi šalju jer će mi signal svejedno bit banana, pa sam mislio kupiti neki svoj i spojiti ga na antenu. Kao što ste to već mogli zaključiti, potpuni sam početnik što se tiče ovog područja te vas molim za pomoć ukoliko je to moguće. Budget mi je nekih 200€ -250€, ali iskreno ne znam što moram gledati prilikom odabira. Imate li nekih prijedloga za routere (4G i/ili 5G) i antene koje bi odgovarale mom slučaju.

To mi je najbliži odašiljač od kuće (2.4km)

 

icon

Najbolji odgovor od daworin 7 July 2023, 17:53

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 7
Bedž +4

Prolistaj malo ovu temu puno toga je opisano pa ako nešto i ne nađeš što te zanima javiš i pitaš u temi. Udaljenost nije prevelika. Od routera ZTE MF289f ili Huawei B818-263 antene Iskra P56

Prolistaj malo ovu temu puno toga je opisano pa ako nešto i ne nađeš što te zanima javiš i pitaš u temi. Udaljenost nije prevelika. Od routera ZTE MF289f ili Huawei B818-263 antene Iskra P56

Hvala lijepa, puno ste mi pomogli! 

Odgovori