Riješeno

Giga Net dostupnost u područjima gdje je prije bio dostupan 1Gbps

  • 2 April 2024
  • 7 odgovora
  • 180 pregleda

Pozdrav,

zanima me kada ce Giga Net biti dostupan u svim područjima u kojima je prije bio dostupan 1 Gbps paket koji je uvođenjem Giga Neta ukinut?

S poštovanjem

icon

Najbolji odgovor od A1_Manuela 2 April 2024, 20:53

Pogledaj original

Odgovora 7

Razlog zašto pitam jest što već više od pola godine sam u situaciji da obnoviti ugovor ne mogu bez da uzmem slabiji paket brzine što mi je u potpunosti apsurdno, a htio bih uzeti Giga NET kada bi bio dostupan.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zasad Giga Net neće biti dostupan. Pa što te tjera da obnoviš ugovor, vozi ovako bez UO.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@mocawa7576 pozdrav, nisam ti u mogućnosti komunicirati točan datum, ali ti mogu reći da radimo na tome i nama je u cilju što prije omogućiti veće brzine. Slobodno nam pošalji adresu o kojoj se radi OVDJE kako bi provjerili postoji li mogućnost korištenja neke druge tehnologije. 

@mocawa7576 pozdrav, nisam ti u mogućnosti komunicirati točan datum, ali ti mogu reći da radimo na tome i nama je u cilju što prije omogućiti veće brzine. Slobodno nam pošalji adresu o kojoj se radi OVDJE kako bi provjerili postoji li mogućnost korištenja neke druge tehnologije. 

Pretpostavljam da je ovo krivi link pod ovdje?

Razina korisnika 1
Bedž +3

@mocawa7576, isprike na omašci. Ispravna poveznica za javljanje privatnom porukom je OVDJE.

Zasad Giga Net neće biti dostupan. Pa što te tjera da obnoviš ugovor, vozi ovako bez UO.

Nitko me ne sili, ali evo već drugi put mi dolazi email od A1s naslovom citiram: “Produljite ugovor i ostvarite uštedu!”. Otvoriš link i kao možeš odabrati giga net ili mega net.

Iza dimne zavjese sve što nude jest mogu iskoristiti mozaik popuste, nove usluge i pakete (koristim usluge na 2 lokacije tako da nije da se na mene ovo uopće ne aplicira) uz jednu veliku * a to je da moraš prihvatiti downgrade brzine. Opet velim - netko je tu ili jako zeznuo u marketingu sa strategijom ili tehnika nije isporučila ili nešto treće jer reklamiraju nešto što u biti ne nude.

Čak su me i zvali jednom, nije bilo dovoljno mailati, vezano za produljenje UO i uvijek ista priča:
“Mogu li koristiti Giga net na adresi x.y?”
“Ne možete.”

“Onda ću morati downgradati brzinu ako bilo što uzmem?"

“Da.”
“Pa kakvog to smisla ima?”
“...”

Razina korisnika 2
Bedž

Ovdje nije pitanje dostupnosti nego njihove volje i želje.

Kad je u optika u pitanju tu ograničenja za brzine nema pitanje je samo volje operatera.

Tri su moguća razloga zašto a1 ne zeli pustiti brzinu:

1.Zbog opreme (nemaju dovoljno rutera)
2.Zbog promjena cijena na tržištu
3.Zbog preopterecenosti mreze.

Ne vidim razumno opravdanje za ukidanje 1Gbps i 500 mbit/s i dodavanje 2Gbps ali samo na neka podrucja. Sebi rade štetu… Budemo vidli sve sa vremenom.

Odgovori