Riješeno

Pokrivenost 5G

  • 27 January 2022
  • 23 odgovora
  • 1134 pregleda

Razina korisnika 2

Lijepi pozdrav iz Slatina na Čiovu,kako je došla usluga 5 G kod nas i normalno mi na selu odmah to vidimo kao napredak jer kod nas je internet katastrofa provjerio sam dostupnost 5G mreže.Jedna velika nepoznanica ,a ako netko ima odgovor ,susjed  na adresi ulica Staraci broj 1 Slatine 21224 ima mogućnost 5G homeboxa ,a ja na broju 24 a udaljen sam 70m od njega nemam također kuća ispod odmah na plaži adresa Zvonimirova obala 94 nema ,a on je udaljen 10m od kuće za koju u vašoj tražilici za dostupnost piše da  može ostvariti uslugu 5G Može li pojašnjenje jer ako je greška bilo bi super jer onda mi riješili problem interneta za sva vremena ,a naročito u Ljetnim mjesecima Hvala

icon

Najbolji odgovor od A1_Drazen 27 January 2022, 11:20

Pogledaj original

Odgovora 23

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @Slatine385, provjerio sam dostupnost za tvoju adresu i nažalost za sada nije dostupan 5G internet :( Prati nas i dalje jer konstantno radimo na proširenju infrastrukture, vjerujem da ćemo uskoro biti dostupni i na tvojoj adresi :)

Razina korisnika 2

Lijepi pozdrav,niste dobro provjerili jer novi vlasnici kuće koji stanuju na broju 1 KONKRETNO ULICA STARACI   ugovorili su 5G homebox i čekaju ga već 8 dana ovde je link kao šta sam pokušao objasnit na broju Zvonimirova obala 94 nema 5G mreže ,a kuća 10m dalje ulica Staraci 1 IMA MOGUĆNOST 5G   i napravili su ugovor sa vama i čekaju tehničare ..Provjerite još jedan put kako treba molim Vas!!  Staraci 1 https://www.a1.hr/webshop/homebox/cart      Zvonimirova Obala 94 kuća ispod 10m https://www.a1.hr/webshop/homebox/cart  Ajde malo se potrudite i prestanite sa ljubaznim odgovorima koji u teška floskula ,malo bolje pogledajte šta prodajete i nudite..Nadam se da sam u pravu!! Hvala i lijepi pozdrav..

Razina korisnika 4

Kada ti susjedi dobiju uslugu,posudi od njih internet 5G i probaj kod sebe.Ako radi neka susjedi 

uzmu još jednu uslugu na svoje ime i daju tebi.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Lijepi pozdrav,niste dobro provjerili jer novi vlasnici kuće koji stanuju na broju 1 KONKRETNO ULICA STARACI   ugovorili su 5G homebox i čekaju ga već 8 dana ovde je link kao šta sam pokušao objasnit na broju Zvonimirova obala 94 nema 5G mreže ,a kuća 10m dalje ulica Staraci 1 IMA MOGUĆNOST 5G   i napravili su ugovor sa vama i čekaju tehničare ..Provjerite još jedan put kako treba molim Vas!!  Staraci 1 https://www.a1.hr/webshop/homebox/cart      Zvonimirova Obala 94 kuća ispod 10m https://www.a1.hr/webshop/homebox/cart  Ajde malo se potrudite i prestanite sa ljubaznim odgovorima koji u teška floskula ,malo bolje pogledajte šta prodajete i nudite..Nadam se da sam u pravu!! Hvala i lijepi pozdrav..

Nemaš dobar položaj naspram Baznoj stanici gdje je 5G. Postoje A1 5G tornjevi u Kaštelu i u Splitu očito na tvojoj adresi ima prepreka prema tornjevima pa nema mogućnosti da se ulovi kvalitetan 5G signal. 

Razina korisnika 2

Moja kuća se nalazi 140m od mora po Google mapi na istaknutom mjestu na visini i nikakve prepreke nema Labišnica odašiljač za TV vidimo kroz prozor Home Box 4G ima brzinu od 35 Mbps0 naravno tokom dana tri do četiri pucanja  zato bi bilo idealno da je 5G mreža radi turizma,pucanja veze..Nadam se da nije greška i da je 5G ispod kuće 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

To što vidiš TV toranj na Labinšnici nema veze sa 5G tornjevima. Evo karta 5G tornjeva u tvojoj okolici. Vjerujem da ni susjedi neće biti zadovoljni uslugom ništa bolje neće biti nego i 4G. Javiš kad dobe 5G Internet. 

 

Razina korisnika 2

Pa ja ti nisam ni reka da je Labišnica toranj za mobitele to je odašiljač za tv signal ja sam ti samo išao pojasnit da je kuća udaljena 140m od mora na uzvišenom položaju i nema nikakvih smetnji ni prepreka  vjerovatno ovisi gdje su odašiljači smješteni koliko sam upoznat od prije ..Hvala na karti 

Razina korisnika 2

Lijepi pozdrav,

možeš li mi molim te poslati link gdje mogu vidjeti odašiljaće hvala moja pozicija kuće šaljem ti mapu https://www.google.com/maps/@43.4965223,16.3383911,4327m/data=!3m1!1e3 Villa Maris Slatine ugodna večer 

Razina korisnika 2

Skužija san odašiljač je na Sustipanu u Splitu sad ne znam odakle dobivam signal vjerovatno od ovih Kaštelanskih hvala

 

Razina korisnika 2

Naravno da javim jer ovo je smiješno ali nada umire zadnja ..Ne znam kako ali prijatelj  poznanik mi je odmah uz More i kuća mu je na samoj plaži i putem antene prima signal od optike za apartmane i brzina mu je 150 tako da ne znam kako to ide i kako to,kako to?? Ali mislim da bi mi to bila najbolja opcija ako imaš kakvu ideju kaži Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako imaš 5G mob i neku 5G A1 tarifu tipa Savršena lako se vidi na koji toranj se spalaš. A može i poslužiti 4G mob i neka sim od A1 da se vidi na koji toranj se spajaš. Jer na postoječim tornjevima i postojećim 4G frekvencijama je baziran 5G DSS. Trebaš samo instalirati na mob Cellmapper ap ili NetMonster app i u njima možeš viderti eNBID tornja na koji se spajaš.

Razina korisnika 2

Hvala

 

Razina korisnika 2

Evo odašiljač vidim kroz prozor može li pomoć fali je na njemu 5G i dali će to raditi Hvala

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Taj toranj nema 5G ali ima 4G sa 5 frekvencija dostupnih i mogao bi imati ok brzine sa routerom koji podržava 4 ili 5CA i obavezno vanjske antene Iskra P56. Spajaš se na toranj 4,5 km od tvoje lokacije. tu pogledaj di ti je taj toranj eNBID 4074. Možeš mi se javiti u PP. Evo u ovoj temi imaš dosta toga opisanog pa prolistaj malo.

Razina korisnika 2

Hvala legendo 🍻Pogledat ću i ako nešto nije jasno javim se! Puno hvala na informacijama.Pozdrav iz Slatina na Čiovu!

Razina korisnika 2

Lijepi pozdrav,

i još ako nije problem i znam da malo previše pitam ali koji 4G ROUTER PREPORUČAS DO 1000KN ili to nema neke velike veze jer po logici ako je bolji router možda je i manje pucanja veze..Ja se još jedan put  zahvaljujem  i ako si ljeti blizu Čiova dođi na piće kod nas u Slatine Hvala

Razina korisnika 2

Samo da javim znači bio je tehničar od A1 i normalno nije moguć 5G TAKO DA SU NAM SNOVI O BRZOM INTERNETU NESTALI I MISLIM DA ĆEMO SE JOŠ NAČEKATI PAR GODINA..Ali uvijek ima i nešto dobro !!Imao sam problem sa pucanjem veze i to po 6,7 puta dnevno  moram napomenuti da sam uzeo router u A1 i to model ZTE  mf 286 r i naravno izgledao je super i mislio sam da je normalno da veza puca svaki dan 5,6 puta ,kako nisam neki stručnjak pitao sam par savjeta i uzeo sam router od Tele 2 koji mi je skupljao prašinu govorimo o modelu huawei B525s-23a i 6 dana to radi kao sat ..Znači nikakvo pucanje mreže

sve sve uredno radi..Sad postavljam pitanje?? Dali je taj router neispravan ili je taj router kanta ..Ako ima netko  tko se razumije ,a mislim da je to gospodin Davorin može li malo objasniti jer ne znam koja je tu logika ovaj router je stariji sigurno 2 godine ako se ne varam ..Hvala na brzom odgovoru ..

Ko se razumi, u Trogiru zivim na adresi put kapelice 5, iman 4g homebox koji je priko dana odličan al navečer od 20h do nekih 22h je ocajan. Sad dal' da se prebacim na 5G homebox ako je moguće ili neki drugi 4g ruter uzet, trenutno sam na Huawei b525-23a.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Prvo provjeri na koji toranj se spajaš njegov eNB ID jer tornjevi oko tebe imaju 3 ili 4 frekvencije. Probaj ispitati svaku frekvenciju posebno i onda dvije najbrže spoji

 

Da al kad uđem u sucelje routera mogu samo mjenjat wi fi kanale al frekvencije nigdje ne nalazim??

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo link gdje imaš čime možeš mijenjati frekvencije   

 

Uspia san, spojia 800-1800 i vidi se mali pomak u ovim Vecernjm satima.. nego kako jos provjerit kolko je zagušena bazna stanica?? Hvala unaprijed

Razina korisnika 7
Bedž +4

Svaku frekvenciju ispitaj posebno. Ako ti je UL veći od 40Mbps znači signal ti je dobar i ne utječe na DL. Max brzina po te dvije frekvencije je 300Đbps

Odgovori