Riješeno

Poteškoća sa @vip.hr mailovima

  • 29 September 2018
  • 11 odgovora
  • 3016 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 32 odgovora
Ne znam što se događa, ali od jutros ne rade @vip.hr mail adrese tj. server javlja grešku sa lozinkom ili se ne može spojiti.
Jel netko zna o čemu se radi ?
icon

Najbolji odgovor od A1_Mirjana 29 September 2018, 13:37

Pogledaj original

Odgovora 11

Razina korisnika 6
Bedž +6
Ista stvar i kod mene. Ne radi mi ni Moj Vip aplikacija. Možda ima kakve veze sa prebacivanjem na a1.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Vjerojatno je do toga... Bilo bi lijepo da su obavijestili, ali kako to već ide...
Razina korisnika 1
Bedž +3
Pozdrav svima,

trenutno imamo nadogradnju sustava i tijekom današnjeg dana određene funkcionalnosti kao Moj Vip i mailovi neće biti dostupni. Isprike svima na eventualnim neugodnostima, ali promjene nam stižu i vjerujem da ćemo svi imati koristi od njih 🙂
Pozdrav svima,

od jučer se ne mogu spojiti na webmail sa domenom @1net.hr
Zna li netko u čemu je problem? Javlja mi "Korisnik ne postoji"

Imam taj mail već godinama...

Hvala!
@kmarjanovic Pozdrav, nemamo trenutno održavanje sustava tako da do toga nije. E sad, trebali bi naši kolege s tehničkog odjela škicnuti da vide o čemu je zapravo riječ s obzirom da su oni zaduženi za domenu. Tako da ih možeš slobodno kontaktirati na besplatan broj 0800 091 091.

Dugo vremena nisam imao novo racunalo (windows xp prije, sad sam na W10)i sad nedavno ponovo uspio aktivirati adresu koju sam dobio sa @globalnet.hr nastavkom ljubaznoscu sluzbe za korisnike, u inboksu sam pronasao ovu poruku dok je globalnet preuzeo  B.net, negdje prije 5 godina mi stigla, no nema opisa kako dodati identitete, odnosno alijase, nema opcija za nastavak, npr. meni ne radi @vip.hr nastavak, dok @xnet, @globalnet i @a1net radi, da li uopce vise vrijedi ta opcija od Bneta, po vasim razgovorima bi trebala, i ako da koji su to alijasi koji su vec u webmailu, a koji se mogu dodati i kako se to podesava, ja sam probao i nista mi ne radi osim ova tri navedena koja su vec uvrstena u uslugu, a nije m jasno i kako kako vi pisete nekima radi @vip.hr nastavak a nekima ne, ima li netko vremena objasniti kako se dodaju alijasi ali i da rade odnosno da mogu primati i slati se mailovi sa njih, ako ta usluga sa tih 5 navedenih alijasa radi, nije mi jasno zasto nije ponudjen nastavak domene da mozes kreirati alijas to bi bilo najjednostavnije, ili ja nisam dovoljno obucen da shvatim gdje ¨”!steka!” puno hvala unaprijed svakom tko mi moze objasniti aBnet

 
 

 

Promjene na Webmail usluzi

 

 

Poštovani,

S velikim zadovoljstvom najavljujemo unaprjeđenja B.net webmail usluge. Ove će promjene pozitivno utjecati na Vaš dosadašnji način korištenja ove usluge pa ćemo Vam rado pružiti dodatna pojašnjenja.

Promjene na B.net web mail usluzi

Bez dodatnih troškova, unaprjeđenje usluge donosi Vam:

  • novi, moderniji izgled sučelja
  • korištenje do 5 alias adresa
  • dvostruko veći prostor dostupan za e-mail poruke (mailbox) od 200MB
  • prebacivanje usluge "Preusmjeravanje pošte" i "Automatski odgovor" s Moj B.net portala na B.net web mail

Najavljeno unaprjeđenje usluge obavit ćemo tijekom sljedećih deset dana u noćnim satima. Tijekom provedbe ovih promjena moguć je kratkotrajni zastoj u pristizanju e-mail poruka (na nekoliko minuta). Po završetku procesa, sve e-mail poruke će nastaviti stizati u Vaš e-mail sandučić uključujući i e-mail poruke koje su bile na kratko zaustavljene zbog unaprjeđenja.

Ukoliko imate dodatnih pitanja, slobodno kontaktirajte kolege iz našeg Odjela odnosa s korisnicima koji su za vas dostupni svaki dan od 0-24 na besplatnom telefonskom broju: 0800 13 12 ili e-mail adresi:

sluzba.za.korisnike@bnet.hr

Vaš B.net

Razina korisnika 7
Bedž +3

@korisniknovi - čemu duplaš temu? Za početak da napomenem da je svrha ovog foruma "javi se u inbox" ili nazovi SZK kako su ti napisali u mailu. A glede teme, 5 godina nisi koristio mail a sad ti trebaju aliasi? ;)

Ulogiraš se na webmail (korisničko ime valjda znaš). Ukucaš u google bnet webmail ili a1 webmail i ulogiraš se s podacima. U postavkama bi trebao biti prostor gdje upisuješ aliase koje želiš. Ja sam na A1 fiksnoj i domena @vip.hr mi još radi, a radi isto ime.prezime@a1net.hr, mailovi stižu u isti inbox. Sa globalnetom, bnetom, neznam. Kreirati incognito aliase ili jednostavnije otvoriti 5 gmailova, na tebi je. Ako baš żeliš aliase na bnet, globalnet, a1net, probaj pa ako zapneš zovi SZK, kao što su ti napisali. Javi kako ide. ;)

sorry novi sam pa se ne snalazim, mislio sam da sve slicne rasprave na koje sam naisao mogu pomoci pa sam stavio pitanje bez lose namjere, ako se ne varam bio sam vam lajkao odgovor kao najblizi onom sto sam ocekivao, cujte ima nas u ovoj zemlji koji su stradali ne svojom voljom i krivnjom i tesko nesto ostvarivali pa i novo racunalo, a nisam rekao da mail opcenito nisam koristio 5 godina, vec nisam mogao do ovog maila koji je zapoceo kao globalnet i koji sam dobio prije 18 godina,a koliko sam vidio nisam jedini koji je sa globalnet mailom i obnovom imao bar nekih teskoca, takav sam da ako vidim da netko stavi neku uslugu idem provjeriti zlu ne trebalo, jer svatko od providera daje neki ogranicen prostor, a nikad ne znas kad ti mail za nesto moze zatrebati, od viska glava ne boli kako se kaze, meni je nazalost lose iskustvo pokazalo da mail u ovoj zemlji u kojoj ne postuju institucije gradjane i ne rade svoj posao treba, bolje da ne, iskreno istina je da oni nas hvataju za onih 15 dana, a kada oni trebaju dati odgovor jednostavno se prave ludi,u svakom slucaju hvala na odgovoru, idem korak po korak vas odgovor iako je grublji barem ste izdvojili vrijeme da odgovorite i to treba cijeniti a nekako mi se sve cini da cu morati zvati SZK p odgovoru, no, da vidimo kazu da prvi dojam cesto vara

 

ja nisam na a1 fiksnoj na tomato bratskoj mrezi na bonove sam, ali sve je to na a1 , mozda zato nemam vip adresu, iako ne znam koja je koju tvrtku kad preuzela, B.net je preuzeo globalnet. pa sve a1, vidite ja sam ocekivao da su identiteti ili alijasi ili nove mail adrese tipa. ponudi ti  5 komada sa nastavkom domene svih koji su dosad bili i to je to :@bnet; @xnet; @globalnet, @vip; @tomato; @a1net i ti napred dodas ime prezime ili kako vec tko osjeca i to je to, najjednostavnije rijesen problem 5 usluga, no sad sam vidio da su promjenom imena iliti vlasnika neki vec ukorporirani i to izgleda kako kome tko je bio na cemu, vi na fixnom vip-u, neki na metronetu, neki na globalnetu itd. i naravno da to ljude zbunjuje, pa i mene, ja da imam znanja i vise vremena o tome, rado bi pomagao ljudima, ako se nekome to nece ok, ne mora bolje to nego da se svadjamo na forumu ON POSTOJI I ZATO DA SI LJUDI SA ISKUSTVOM medjusobno i onima koi imaju manje pomazu, pa necu valjda onog koji je ispod mene girnuti nogom vec cu mu pruziti ruku, osim toga nisam uopce bio nepristojan na forumu niti sam takav kao osoba da bi zasluzio kudnju niti volim kuditi ljude, toliko o tome, sad dalje na temu-vidio sam da se alijasi-identiteti-e mail adrese smatraju istoznacnicama kod providera, kao sto rekoh a1 mojim uvidom ocito nema nacin kako sam napisao gore vec neki jako kompliciran koji meni nije jasan em zasto je takav i cemu to treba, koje podatke mi zapravo moramo upisati kad udjemo u plusic (do tud sve znam se ulogirati= i trebamo dodati identitet, jer to treba sve rubrike upisati, uzeti samo adresu pa probati za svaki nastavak alijas, ako je to ok, ali nije mi jasno zasto ne radi kad sam probao, ok SZK

Razina korisnika 7
Bedž +3

@korisniknovi - Moja namjera (a vidi se i po upisima ovdje) je uvijek pomoći. :)

Ali ne razumijem čemu se zamarati otvaranjem 5 aliasa mail-ova jer svih tih 5 aliasa ide u isti inbox (to nije 5 mailboxova nego 5 aliasa tipa “pero”, “đuro”, “miki” itd.) a taj inbox iznosi 200 megabajta (barem meni na A1 fiksnoj) bez obzira koliko aliasa stavite, on je 200 Mb… Imate taj jedan mail koji radi (bez aliasa), za eventualnu korespodenciju sa providerom.

Besplatni gmail otvorite za 3 minute i imate 15 Gb (gigabajta), dakle puno više prostora. :)

Ako baš jakooo želite, zovite SZK. :)

Bedž +3

@korisniknovi pozdrav, kao što te @gogsy1975 već uputio najbolje da se javiš kolegama na tehničkom odjelu pozivom na broj 0800 091 091 kako bi ti pomogli oko webmail-a. :D 

Odgovori