Riješeno

Gdje kupiti staru mini SIM karticu i na njoj aktivirati broj?

  • 6 January 2017
  • 7 odgovora
  • 3273 pregleda

Potrebna mi je stara SIM kartica sa vecim cipom, onaj koji ima 5 linija kontakata. Ali sada se prodaju samo nano cipovi u 3 u 1 plasticnim nosacima. Kako do stare?
icon

Najbolji odgovor od A1_Sanja 6 January 2017, 11:26

Pogledaj original

Odgovora 7

Razina korisnika 4
Mogao bi otići na prodajno mjesto od Vipneta i zatražiti novi broj ali koji dolazi u pakiranju Comby SIM pa će tamo biti i najveća veličina kartice.
Bio sam u svim centrima i svi su mi rekli isto. Ne dobijaju vise nista drugo osim nano cipa sa 3 u 1 nosacem. Ova Comby SIM , za sta sluzi?
Razina korisnika 4
Pa Comby SIM kartica je zapravo SIM kartica koja ima sve tri perforacije (standard, micro, nano) pa se može staviti u svaki mobitel zavisno o tome koja perforacija ti treba.Ali mislim da ti tražiš neku stariju tehnologiju SIM kartica, zar ne?
To o cemu govoris je ovo sto oni imaju, nano cip sa plasticnim nosacem 3 u 1. Ja trazim stariji cip a ne nosac. Stariji cip je veci i ima 5 linija kontakata. Od takve kartice si mogao napraviti mikro sim ako si je rezao ili ako je bilo predvidjeno da je mozes na tu velicinu odlomiti. Otkad se pojavio iPhone 5 , a kasnije 6 svi su poceli raditi te manje cipove i dok si prije mogao lomiti 2 puta i dobiti najmanju mikro sim sa ovim novim cipomom mozes dobiti i nano sim. Ali neki stariji uredjaji,pogotovo telefoni u autima imaju standardni industrijski sim utor i kontakti su za veci cip koji se 20 godina stavljao. Eto problema. Gledam po oglasnicima dali moza netko ima neku karticu staru...
Razina korisnika 3
Bok, bojim se da zamišljena kombinacija neće biti moguća. Kartice koje su ranije aktivirane te podržavaju spomenute karakteristike, imaju svoj broj te na njega nije moguće staviti neki drugi. Usluga kao takva ne postoji. Moguće je samo zatražiti zamjenu SIM-a, ali na način koji ste već sami objasnili.
To sam si i mislio. Ali rijesio sam kupovinom polovne kartice. Hvala svima.
Rofl

Odgovori