Riješeno

Novi A1 router SDMC NE6037 - Problemi sa spajanjem na Google

  • 13 February 2024
  • 4 odgovora
  • 479 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Pozdrav svima

Dobio sam novi ruter SDMC NE6037 u sklopu brzine 300/30, prije sam imao Ubee-a

Sve radi kako treba osim jedne bitne stvari. Naime svi Googlovi proizvodi (Gmail,Drive, YouTube, Translate, itd...) ne rade tj, nemogu se spojiti na te servise.

Probao sam preko UTP kabla, preko WiFi nema razlike.

Korisitm inače Google Chrome, ali za test probao sam i preko Microsoft Edge 
 

Jedino što pomaže je kad napravim reboot, ali neda mi se to svako jutro ispočetka raditi. 

 

Sad nisam baš toliko tehnički osposobljen, ali ovo mi djeluje kao da ima veze sa DNS i dodjelom IP

Ima li ovaj problem veze sa IPV4 i IPV6 postavkama?

 

Uglavnom bi bih jako zahvalan ako netko ima prijedlog što da napravim?

Hvala 

icon

Najbolji odgovor od nickno 18 February 2024, 20:43

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 4
Bedž +3

Želiš li reći da ti ujutro tipa youtube ne radi, a uredno otvaraš stranice?

I kažeš da pomogne reboot - čega? Routera ili računala?

Je ti ista situacija i na drugim uređajima koje koristiš, na mobitelu je isto?

Hvala što se javljaš 

Da tako je, sve stranice rade normalno osim Googlovih (youtube, gmail, gdrive, translate, itd.. )

Dva su scenarija, ili se jako , jako dugo učitavaju ili se uopće ne žele učitati.

Situacija je ista na svim računalima, PC, laptop, mobitel

I zanimljiva stvar ova situacija je prisutna samo na Chrome pregledniku. Drugim riječima sve normalno i brzo radi na Microsoft Edge i Firefox 

 

Dakle problem je nastao nakon promjene rutera i prisutan je samo dok koristim Chrome. Kabel ili wifi svejedno.

Pomaže kad resetiram RUTER, ali mi se to ne da raditi svako jutro.

Lp

 

 

 

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Hm, baš apsurdan problem.

A ne vjerujem da je općenito svima nešto takvog sa tim routerom, bilo bi vjerojatno već more sličnih prepiski.

Si ga probao vratiti na tvorničke postavke tako da onu reset tipku za factory reset stisneš i držiš jedno pola minute?

 

Ako to nije pomoglo, možeš probati barem na jednom računalu njemu u windowsima staviti statičnu IP adresu u lokalnoj mreži.

Znaš li to postaviti? Ako ne, dolje su ti neke kratke upute (a imaš i hrpu tutoriala na youtube)

Putanja ovisi malo o verziji windowsa, ali trebalo bi biti tipa network and sharing centar, change adapter options, desni klik na vezu kako se spajaš (wifi ili ethernet), properties, odabereš internet protocol version 4 (ipv4), properties,  use the following za IP i DNS.

Defaultni gateway tog routera je 192.168.0.1., ako ga nisi mijenjao koristimo to dalje (ako jesi, znaš vjerojatno ovo i sam i ne trebam ti za to)

IP address - 192.168.0.y (y sam biraš neki broj koji je različit od 1, i ako stavljaš na više računala ovakve postavke svaki mora imati drugačiji broj pod y)

Subnet mask - 255.255.255.0

Default gateway - 192.168.0.1

 

DNS najbolje da upišeš google, primarni je 8.8.8.8 i sekundardni 8.8.4.4

Teoretski možeš koristiti i A1 dns-ove  212.91.97.3 i  212.91.97.4, ali kako navodiš problem sa chrome možda najbolje njihove dns-ove staviti.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Kito , probaj u  postavkama Chrome browsera promijeniti  DNS, staviš jedan od ovih . Chrome>Postavke>Privatnost i sigurnost> skrolaj  do Koristi siguran DNS

P.S. ili koristiš ad blockere, a onda je to do Googlea. 

Odgovori