Riješeno

Tarifa

  • 4 February 2021
  • 1 odgovor
  • 60 pregleda

Zanima me nesto jel se događa i ostatku

Zadnjih par mjeseci mi se internet mnogo trosi

U pet dana mi ode 7GB 

receno mi je da je do aplikacija no izbrisala sam ih pola plus isključila sam dosta njih za mobilnu mrežu uključim ih kad mi bas treba no i dalje troši previse 

u cemu je problem ? Dosad je bilo sve dobro nebi nikad u misec dana potrosila 7GB odjednom u pet dana ode a koristim istu tarifu vec dosta 

icon

Najbolji odgovor od A1_Drazen 5 February 2021, 16:17

Pogledaj original

Odgovora 1

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @Andemuka, savjetujem ti da provjeriš u uređaju pod korištenje podataka koje aplikaciju su ti potrošile tvoj podatkovni promet uključen u tarifu. Nova Facebook aplikacija ima i novu postavku: skida video datoteke i automatski ih prikazuje dok surfaš po vremenskoj crti, što uzrokuje prijenos velike količine podataka. Tu opciju je potrebno isključiti. U Facebook aplikaciji isključi automatsko pokretanje video sadržaja. Ako si korisnik Facebooka, Vibera, Messengera, WhatsApp i sličnih aplikacija, pripazi na veličinu slika i video materijala koje postavljaš ili šalješ, jer neke fotografije mogu težiti i 3 MB. Backup (upload/postavljanje) slika na Dropbox, Google disk i slične virtualne platforme za pohranu podataka može također bez tvog znanja napraviti promet. Provjeri opcije u aplikacijama te isključi automatski backup ili upload.

Odgovori