Riješeno

eSim Galaxy Watch 3

  • 13 February 2021
  • 54 odgovora
  • 2942 pregleda

Kako aktivirati esim na galaxy watch 3?  Proble je u mobillnoj tarifi . Daali  se ona mora dodatno aktivirat na broju ?

 

icon

Najbolji odgovor od nickno 17 February 2021, 16:22

Pogledaj original

Odgovora 54

Razina korisnika 6
Bedž +6

Okej, @A1_Manuela , a onda nam sada lijepo objasnite kako se Bluetoothom prenose korisnički podaci e-sima i autentifikacija na sat. 😇🤪.

Meni se sve čini da tko je multisimao, taj je multisimao, da vi prodajete mačka u vreći, hajde nam priznajte-tko je toliko "lud" ili "pametan" da će plaćati za svaki pametan uređaj dodatnu pretplatu, jer vi ste si očito zacrtali da je VAMA najisplativije e-sim prodavati isključivo  bukvalno kao i do sada kak prodajete fizičku sim karticu, zanemarujući prave prednosti e-sima.

HT je barem toliko fer da je najavio u skoroj budućnosti mogućnost multisima, vi koji ste ga jedini imali-vi ste ga ukinuli, a nudite uslugu e-sima.

 

Uspio sam rijesti problem. Uspio sam prebacit eSIM  na Samsung Watch 3 LTE i radi savrseno:sunglasses:

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Leona , zar nije jednostavnije reći kada ćete omogućiti korištenje eSIM-a onako kako je i zamišljen za korištenje- da se jednim profilom (pretplatničkim brojem) povežu 5 različitih uređaja (mobitel, laptop ,bicikl, sat , automobil, frižider ili bilo koji pametni uređaj), pa da lipo frižider samostalno naručuje iz Konzuma namirnice koje su pri kraju, ili korisnik ode trčati ili biciklirati bez da mora nositi još i ciglu od mobitela sa sobom, već ima sat ili bicikl koji može primati i odgovarati na pozive, poruke?

@tnad10  hvala ti na javljanju i za info. A kakvi su te mrezni razlozi zezali i kako si uspio rijesiti na kraju? Uzeo bih ga i ja preko amazona najvjerojatnije samo da znam da necu imati problema s aktivacijom esima..

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Manuela , pa lijepo čovjeku i svima zainteresiranima objasnite kako da koristeći svoje podatke i autentifikaciju povežu mobitel i smartwatch, kao što u ovom videu na vašem webu kaže vaš vipnetovac na 1.15min videa 

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

@leo3003 - LTE obično ima i BT ali provjeriš svakako prije nego kupiš.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , ne slažem se s tobom, jer i  vipnetovac u onom gore videu na otprilike 1.15 minuta govori upravo o prednosti eSIM-a u povezivanju mobitela i smartwacha i to pomoću korisničkih podataka i autentifikacije. Pa lijepo neka A1 onda objasni na koji način se mobitel i sat to spajaju…

A kaj se tiče zloupotrebe eSIM-a, pa i o tome se govori u videu-naime, nema šanse da netko upotrijebi tvoju eSIM-karticu, a da ti to osobno ne odobriš, a budući da na jednu eSIM karticu možeš povezati najviše 5 uređaja (mislim-ne možeš kod nas, ali to je prava budućnost esima kad jednom pokrenu 5G mrežu), čisto sumnjam da bu na tvom (korisničkom) profilu bilo mjesta za tuđe mobitele,laptope ili kaj ja znam- oni će se ionako moći povezati putem wi-fija, kao kaj to mogu i sa fizičkom simicom, tak da-zloupotrebe eSIM-a će vjerojatno biti kao i kaj ima zloupotreba fizičkih kartica.

@tnad10 ok tnx

@gogsy1975 shvacam da iz tih razloga vjerojatno nemaju u ponudi, ali onda bar da pruze LTE podrsku pa kupis sat negdje drugdje, a onda od A1 uzmes preplatu i multisim. Meni LTE bas privlaci jer nisam ovisan o mobitelu pa bi bilo zgodno izlazit van bez njega, a opet san dostupan ukoliko je nesto bas hitno..

Razina korisnika 7
Bedž +3

@leo3003 - nitko ti ne može i neće garantirati da će raditi na uređaju koji nisu isprobali i nemaju u ponudi. Gledajući po frekvencijama, na GW3 su pokrivene isto kao i na Active 2 pa ne vidim razlog da nebi radilo. Naravno, ne kupiš neku verziju u Zimbabveu, ciljaš euro shopove. A jel isplativo, to je drugi par rukava.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@leo3003 - napisao sam za multisim da mi nije poznato a svakako je neisplativo, još jednu pretplatu samo za sat. Bolje mob u džep, pa nemaš ciglu. 😉

Razina korisnika 6
Bedž +6

Mislim da @tnad10  zanima kako da na svom e-sim profilu poveže 5 uređaja? Ako već ima aktiviran e-sim kako da svoj sat poveže s njim?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Heh, budući da je forum bug označio moj odgovor kao najbolji, ajde da ti probam odgovoriti, 😄.

Kao prvo, mislim da ćeš od A1 morati zatražiti novi QR kod, ako sam dobro skužila, QR kod je moguće samo jednom upotrijebiti, a ti kažeš da si profil brisao s moba, tak da...neka to A1 potvrdi ili demantira.

Zatim ponovno postaviš e-sim na mobu kao što si već imao.

Onda sat povežeš s mobitelom putem Bluetootha, skineš na sat iz trgovine aplikaciju Wearable ili kak se zove app koju imaš i na mobitelu (pretpostavljam da imaš samsung). E dalje ne znam, tj.kroz tu aplikaciju namjestiš e-sim profil na satu, ali kako-ne znam, nemam sat i nisam nikad koristila tu app.

 

ono sto j zelim koristit e sim na satu

@tnad10, navodiš da svoj esim trenutno koristiš u telefonu. Prije prebacivanja esima u drugi uređaj trebaš obrisati esim profil na uređaju na kojem je trenutno instaliran.

jesam i nista. kaze mi da mobilni oparater nije  postavio tarifu.

 

@tnad10 pliz javi nam ako si uspio. Ima nas jos koji bi volili znat neke info u vezi tog sto radis...

Razina korisnika 3
Bedž +3

@tnad10 možeš li nam poslati svoj broj OVDJE kako bismo provjerili? :thinking:

@tnad10 možeš li nam poslati svoj broj OVDJE kako bismo provjerili? :thinking:

poslo,tnx

Razina korisnika 6
Bedž +6

Di nestade @A1_Manuela ? 🤔

@A1_Leona , zar nije jednostavnije reći kada ćete omogućiti korištenje eSIM-a onako kako je i zamišljen za korištenje- da se jednim profilom (pretplatničkim brojem) povežu 5 različitih uređaja (mobitel, laptop ,bicikl, sat , automobil, frižider ili bilo koji pametni uređaj), pa da lipo frižider samostalno naručuje iz Konzuma namirnice koje su pri kraju, ili korisnik ode trčati ili biciklirati bez da mora nositi još i ciglu od mobitela sa sobom, već ima sat ili bicikl koji može primati i odgovarati na pozive, poruke?

Ako nam vec to nece biti objasnjeno ili se u ovom trenutku ne moze jos nista reci od strane A1 bar neka mi netko objasni od @A1_Mirjana  @A1_Manuela  @A1_Leona @A1_IvanL  ili tko god drugi zna  da li ovaj postupak brisanja esim profila na uređaju na kojem je trenutno instaliran da bi se uspjesno prebacio esim u drugi uređaj koliko toliko jednostavan? Pitam jer me zanima isplati li se kupovat LTE sat koji bi koristio u kombinaciji sa mobitelom, oba sa istim esimom tj istim preplatnickim brojem. Dakle drugim rijecima, je li tlaka svakodnevno prebacivati esim ovisno koji uređaj bi koristio i konstantno brisati esim profil na jednom pa drugom uređaju (da li se sto time gubi)? Hvala unaprijed.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Aktivacijski QR kod koji se kreira je jedinstven i ne može ga nitko drugi koristiti. Neka logika mi kaže ako se deaktivira na jednom uređaju, mora se kreirati drugi QR kod koji se poskenira prilikom aktivacije na drugom uređaju što bi značilo da nakon deaktivacije profila pravac A1 centar po novi QR kod.

Kako kažu na HT stranici:

Što će se dogoditi ako izbrišem eSIM profil?

Ako želite, eSIM profil možete izbrisati s mobitela (npr. radi prodaje uređaja), što je jednako kao da uništite plastičnu SIM karticu. Time nećete prekinuti ugovornu obvezu niti promijeniti svoje usluge, no one se neće više moći koristiti na tom uređaju dok ne učitate novi eSIM profil ili umetnete SIM karticu.

Ako eSIM profil pak slučajno obrišete, dovoljno je da zatražite novi, aktivirate ga na uređaju i odmah možete nastaviti koristiti mobilne usluge. Dakako, promjenom eSIM profila zadržavate postojeći telefonski broj, isto kao i kod fizičke SIM kartice.

Aktivacijski QR kod koji se kreira je jedinstven i ne može ga nitko drugi koristiti. Neka logika mi kaže ako se deaktivira na jednom uređaju, mora se kreirati drugi QR kod koji se poskenira prilikom aktivacije na drugom uređaju što bi značilo da nakon deaktivacije profila pravac A1 centar po novi QR kod.

Kako kažu na HT stranici:

Što će se dogoditi ako izbrišem eSIM profil?

Ako želite, eSIM profil možete izbrisati s mobitela (npr. radi prodaje uređaja), što je jednako kao da uništite plastičnu SIM karticu. Time nećete prekinuti ugovornu obvezu niti promijeniti svoje usluge, no one se neće više moći koristiti na tom uređaju dok ne učitate novi eSIM profil ili umetnete SIM karticu.

Ako eSIM profil pak slučajno obrišete, dovoljno je da zatražite novi, aktivirate ga na uređaju i odmah možete nastaviti koristiti mobilne usluge. Dakako, promjenom eSIM profila zadržavate postojeći telefonski broj, isto kao i kod fizičke SIM kartice.

@gogsy1975 mislim da se ne treba ici u A1 centar po novi QR kod vec se novi vaucher moze dobiti preko A1 sluzbe za korisnike, ali je tu pitanje da li ti odmah posalju kad zatrazis (pretpostavljam da salju putem maila)?!?  Tako da ako su oni brzi u dostavi vauchera onda i nije tako nezgodno sve to skupa oko saltanja e sima kroz dva uređaja. Iako je stvarno apsurdno da ne nude mogucnost multisima i time olaksaju svu tu pricu oko koje se sada raspravljamo.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@leo3003 - recimo da sad imam u mobu, popodne idem trčat pa mi smeta mob. Da odjavim sad i zatražim novi QR na mail, samo mene čekaju da ga kreiraju. I da je mailom, nemoguće tim intenzitetom kako bi ga svi šaltali. ;) Pa i da odeš u A1 centar, kako bi te gledali da si svaki dan na zamjeni eSIM-a. :)

A multisim na novim neograničenim tarifama znaš da nije moguće. Zamisli kako bi bilo dobro jedna pretplata na flat internet i pozive pa multisim ili nekoliko ljudi pozivati i surfati, džabe.

Jedino eventualno moguće rješenje (ako bude) eSIM za bonaše pa uzmeš neki prepaid broj i natrpaš nešto poziva i interneta gore ali zasad im očito ta opcija nije isplativa pa ne nude bonašima. Ali opet, onda imaš drugi broj.

Eto ti razlog da kod nas ta verzija sata nije isplativa i u ponudi.

@leo3003- recimo da sad imam u mobu, popodne idem trčat pa mi smeta mob. Da odjavim sad i zatražim novi QR na mail, samo mene čekaju da ga kreiraju. I da je mailom, nemoguće tim intenzitetom kako bi ga svi šaltali. ;) Pa i da odeš u A1 centar, kako bi te gledali da si svaki dan na zamjeni eSIM-a. :)

A multisim na novim neograničenim tarifama znaš da nije moguće. Zamisli kako bi bilo dobro jedna pretplata na flat internet i pozive pa multisim ili nekoliko ljudi pozivati i surfati, džabe.

Jedino eventualno moguće rješenje (ako bude) eSIM za bonaše pa uzmeš neki prepaid broj i natrpaš nešto poziva i interneta gore ali zasad im očito ta opcija nije isplativa pa ne nude bonašima. Ali opet, onda imaš drugi broj.

Eto ti razlog da kod nas ta verzija sata nije isplativa i u ponudi.

@gogsy1975 da istina, nije bas najbolji nacin da to radis svakodnevno, ali bar znas da imas tu opciju s vremena na vrijeme :)

A da li znas mozda da li se s tim LTE satovima moze povezivat s mobitelom i preko bluetootha? Pretpostavljam da moze, ali pitam cisto sigurnosti radi ako ga budem uzeo da znam da uvijek imam tu opciju.

A vezano za tvoj drugi pasus, shvacam da im je neisplativo, ali kao sto kaze tip u njihovom videu gore sta je okacila @nickno jedna od prednosti esima je ta da se mozes s njim spajat na vise uređaja, stoga je na njima da to korisnicima omoguce kad vec nude esim uslugu. A sad na koji nacin da to bude isplativo, nije na nama da mislimo..

@tnad10  hvala ti na javljanju i za info. A kakvi su te mrezni razlozi zezali i kako si uspio rijesiti na kraju? Uzeo bih ga i ja preko amazona najvjerojatnije samo da znam da necu imati problema s aktivacijom esima..

Neces imat,moj problem je bio sto sam bio u romingu.

 

Razina korisnika 2
Bedž +3


@nickno,  konekciju smartwatcha i mobilnog uređaja možeš ostvariti putem Bluetootha jer Multisim usluga nije dostupna na novim tarifama.
 

Odgovori