Riješeno

Kome reklamirati i obratiti se??

  • 20 January 2024
  • 13 odgovora
  • 322 pregleda

Razina korisnika 1
  • Aktivni forumaš početnik
  • 38 odgovora

Neki dan uzeli optiku, fiksni internet (T-com infrastruktura) od A1 i mjerim brzinu na Okla, pokazuje 80mbps..
Nije li to premala brzina?
Dečki koji su bili na instalaciji usluge su donijeli već gotovi spojeni kabel i provukli ga od hodnika do sobe (2-3 metra udaljenosti) i pošto je kabel bio duži za par metara oni su ga smotali na jednom mjestu i tako ostavili.
Što mi je činiti, koga zvati a da ne bude neko vozanje i prebacivanje odgovornosti prije nego istekne rok za otkazivanje usluge? Ne bih volio da nas netko muva i zamajava danima prije nego istekne rok za otkazivanje usluge..
Pošta nam je udaljena manje od kilometra, centar grada..

icon

Najbolji odgovor od A1_Boris 21 January 2024, 16:57

Pogledaj original

Odgovora 13

Razina korisnika 1

Zvao SZK kažu da je to normalna brzina za wifi po stanu i da spojim kabelom pa da onda izmjerim.
Još mi kažu da je po ugovoru garantirana najmanja brzina 210mbps zbog nekih gubitaka, to je ok, ne mora biti 300mbps ali ovih 210mbps bi bilo pristojno.
Sutra spajam kabelom i mjerim kad dođem s terena pa povratno zovem..
Supruga nije htjela uzeti optiku od T-coma zbog malo više cijene a jeftiniji Telemach zbog loših iskustava.
Valjda će ovo sa A1 biti ok kad spojim kabel, ako ne idemo dalje..

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @zexmex, dogovoreno. Ako će biti potrebno, slobodno nam proslijedi rezultat mjerenja brzine interneta putem LAN kabela, podatke od vlasnika usluge te kontakt broj mobitela privatnom porukom OVDJE kako bismo mogli napraviti detaljnije provjere vezano za tvoj slučaj. 

Razina korisnika 1

Reci mi Boris koje su pouzdane stranice za mjerenje brzine? bio sam na njih nekoliko ali dobijam vrlo šarene rezultate..

Razina korisnika 6
Bedž +6

@zexmex ,ako želiš uputiti prigovor onda ovo

https://www.a1.hr/uvjeti-koristenja/fiksne-usluge/a1-privatni-korisnici

 

Razina korisnika 1

Koje su stranice pouzdane za mjeriti brzinu? Ima ih jako puno i svaka priča svoju priču..
To me sad zanima..
 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa Speedtest od Ookle je dost točan. Evo izmjereno u razmaku par minuta Speedtestom i hakometarplusom.

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@zexmex večer! 

Kako je @nickno i navela, predlažem aplikaciju za mjerenje brzine kojoj pristupaš na HAKOM-ovoj službenoj stranici. 

Svakako čekamo povratne rezultate i nadamo se brzini koju i mi očekujemo! 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Filip , naišla sam kako se neke vaše IP adrese skrivajući se iza plaćenog NordVPN-a koriste za svakojake radnje: ddos, hacking,bad web bot, neovlašteni pristup servisima,sql injection,brutte-force,..11 puta prijavljena adresa 95.168.xxx.xxx iz Šibensko-Kninske županije, zadnji put prijavljena prije 2 mjeseca...pa još jedna adresa 85.10.xxx.xxx- 99% rizična za spam...bravo A1 😂

Razina korisnika 1

Jučer na Okla pokazivalo  max 170mbps a danas isto na Okla pokazuje ovo:
 

Nadam se da neće biti smanjivanja brzine nakon nekog vremena od strane A1..

Ili kad prođe 15 dana za otkaz usluge, to bi bilo stvarno nisko.

Ovo bi zasada bilo ok
 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@zexmex ovo je zaista izvrsna brzina prijenosa podataka, no svakako si poprati stanje pa nam se javi zatrebaš li nas. 🙂 

Razina korisnika 1

Wifi ima povremene prekide, kao da se modem resetira, možete li reći o čemu se radi? Neki prastari modem od Optime na staroj liniji (bakar) nije nikad imao tih problema..

Bedž +1

@zexmex strujni reset ne pomaže? 

Razina korisnika 1

Probati ću,  inače kakav je to bofl modem koji se mora strujno resetirati uz već postojeći problem prekida bežične veze?
Ako radi na guranje onda je to malo veći kineski krš..

Odgovori