Riješeno

Officebox - očajno niska brzina svako ljeto!

  • 22 July 2023
  • 2 odgovora
  • 201 pregled

Pozdrav,

Koristim Super OfficeBox na ZTE286R, u okolici Nina te mi je internet u ovo ljetno vrijeme užasno spor.
Download iznosi prosječno 1Mbps, a upload 8Mbps, s time da u postavkama koristim 3G mrežu.

Ako ga prebacima na 4G mrežu, download zna biti još niži 0.5 - 1 Mbps.
Probao sam sve, od resetiranja do izmještanja na drugu lokaciju ali stvarno u ljeto ništa ne pomaže.

Prošle godine sam razgovarao sa SZK i tehničarima oni su se čudili toliko niskoj brzini i od njihovih preporuka što da se napravi ništa se baš nije popravilo. Javili su da su kapaciteti repetitora prebukirani u Ninu i da je to to.

Prije ovog rutera imao sam ZTE MF283+ kojeg su promijenili u ovaj ZTE286R.

Isprobavao sam i SIM karticu iz Officeboxa prebaciti u mobitel i takva SIM kartica isto je davala porazne rezultate. Tehničar mi je rekao da prioritet na baznim stanicama imaju mobiteli za razliku od officebox/homeboxa i da kad turisti dođu da su bazne stanice preopterećene što mi je nevjerojatno za povjerovat jer onda čemu plaćati preplatu na takvim skupim uređajima je čista obmana.

Da li je moguće dobiti pristojnu brzinu od recimo 15Mbps ? Ne tražim mnogo, dok u Zagrebu koristim optiku sa 1Gb ali ovo sa Officebox-om je svake godine ista borba.

Šteta potrošene struje i gubljenu vremena na pozive i testiranja 😣.

 

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Mislav 23 July 2023, 21:16

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 7
Bedž +4

Tehničar ti je krivo rekao sve tarife imaju isti prioritet! Kod tebe je zagušenost bazne stanice korisnicima i tu nema pomoći do jeseni ili da A1 proširi kapacitete na toj lokaciji.

Razina korisnika 1
Bedž +3

Možeš li nam se javiti privatnom porukom sa svojim podacima kako bismo mogli napraviti provjeru kakvoće usluge? Poruku nam možeš poslati ovdje

Odgovori