Riješeno

Koji modem/router na optici za 2 Gbit

  • 6 January 2024
  • 7 odgovora
  • 216 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 32 odgovora

Znači, zanima me koju točno opremu (modem/router i mesh ) A1 instalira za brzine 2 Gbit na optici ?

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 7 January 2024, 18:13

Pogledaj original

Odgovora 7

Znači, zanima me koju točno opremu (modem/router i mesh ) A1 instalira za brzine 2 Gbit na optici ?

Koliko ja znam za 2 Gbps daju Fritz box 6660. Za mesh ne znam, ali vjerovatno isto neki Fritz-ov.

Razina korisnika 2

Znači, zanima me koju točno opremu (modem/router i mesh ) A1 instalira za brzine 2 Gbit na optici ?

Koliko ja znam za 2 Gbps daju Fritz box 6660. Za mesh ne znam, ali vjerovatno isto neki Fritz-ov.

Taj fritz je za coax

Razina korisnika 2
Bedž

Nemoj širiti dezinformacije po forumu.

Koliko vidim kolega dxer je tražio info koji ruter daju za brzinu od 2gbps ali na OPTICI…. Ovaj ruter je koliko vidim za coax.

Razina korisnika 6
Bedž +6

ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT ....ali to je bilo prije odluke o zabrani korištenja "sumnjive" tehnologije i opreme u Hrvatskoj (huawei,zte). 

Razina korisnika 2
Bedž

Znači, zanima me koju točno opremu (modem/router i mesh ) A1 instalira za brzine 2 Gbit na optici ?

Ja sam uzeo 2Gpbs na optici među prvima.

Dobio sam ruter ZTE F8648P sa kojim sm izuzetno zadovoljan odrađuje svoj posao vrlo dobro i kvalitetno. Ima na sebi jedan 10gbit lan port i 4 klasicna lan porta, wlan radi odlicno 70 metara od dvorista hvatam signal. Brzina na wlan-u kad mjerim sa mobitelom u idealnim uvijetima (blizu rutera) je nekih 1800 mbit/s.

A taj njihov “mesh” opće nije mesh nego neki pojacivac signala koji nije potrebno ni koristiti. Signal je lošiji kad je on ukljucen.

Razina korisnika 4
Bedž +3

A1 FTTH uz GigaNET = ZTE XGS-PON F8648P L3 ONT + ZTE H3601P Mesh

Nemoj širiti dezinformacije po forumu.

Koliko vidim kolega dxer je tražio info koji ruter daju za brzinu od 2gbps ali na OPTICI…. Ovaj ruter je koliko vidim za coax.

Moje isprike. Bio sam uvjeren da je taj za optiku. Sad barem znam za ubuduće🙂.

Odgovori