Problemi

  • 1 May 2018
  • 18 odgovora
  • 2659 pregleda

Ne rade mobilni podaci kao ni wifi

Odgovora 18

Isti problem i kod mene
Razina korisnika 1
Također i kod mene (Našice). Ima 4G signala, ali download brzina je smiješna. Upload brzina valja. Telefon radi.
nisam imao net maloprije nekih 10 minuta a ni korisničku službu nisam mogao dobiti samo mi prekine imam Homebox
Razina korisnika 1
Pa ono, nije vrag da će čitava mreža crkavati svaki put kad bude nekakav praznik, kad je promet pojačan? Uglavnom, zadnjih par dana brzine i signali divljaju
meni je prvi put da nisam imao net samo odjednom ni službu nisam mogao dobiti uhhhh
Razina korisnika 1
Pazi ti ovu pokrivenost, molim te (crvena točka je moja kuća)... Kad jedna Kelešinka koja praktički nema ni status sela i 20-ak kuća ima punu pokrivenost, onda nemamo o čemu pričat... Zašto Vip diskriminira Vukojevce?
Mislim da su imali problema na većem području RH. Ja sam u Zg županiji i internet uopće nije radio nekih 10 min, a od službe za korisnike sam odustao nakon čekanja 20 minuta.

Zadnjih 3-4 dana internet je bio jako loš, od smanjenja brzine do lag spajkova, prekidanja interneta uopće. Paljenje i gađenje rutera nije ništa pomagalo.

Nadam se da će se samo netko udostojiti i reći što je bilo, a o poboljšanju možemo samo sanjati. Karta pokazuje 4G mrežu a sretan sam ako imam 3G i download 10-20Mps. Podrućje je poprilično naseljeno pa se nisam nadao ovako lošem 4G signalu.
Razina korisnika 1
Pa realno, koliko dugo već postoji Homebox na 4G-u kod Vipa? Možda im je vrijeme za povećanje kapaciteta? Ja na 3G imam oko 5-10, na 4G oko 10-20. Ali to jedino u idealnim uvjetima. 4G je zadnjih dana divljao od 0.6 pa sve do 33.
Dodatni je problem što su podaci na 3G kompromitirani, o tome sam već pisao i ništa se nije popravilo, službenog razumnog odgovora nema. Razlozi tipa opterećenje, doba dana i drugo mene iskreno ne zanimaju jer nisu tehnički problemi koji se ne mogu rješiti. Meni ste dali nešto što je po papiru u idealnim uvjetima ( od 3- 6 ujutro) bolji od onog prije, Sad ispada da nije bolje.

Jačinu signala gledaju u crticama, jer da gledaj u dBm ispalo bi da je mreža katastrofa. Kod mene je jačina signala 90% vremena preko -110dBm, što je jako loše a ruter nem opciju spajanje vanjske antene kojom bi se to moglo barem donekle popraviti. One antene koje dođu sa njim nisu za pojačavanje prijemnog signala, bez obzira koliko Vi nas u to pokušavali uvjeriti.

Bitno da još nitko ništa za jučer nije rekao, ili ja nisam ništa našo o tome.
Razina korisnika 1
Oprosti imenjače, ali iako se slažem s većinom napisanog, antene SLUŽE za pojačavanje signala. To sam osobno provjerio na ruskom 4PDA forumu (tamo su rastavili router na proste faktore), a tip što je digao graju na onoj temi je pokupio sliku s tog foruma i prodaje spiku da je 3G/4G modul zapravo Wi-Fi modul. Da spojiš vanjsku antenu na router, kao što su recimo one "brodske" antene sa eBaya po $100+ decibelaža bi bila daleko bolja.

http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t794816-20.html
Ja sam probao sa ove dvije, SVE i mjenjao položaj modema i anrtena sa ono kabela koliko imaju. Nažalost ni decibela manje, modem sam, sa jednom ili sa obje antene na žalost ne daje bolji signal.

Trenutno je loše vrijeme tu kod mene, 50km istočno od Zg-a. -110dBm, objer antene spojene, modem je na 4G, http://www.speedtest.net/result/7276923692.png

Ako je ovo najbolej onda kvragu 😃
Razina korisnika 1
Pa ne daje ni kod mene bolji ili lošiji sa antenama ili bez, uvijek je oko -96 dBm (4G) ili -102dBm (3G). Zašto je 4G jači od 3G, pojma nemam. Ali u 90% slučajeva nije problem na tvojoj strani. Bazna stanica je od mene udaljena nekih 3-4 km zračne linije. Jesi probao odnijeti router i mobitel kod nekoga i spojit se od tamo pa testirat?

Kažeš 50 km istočno, koje mjesto točno da vidim situaciju na HAKOM-ovim kartama?
Sad sam ga prebacio na samo 3G i signal je na -85dBm što i nije čudno. Za bazne stanice kod sebe ne znam, mislim da sam negdje izmežu dvije jer dok se na starim mobitelima prikazivao naziv lokacije na koji si spojen, ili nešto slično, znalo je pokazivati dva različita naziva.

Šta mi onda znače te antene ako ne pojačaju prijemni signal?

Najgorje je što mi je antena od tele2 na 500m zračne linije.
Razina korisnika 1
Evo 3:00 PM dan kasnije, brzina je 1.5 dolje i 15 gore... Ne znam šta bi reko
3G
http://www.speedtest.net/result/7279424868.png

4G
http://www.speedtest.net/result/7279432659.png
Razina korisnika 1
Haha, kod mene je danas bilo obrnuto!
Kod mene je jucer 4g bio koma. Ovo je ok, najgorje je sto nema pravila i nema nekog ocitog razloga za losu vezu, ili je mi ne vidim a nitko nista ne priča.

Od odgovornih još uvijek ni slova o padu mreže od neki dan, kao da se nije ni dogodilo, bitno da se račun plati.
Razina korisnika 1
Pa ako ne mogu isporučit velike brzine, neka barem stabiliziraju na nekih 15-20 Mbps, meni dosta

Odgovori