Riješeno

Iskustva drugih korisnika sa mobilnom mrežom (internet) u zadnje vrijeme

  • 27 February 2024
  • 4 odgovora
  • 160 pregleda

Pozdrav svima,

uskoro prelazim s jedne druge mobilne mreže na A1 uz bonove. Također, uzet ću Savršenu+ tarifu uz 5G router za kućni internet jer je to jedini pravi mobilni flat.

Zanima me kakva su vaša iskustva s internetom u zadnje vrijeme. Brzina? Zastajkuje li? Kako radi?

Lp
:)

icon

Najbolji odgovor od nickno 28 February 2024, 09:01

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 2
Bedž +3

@DavidPula pozdrav, drago mi je čuti da ćeš postati naš korisnik. Vjerujem kako ćeš biti zadovoljan s korištenjem naših usluga. Ako ćeš trebati dodatnu podršku, tu smo za tebe. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo mene, još uvijek na Fleterici. Nakon mog grintanja ovdje, meni se situacija sa brzinom dost poboljšala, mada to tak ne izgleda na osnovu speedtesta.

Dakle, rezultati speedtesta nisu neš extra bolji nego u vrijeme mog grintanja ovdje, ali- web stranice se učitavaju puno brže, gotovo trenutno. Na YouTubeu bez problema i bez trzaja pogledam 4K video. Download, tj. update aplikacija iz Google Playa-wuuush, brzo gotovo. Nedavni softverski update od pola gige-sve bilo gotovo dok si rekal keks. I nije u pitanju promjena mobitela, jer sam i na S21 Ultri zamjetila osjetno poboljšanje u brzini otvaranja web stranica, tak da mora da je nešto A1 poboljšal. 😁

Razina korisnika 3
Bedž

Preko 15 godina sam koristio Homebox i odjavio ga pred kraj 2023. zbog malih brzina preko 4G mreže u kritično vrijeme kada su svi doma, a ni preko dana nije bilo baš bog zna šta.. Gledati IPTV nemoguća misija, YT sam mogao na samo 480p., brzina ispod 5 Mbps, veliki ping. Ma užas.. Čak sam kupio i bolji router i vanjske antene, ali slabo je pomoglo.

Sada sam već 2 mjeseca na HT-u. Kupio sam drugi router o svom trošku(ZTE MC 801a 5G) i preporodio se. I sa slabim signalom(oko -105 dBm) imam brzinu do 450 Mbps,potegne tunintamo i do 500. Nikada, ali nikada ne pada ispod 300 Mbps. Ping oko 20-25, IPTV gledam bez greške, YT na max rezoluciji..

Moj prijedlog da prije kupnje vidiš(ako nisi) koji operater kod tebe ima najbolji signal i najveću brzinu, pa po tome odlučiš..

Preko 15 godina sam koristio Homebox i odjavio ga pred kraj 2023. zbog malih brzina preko 4G mreže u kritično vrijeme kada su svi doma, a ni preko dana nije bilo baš bog zna šta.. Gledati IPTV nemoguća misija, YT sam mogao na samo 480p., brzina ispod 5 Mbps, veliki ping. Ma užas.. Čak sam kupio i bolji router i vanjske antene, ali slabo je pomoglo.

Sada sam već 2 mjeseca na HT-u. Kupio sam drugi router o svom trošku(ZTE MC 801a 5G) i preporodio se. I sa slabim signalom(oko -105 dBm) imam brzinu do 450 Mbps,potegne tunintamo i do 500. Nikada, ali nikada ne pada ispod 300 Mbps. Ping oko 20-25, IPTV gledam bez greške, YT na max rezoluciji..

Moj prijedlog da prije kupnje vidiš(ako nisi) koji operater kod tebe ima najbolji signal i najveću brzinu, pa po tome odlučiš..

 

Hvala ti na savjetu. :)
Još sam razmišljao uzeti HT-ov Gigabox za 30€ mjesečno, s njim dobiješ 600GB po maksimalnoj brzini, a nakon toga pada na 4 mb/s.
Znači ovako, gamer nisam. Surfam. Povremeno Youtube. Portali, video snimke..
MaxTv svakodnevno. Iz tog razloga ne znam da li bih uspio premašiti tih 600 GB, iz tog razloga mi je Savršena+ tarifa primamljivija.

Kada bih uzeo HT-ovu Unlimited tarifu, morao bih svakih 200GB slati SMS poruku za nastavak surfanja po maksimalnoj brzini. Kod Savršene+ toga nema jer je pravi mobilni flat.
Hmm, možda bi mi najbolje bilo da kupim A1 prepaid sim karticu, aktiviram tjedni flat, stavim SIM karticu u router i vidim kako će se ponašati? Pa tipa ista stvar sa Simpa tjedan pa odlučim...

Odgovori