Riješeno

Fritz box 6660 wifi problemi

  • 5 November 2023
  • 13 odgovora
  • 835 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Pozdrav, korisnik sam kabelske usluge, paket giga net brzine do 2gbits.Ruter fritz box 6660, softver ažuran, instaliran najnoviji 7.57.Preko lan porta 1 mjerim brzinu do 2000 , a upload 100, ping bude 7.To je ok i sa tim nemam problema ali preko wifija ne mogu dobiti vise od 130mbits ni na jednom uredaju.Svi su noviji uredaji i podrzavaju wifi 5.Probao sam sve moguce, od resetiranja rutera na tvornicke postavke pa do igranja sa kanalima(isprobao sve kanale 1 po 1) probao gasiti 2.4 mrezu i ostaviti upaljenu samo 5g, pokusao mjenjati ,wifi 4,wifi 5,wifi 6 i nista ne pomaze. Sve sam to radio nakon resetiranja na tvornicke postavke samo sa jednim ulogiranim uredajem u ruter,na udaljenosti od rutera manjoj od pola metra i nikako ne mogu dobiti brzinu vecu od 130.Probao sa vise mobitela,tableta i laptopa.Kod svih je isto.Evo trenutno sam spojen na 5g mrezu,wifi 5 ,sirina pojasa 80, kanal 48, i pored rutera stojim i mjerim samo 80mbits s tim da sam samo ja spojen.Dobro znam da na 5g mrezi wifi 5 mora davati barem 400mbits i vise, a ja dobijem jedva 100.I na tih 100ponekad kada gledam nesto online javlja mi veza je spora ili losa pa zastane na sek, dvije.Kontaktirao sam tehnicku podrsku i napravili su vise mjerenja, a rezultati du ovakvi. Mobiteli koji imaju wifi6 mjere brzinu na wifi6 oko 900, a na wifi 5 1200, mobiteli,tableti i laptopi koji imaju wifi 5 ne mogu dobiti brzinu vecu od 130 to je max brzina na 5g wifi5 80mhz, isprobano sa vise uredaja.A na prethodnom ruteru ubee takvih problema nisam imao.Tehnicaru je to cudno je zna da wifi 5 mora davati i vise od 400 uredajima koji podrzavaju wifi 5.A cudno je da i mobitel koji ima wifi 6 i spoji se na istu mrezu njemu daje 1200 a uredajima koji imaju wifi 5 njima daje 130.Pa ispada da je za ovaj friztbox uvjet da su svi uredaji wifi 6 iako wifi 6 bude ugasen,bolju brzinu dobiva na wifi5. Isao sam istrazivati i pronasao puno tema na njemackim forumima gdje se svi zale na isto i nitko nema rjesenje.Nemaju svi wifi6 uredaje. Jedino rjesenje je drugi model rutera.Tehnicar ce doci promjeniti ruter iako je ovaj novi ali drugi ruter za te brzine kaze da nemaju jer ja imam i mesh uredaj koji je cijelo vrijeme bio ugasen tokom mjerenja.U ovom slucaju testiran je samo ruter.Sad ako i s drugim fritz boxom bude isto placat cu brzinu 2gb a imat brzinu samo 130.Zanimljivo je da i brzina varira,nije stalno ista,iako bude samo jedan uredaj spojen na mrezu, nekad da 80, nekad 100, a 130 bude max.Isao sam malo istrazivat i pronasao puno ljudi sa istim problemom.Upisao sam u google trazilicu fritz box 6660 wlan problem i izbaci mi hrpu postova i rasprava po raznim forumima i slicno gdje svi imaju isti problem.Cudno je da je a1 isao uzimati te modele rutera a da ih nisu provjerili i raspitali se i njima,dovoljno je bilo samo upisati u trazilicu navedeno.Izgleda da proizvodac zna za te probleme ali ne uspjeva ih rjesiti.Ja cu kopirati par tekstova.    

Dobar dan,

Od prekjučer imam Fritzbox 6660 s ugovorom od 1000Mbita, ali sada je problem što mi je jako spora WLAN veza, čak i kad stojiš tik uz ruter. Preuzimanje rijetko ide do 50 Mbita. Ovaj problem prije nije postojao sa starim Fritzboxom. Mogu dobiti skoro 900Mbit preuzimanja putem LAN kabela. Već sam testirao razne postavke itd. ali sve bezuspješno. Ali čini se da je to također zbog Fritzboxa jer je moj stanodavac također prešao na 1000Mbit ugovor s Fritzboxom 6660 i postoji isti problem. Firmware na Fritzboxu je 7.22. Prema forumu, čini se da je i to problem. Ni telefonska korisnička služba mi nije mogla pomoći. Postoji li način da se instalira novi firmware na Fritzbox?                                                                                                         

Pozdrav svima, 

Slažem se, molim novi firmware. Preko lana oko 1000 Mbit, a preko wlana samo oko 50 Mbit brzina preuzimanja.                                                                                                                                                                 To je definitivno kutija, drugi kupci imaju isti problem, AVM već neko vrijeme rješava problem, ali Vodafone ne dolazi s ažuriranjem....                                    Itd. ima toga hrpa tko zeli citati samo neka upise u google fritz box 6660wlan problem. i prvih 5 stranica na svima raspravljaju o istom problemu. Nadaju se novom firmweru a ja imam najnoviji 7.57 i opet isto.I što sad???? 

icon

Najbolji odgovor od Maxi 11 November 2023, 17:36

Pogledaj original

Odgovora 13

Pozdrav, korisnik sam kabelske usluge, paket giga net brzine do 2gbits.Ruter fritz box 6660, softver najnoviji 7.57.Preko lan porta 1 mjerim brzinu do 2000 , a upload 100, ping bude 7.To je ok.i s tim nemam problema ali preko wifija ne mogu dobiti vise od 130mbits ni na jednom uredaju u kuci.Svi su noviji uredaji i podrzavaju wifi 5.Probao sam sve moguce, od resetiranja rutera na tvornicke postavke pa do igranja sa kanalima.probao gasiti 2.4 mrezu i ostaviti upaljenu samo 5g, pokusao mjenjati wifi 5,wifi 6 i nista ne pomaze. Samo sa jednim ulogiranim uredajem u ruter,i stojim pored rutera ne mogu dobiti brzinu vecu od 130.Probao sa vise mobitela,tableta i laptopa.Kod svih je isto.Evo trenutno sam spojen na 5g mrezu,sirina pojasa 80, kanal 48, i pored rutera stojim i mjerim samo 80mbits s tim da sam samo ja spojen.Dobro znam da na 5g mrezi wifi 5 mora davati barem 400mbits, a ja dobijem jedva 100.I na tih 100ponekad kada gledam nesto online javlja mi veza je spora ili losa pa zastane na sek, dvije.Isao sam istrazivati i pronasao puno tema na njemackim forumima gdje se svi zale na isto i nitko nema rjesenje. Jedan dio cu kopirati:  

26. rujna 2021. u 10:01

Dobar dan,

Od prekjučer imam Fritzbox 6660 s ugovorom od 1000Mbita, ali sada je problem što mi je jako spora WLAN veza, čak i kad stojiš tik uz ruter. Preuzimanje rijetko ide do 50 Mbita. Ovaj problem prije nije postojao sa starim Fritzboxom. Mogu dobiti skoro 900Mbit preuzimanja putem LAN kabela. Već sam testirao razne postavke itd. ali sve bezuspješno. Ali čini se da je to također zbog Fritzboxa jer je moj stanodavac također prešao na 1000Mbit ugovor s Fritzboxom 6660 i postoji isti problem. Firmware na Fritzboxu je 7.22. Prema forumu, čini se da je i to problem. Ni telefonska korisnička služba mi nije mogla pomoći. Postoji li način da se instalira novi firmware na Fritzbox?    2. Imamo isti problem. Od prelaska na Fritzbox 6660, WiFi prijem je bio katastrofa. Ponekad imam slab ili nikakav prijem tri metra od rutera unatoč vizualnom kontaktu. Na upit, tehničar korisničke podrške rekao je da je sve u redu. To je bila sva podrška. Prošlo je više od godinu dana. Pomagao sam si repetitorima, ali to baš i ne može biti rješenje. Opet se pogoršalo u zadnjih nekoliko tjedana, pa ponovno provjeravam postoji li sada rješenje. No, čini se da nije tako. Prilično tužne takve stvari. 3.

‎09/09/2023 23:54 - uređeno ‎09/09/2023 23:55

Imam potpuno isti problem! Rješenje uopće ne pomaže! ( WLAN -> Radio kanal -> Dodatne postavke -> Postavite pojas od 2,4 GHz na WiFi4 i WiFi5 za pojas od 5 GHz.) 

Je li netko pronašao rješenje? Imam firmware 7.57..   PRONASAO SAM PUNO LJUDI I SVI.IMAJU ISTI PROBLEM, TEHNIČKA SLUZBA KONTAKTIRANA DOSLI SU KOD MENE  NAPRAVILI MJERENJA I KAZU DA SE JOS NISU SA TIME SRELI JER SU TO NOVI RUTERI I DA ZAMJENU ZA NJEGA NEMAJU A DRUGI RUTER MI NISU STAVILI JER GA NISU IMALI KOD SEBE I ŠTA DA JA SAD RADIM ???

 

Danas cu zatraziti promjenu rutera ako ce ga htjeti zamjeniti, ali bojim se ako je problem u fritzbox modelu 6660, da ce stavljanjem novog istog modela opet biti sve isto.A zamjenu za giganet nemaju. Ja ne mogu vjerovati da je a1 isao uzumati taj ruter , a da ga prethodno nisu provjerili, dovoljno je samo u google ukucati fritz box 6660 wlan problem i sve vam bude jasno, naci cete hrpu postova i objava gdje se ljudi zale na isto, a problem je rjesen drugim modelom rutera.Eto toliko o fritz boxu...

 

Taj router imam već godinu ipo dana, download brzina mi na mobu uvijek bude oko 600-700 Mbit (coax, WiFi 6). 

 

Jedino packet loss bude velik koji se smanji na par dana kad napraviš prigovor, samo da te skinu s k.

Bedž +1

@Maxi možemo dati konkretniji odgovor nakon dijagnostike pa ću te zamoliti da nam se javiš u inbox s podacima vlasnika usluge (ime i prezime, OIB i adresa) Monika

Problem je rješen, stavljen mi je ruter SDMC , problem je bio u fritzboxu.

Prosirio paket na 2Gbs, dobio, po opet 6660. Nadao sam se da se u medjuvremenu sta promjenilo sta se tice WiFia na ovoj kanti, no prevario sam se. Razdvojene mreze, fiksirani kanali, probavani razni, mob, S22U u najboljem slučaju povuce 800-900Mbit na 160Mhz, i to na 128. kanalu. To je onaj na koji se ceka 10 minuta provjera da li je slobodan. Problem je sta mi TV steka pri streamanju na tom kanalu inače bi moozda i ostavio tako, 

Inace oko 300 Mbit bude na auto, ili drugim kanalima. 

Na Technicoloru sam imao stabilnih 750-800Mbit uvijek bez puno prckanja na 1Gb brzini. 

Tehnicar je bio skoro dva sata tu kod mene, kolega se takodjer remotely spajao na ruter, i svasta pokusavao, no ne ide.

Najradje bi otkazao sve, i PS5 i 2Gbs i vratio se na starog dobrog TC dok jos traje probni rok:/

Poslao sam im upit sta je s tim novim boxom, i da li ga mogu dobiti, pa cekam odgovor.

Ako ima ko kakve sugestije što napraviti, bio bih zahvalan. 

E da, njihov Mesh nisam niti instalirao, te sam skinio svoj da ne radi problem. 

 

Inace fiksni net radi ko zmaj.

Imam ravno 2009/99Mbits,

 

 

Pozdrav, danas su mi tehničari donjeli Fritz 6660, izgleda da imam isti problem. Proširio sam paket na 2 Gbps i najviše što mogu dobiti preko wifia je oko 300 mbit. Poprilično razočaranje jer sam prije toga sa paketom 200/20 imao full brzinu gdje god mjerio u kući na Ubee modemu. Repeater u ovom slučaju ne znači apsolutno ništa. Probao sam sve postavke i kombinirao sa kanalima, ali nikakvo poboljšane se nije desilo. 
 

 

 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @Jucca@dodo4991, možete prijaviti poteškoću tehničkoj podršci na broj 0800 091 091 0-24h ili putem našeg digitalnog tehničara na linku https://www.a1.hr/digitalni-tehnicar. Svakako provjerite i brzinu putem LAN kabela ako već niste. 

@A1_Karlo prijavio.dva puta je tehnicar izlazio na teren. Prvi put je došao bez SDMC rutera, a drugi put  nije mogao napravit provisioning SDMCa umjesto Fritza. I vratio me nazad na tehnicku podrsku , koji su me pak vratili nazad na CS, a koji su me opet vratili nazad na teh podrsku. Za dva dana istjece rok za otkaz usluge i PS5 pa ne znan sto da radim?

Preko zice radi odlicno. Wireless ne valja. 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pošalješ nam privatnu poruku klikom na link OVDJE pa ćemo provjeriti. Trebamo adresu priključka, OIB vlasnika i kontakt broj.

Prosirio paket na 2Gbs, dobio, po opet 6660. Nadao sam se da se u medjuvremenu sta promjenilo sta se tice WiFia na ovoj kanti, no prevario sam se. Razdvojene mreze, fiksirani kanali, probavani razni, mob, S22U u najboljem slučaju povuce 800-900Mbit na 160Mhz, i to na 128. kanalu. To je onaj na koji se ceka 10 minuta provjera da li je slobodan. Problem je sta mi TV steka pri streamanju na tom kanalu inače bi moozda i ostavio tako, 

Inace oko 300 Mbit bude na auto, ili drugim kanalima. 

Na Technicoloru sam imao stabilnih 750-800Mbit uvijek bez puno prckanja na 1Gb brzini. 

Tehnicar je bio skoro dva sata tu kod mene, kolega se takodjer remotely spajao na ruter, i svasta pokusavao, no ne ide.

Najradje bi otkazao sve, i PS5 i 2Gbs i vratio se na starog dobrog TC dok jos traje probni rok:/

Poslao sam im upit sta je s tim novim boxom, i da li ga mogu dobiti, pa cekam odgovor.

Ako ima ko kakve sugestije što napraviti, bio bih zahvalan. 

E da, njihov Mesh nisam niti instalirao, te sam skinio svoj da ne radi problem. 

 

Inace fiksni net radi ko zmaj.

Imam ravno 2009/99Mbits,


 

 

 

 

Kako to da je upload samo 99Mbits. Na stranicama A1 pise da su brzine Giga Net paketa 2 Gbps download i 0.7-1 Gbps u uploadu. 100 mega bi trebalo biti na paketu MegaNet?

 

Da nije možda 1g na optici a 100m na coaxu?

Odgovori