Riješeno

Zasto nemogu gledati A1Xplore TV GO putem Wifi mreze?

  • 23 March 2023
  • 16 odgovora
  • 1167 pregleda

Pozdrav.

 

Zasto nemogu gledati A1 Xplore TV Go putem Wifi?Odnosi se i na laptop i na mobitel.

 

Naime kad se ulogiram ,javlja mi gresku “http error” provjerite internet ili se obratite korisnickoj sluzbi?

 

Jel im ko jos takav slucaj?

 

Zvao sam tehnicku sluzbu rekli su mi da je problem u ruteru,te mi zato nije dozvoljeno gledanje.

Iako su signal i brzina odlicni,ja idalje nemogzu gledati?

Internet je unlimited znaci nema ograničenja na potrosnju.

A bez problema mogu gledati A1 Xplore TV Go putem mobilnih podataka,znaci ako se spojim na vanjski internet.

Sta napraviti?

Da nije mozda problem u Firewall u postavkama windowsa da mi blokiraju pristup takvoj stranici ili antivirusni program mozda koci u pozadini pa i on blokira pristup istoj?

 

 

Molim za pomoc.

 

 

Hvala

icon

Najbolji odgovor od nickno 23 March 2023, 19:45

Pogledaj original

Odgovora 16

Razina korisnika 2
Bedž +2

To nema veze sa ruterom .

Grešku ti može izbacivat nevezano sa koje mreže se spajaš.

Grešku ti može izbaciti jer imaš maximalni broj uređaja registrirano. U pistavkama pobriši sve uređaje odjavi se i ponovno prijavi.

Isto tako pidesi u pistavkama opciju da ti omogučeno gledati i preko wifi i mobilne mreže.

 

Ako ipak misliš da 5i je u pitanjuruterodnesi laptop kod nekoga spoji se na drugu wifi mrežu i provjeri stanje.

Grešku ti može izbaciti i ako je wifi mreža toliko  loše kvalitete da se teško učitava .

Provjeri speed test mjerenje. Ako je neka prosiječna brzina interneta 7do 10 mbps xplire ti treba savršeno raditi.....

Razina korisnika 6
Bedž +6

1. Imaš fiksnu uslugu net+tv? Ako imaš neki pametni tv, onda na njemu već imaš instaliran A1 Xplore TV,tj.imaš A1 digitalni prijamnik koji preko routera (jer bez njega nemre) "vuče" tv program, ali se bez obzira kaj troši internet, ne računa kao internet promet, tj.neograničeno ti je gledanje tv-a.

Onda imaš pravo skinuti A1 Xplore TV:GO i gledati tv na mobitelu, laptopu ili web pregledniku. Logiraš se u aplikaciju podacima za fiksnu mrežu koje si dobio od A1.

Kako samo ime aplikacije kaže-televizija u pokretu.

 

2. Imaš samo net, bez tv-a?

Onda na raspolaganju imaš 3 paketa A1 Xplore TV:GO, a ti paketi se kupuju nakon kaj skineš aplikaciju A1 Xplore TV:GO. Ti paketi su malo drukčiji nego kod fiksne usluge tv-a.

Onda imaš pravo na svoj pametni televizor (onaj koji se može spojiti na internet) skinuti iz web trgovine na televizoru aplikaciju A1 Xplore TV i nakon logiranja podacima sa mobitela imaš pravo gledati taj tv paket na jednom ili možda dva televizora.

 

Već je ovdje bilo govora kako je dosta korisnika zbunjeno istim imenom aplikacije, jer ove dvije gore usluge su različite i upotrebljavaju različite podatke za korištenje. Zato si dobio odgovor da tvoj router ne podržava uslugu. 

Problem jest u tome sto ja uopce nemoge izmjeriti brzinu interneta.

Kada odem na stranicu za mjerenje brzine,jednostavno neide.Nemoze izmjeriti stisnes ono “ GO “ ali neide.

To je ruter od moje gazdarice jer kod nje zivim i dala mi je internet na koristenje.

Jedino je moguce da je ona stavila zabranu da mogu uopce gledati tako nešto.

U tome jest poanta.

Niti mogu izmjeriti brzinu interneta preko mobitela kad se spojim na wifi.

A sama brzina interneta i signal nisu upitni jer sve ok radi,gledam streamove na youtube po cjeli dan,ništa ne šteka.Kad skidam neki program ili nešto fakat ga brzo skine.

To nije upitno,problem jest u tome što je moguce da je ona stavila ograničenje da ja mogu ista gledati.

Jer čudno je to preko mobitela mogu gledati A1 Xplore TV Go samo ako se spojim na vanjski internet,onda mogu,ali ako se spojim na kucni wifi nemogu.

To je poanta svega toga.ja sam tu nemocan.To je do gazdarice da ona nazove centralu i da tamo rješe to ograničenje i da puste interner u promet bez blokada.Nema drugog realnog razumnog rješenja.

Jer probao sam sve neide.

Razina korisnika 6
Bedž +6

U oba slučaja troši se mobilna tarifa koju imaš na mobitelu,tj.korištenje usluge A1 Xplore TV:GO ovisno je o tvom data paketu iz tarife. Zato je preporučljivo imati mobilnu flat tarifu, po mogućnosti pretplatničku, jer bonovska Fleterica nije pravi flat, ograničena je na 1TB prijenosa podataka.

Ma jasno mi je.Nevolim gledati TV preko moba,jer je sve sitno i malo i trosi puno mobilnih podataka.

A preko kucnog wifi mogu skidati gigabajte i gigabajte i nemas ogranicenja.To nije tema mog pitanja.

Pitanje je bilo zasto ne radi na kucni internet ta aplikacija.

Jer iz tehnicke sluzbe su rekli da je ruter u pitanju,valjda oni znaju bolje to im je posao.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa normalno da je router u pitanju, tj. NAČIN prijave na uslugu. Tvoja gazdarica nema s tim veze.

A1 Xplore TV:GO nema nikakve veze sa flat fiksnim internetom, jer ne koristi taj već MOBILNI internet.

TVOJ mobitel je "router" za A1 Xplore TV:GO

Ma ima ona itekako veze,jer mi se bila zalila da  joj je bivis stanar bio tu i skidao filmove i dobila je bila kaznu,jer se na njoj vodi internet.Sta je tu sad čudno???Mislim ono,naravno da je ograničila to.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako plaća i tv i internet, onda automatski ima A1 Xplore TV, jer je to sučelje A1 digitalnog prijamnika (pod uvjetom da ima neki noviji televizor). I gledanje tv-a, mada troši internet, ne računa se kao data promet. To je ograničenje same A1 mreže. S tim tvoja gazdarica nema veze. Ako imaš A1 Xplore TV:GO na mobitelu i možeš ga gledati, znači da ti je dala svoje podatke koje si i upisao u mob da bi uopće dobio pristup, ali troše se onda TVOJI mobilni podaci, i ti možeš castati na tv ili laptop, i naravno-troši se tvoja tarifa, jer nije više neograničeno kao što je bilo,tj.više nema toga da dokle god imaš koji megabajt na tarifi da imaš neograničeni streaming. I sve su to postavke A1, A1 odlučuje kako će se A1 Xplore TV:GO koristiti, ovisno da li je preko fiksnog ili je preko mobilnog pristupa. S tim tvoja gazdarica nema veze. Jedino je nezgodno kaj se dvije potpuno različite usluge isto zovu.

Ma ja zivim u Njemačkoj,nezivim ja u Hrvatskoj.Zato sam i uzeo taj tv da gledam nase kanale.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hm, znači uzeo si onaj samostalni paket od 89kn? Ako tv koji imaš nije među podržanim televizorima na koje se može skinuti app A1 Xplore TV, onda ti je jedina opcija castanje sa mobitela na tv (ako to podržava) ili gledanje na mobu, ili na laptopu preko moba, a ako još imaš i A1 mobilni broj, kači te još i prag pravedne potrošnje mobilnih podataka dok si u EU.

Znači li to da se A1 xplore to go može gledati isključivo preko mobilnih podataka s broja na kojem je usluga, tj. nece raditi preko wifija/rutera fisknog ?

Lp

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Samke33 i @IvoSanader pozdrav, možete li nam samo proslijediti podatke od vlasnika usluge i kontakt broj mobitela OVDJE kako bismo mogli napraviti detaljnije provjere vezano za korištenje A1 Xplore aplikacije putem usluge koju koristite. 

Ja imam 3u1 uslugu i ne radi  mi A1 xplorer na drugom TV-u na drugoj mreži… Što trebam učini da proradi?

Razina korisnika 1
Bedž +1

@tomislav.begic2 za korištenje A1 Xplore TV usluge na drugom uređaju potrebno je uključiti uslugu dodatnog ekrana no usluga je dostupna putem A1 mreže. 

Kako se uključuje i koliko košta?

Bedž +1

@tomislav.begic2 OVDJE možeš saznati malo više o A1 TV-u. Javi nam se u inbox kako je kolega Boris ranije napisao ili dirketno na 0800 091 091. 

Odgovori