Riješeno

Ukidanje SD kanala

  • 10 November 2020
  • 14 odgovora
  • 1924 pregleda

Pozdrav, zanima me kada mislite ukinuti stare SD kanale (HRT, RTL, Nova) i na njihovo mjesto staviti HD kao što su već napravili drugi provideri (Iskon, HT) jer je besmisleno da imamo duple kanale i to lošije kvalitete slike na mjestu na kojem su svi naviknuti koristiti te kanale. Rađe premjestite SD kanale negdje drugdje.

icon

Najbolji odgovor od A1_Mirjana 18 November 2020, 12:01

Pogledaj original

Odgovora 14

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @Tomekzgb :hand_splayed_tone2:
Koristiš koju vrstu naše TV usluge (optika, kabel, parica ili SAT TV)? Kreiranje liste programa ti ne pomaže kao opcija?

Poštovani A1

Meni iskreno nije važno da li je kanal HD ili nije. Jer imam stari katodni CRT. I Kaon povezan sa scart kabelom na njega. Imam analogni i digitalni signal preko Kaon uređaja. Ali me zanima odakle vama analogni signlal HRT i domaćih programa kad su oni ugašeni u OiV prijenosu? Misilm na analogni signal pušten preko antenskog kabela vaše mreže. Mada taj isti analogni signal ugašenih programa u OiV zemaljskim putem. Postoji i u Kanon prijemniku? Mene svejedno da li je HD ili analogni stari isgnal. Ali sam jednostavno znatiželjan odakle dolazi ako je OiV isključila analogne signale sa odašiljača. 

Pozdrav @Tomekzgb :hand_splayed_tone2:
Koristiš koju vrstu naše TV usluge (optika, kabel, parica ili SAT TV)? Kreiranje liste programa ti ne pomaže kao opcija?

Koristim optiku i kreiranje posebne liste mi ne pomaže kao opcija jer je to nepotrebno kompliciranje. 

Razina korisnika 1
Bedž +3

@nikola.males A1 koristi dugi niz godina digitalne prijamnike za prijenos svojih programa te ovdje nije riječ o analognim ili digitalnim programima, već o SD ili HD rezoluciji/verziji programa ;) Analogija se polako, ali sigurno gasi i uskoro neće biti nikome dostupna. Ako imaš naš prijamnik, onda se radi toga ne moraš brinuti ;)

@Tomekzgb SD programe i dalje imamo u ponudi jer nemaju svi uslugu preko kabela, optiku ili dostupnu veliku propusnost svoje linije pa ne mogu gledati HD programe. Osobno imam slabu paricu i SD programi mi pritom jedini funkcioniraju :( Dodatno, na novim Mozaik paketima su postavljene samo HD verzije, ako ti to tvoja tehnologija dopušta. Popis programa unutar novih Mozaik paketa možeš pregledati na našoj stranici https://bit.ly/3fhUiWE.

znaci osuđeni smo na SD programe dok i zadnje domacinstvo koje je na A1 ne dobije 5g ili optiku. Draga A1_Mirjana, obrazloženje ti ne drži vodu.

Radite budale od pretplatnika.

 

Poštovani. Pitanje za vas. Kako netko sa plaćom ili mirovinom od 800 KN može kupiti novi TV sa HDMI priključkom? Osim toga Kaon uređaji se mogu spojiti preko SCART kabela na svaki TV. Imaju 3 izlaza. HDMI, SCART, ČINČEVI.  Moguće je programirati daljinski da se TV pali i gasi preko daljinskog Kaon kao i ostale funkcije kao jačina zvuka. Ono što je problem. Jeste kompliciran daljinski jer ako se pritisne koja druga tipka otvara se izbornik kupnje usluge ili paketa programa. Isto tako Kaon zna pomiješati programe. Ne valja softver. 

Što se tiče analognog signala. I optike. Optika ne dolazi do korisnika jer na kratku udaljenost između ormara sa priključkom i korisnika nema svrhe stavljati skupu optiku kad je njezina korist na velikim dužinama. A ne na kratkom prostoru između priključka i ormara u podrumu. Tu ide antenski kabel. 

Dolaskom optike u moje naselje ili kvart u Splitu. Analogni signal je radio točno 2 sata sa lijepom slikom. Nakon toga nikad više. Kad je u isto vrijeme signal na TV i internet išao onako kako ga plaćam. Nakon 2 sata sve se ugasilo i nikad više nije radilo tako dobro. Niti meni niti bilo kome u Splitu. Iskreno u Splitu nisam našao korisnika koji ima dobro sliku na Bnet tada. Kod mene su uvijek crte. Bez obzira što ja napravim. I kako spojim kabele. Koje mijenjam ali nema svrhe. 

Kad govorite o analognom signalnu. Onda treba imati na pameti neke stvari. Koliko je jak signal koji dolazi kod korisnika. Koju TV ima da li je CRT odnosno katodna ili tanka. Koji broj TV-a. Kako su napravljeni raspleti ili razdioba signala. Koje su sve usluge. I tako dalje. S obzirom da jači signal smeta za modeme a opet sa druge strane bolje da je jači za CRT ili katodne TV. Osim toga postoje ljudi koji koristi VCR i Kaon. Pa signal ide u Kaon pa u VCR i tek na kraju u TV. Pa je to gubitak signala. Osim toga neki koristi analogni FM signal koji A1 pušta jer je u armiranim zgrada nemoguće slušati FM bez bolje antene. Pogotovo na jeftinim radio FM prijemnicima. Samim time dolazimo do zaključka kako analogni signal jeste nosioc TV i FM signala. Koji se mogu dijeliti preko TV/R utičnice i ima ljudi koji to koriste. Naravno moguće je preko Kaon uređaja slušati FM koji ima veći popis radio programa. Ali nije kvalitetno i prekida i popis nije točan. Osim toga za vrijeme slušanja FM radio sginala na Kaon uređaju se ne može gledati TV. I ponekad je komplicirano pronaći radio program koji želimo. Mada bih ja totalno drugačije organizirao te radio programe na Kaoon uređaju. Znate li koliko radio stanica u Hrvatskoj ima stream adresu za slušanje preko interneta? I koliko besplatnih tematskih radio kanala postoji? Kao za Narodni radio i tako dalje? Postoji mnogo mogućnosti i ideja samo da mene netko želi slušati. 

Što se tiče analognog signala. Što mislite koliko je nekome tko gleda TV na katodnoj CRT TV kola je jeftina važno da li je signal HD ili SD? Ili što mislite koliko je važno nekoj staroj osobi od 70 ili 80 godina života važan HD signal? Ili joj je važno da ima sliku bez kockica? I da ima prijevod na programu? I da je taj prijevod sa masnim slovima. Jer osoba slabo vidi i čuje. Zaboravljate da postoje stari korisnici vaših usluga koji imaju stare TV i kojima HD i ostale dodatne usluge ništa ne znače. Nego snimaju poneki film na VHS kasetu. I zadovoljni su starom katodnom TV koju koriste godinama i poznaju njezin daljinski u mraku i razmještaj tipki na daljinskom upravljaču. I sad vi govorite u HD signalu kao i OiV. Što mislite koliko nekoj starijoj osobi od 85 godina sa CRT katodnoj Gorenje staroj 25 godine. Znači HD signal u životu i snimalica i dodatne TV usluge kao kupnja programa i tako dalje kao EPG. To stare ljude ne zanima. I ne koriste. Imaju stsari TV koji godinama koriste tipke 1 i 2 i tako dalje za branje programa. Tipku za upaliti TV i ugasiti. I tipe za zvuk. A vi njima Kaon. Što u pravilu znački broj TV-a jednak broju Kaon uređaja. Pitam se kolika je razlika slike na Kaon ili analogni signal na staroj Gorenje TV? Osim što scart guši jačinu zvuka i pretvara mono signal u stereo audio signal. I ponekad nije moguće podesiti boje. I naravno uvijek pritisnuti tipku AV na daljinskom od TV-a da prebaci na sract ulaz. I onda im se još pojave poruke operatera na Kaon uređaju koju ne znaju zatvoriti. Objasniti ljudima da ne diraju tipke sa bojama i ostale tipke. Jednostavno previše tipaka. Koje im nisu potrebne. Analogni signal se opet mogao podijelit jednostavno u 2 stara TV-a i snimati na VHS preko VCR-a te gledati kada želiš i imati pauzu ili stop i tako dalje. I naravno mogućnost mnogo puta presnimiti VHS kasetu. Te gledanje jednog analognog programa a snimanje drugog analogng programa na VHS i korištenje timer funkcije. Neki ljudi su naučili tako i ne zanima ih snimalica. I ostale dodatne mogućnosti kao i videoteka. Niti ih zaniam HD signal i višekanalni zvuk ili HDMI i tako dalje. Osim toga ugradnja modema i dovođenje internet veze i spajanje mnogo kabela po stanu samo unosi nemir u njihov jednostavni život na koji su oni naučili te im ga nepotrebno komplicira. Isto tako na pitanje da se odabere između dva ponuđena programa kao što su recimo. Talijanski Rai 1 i RTV Banovina vjerojatno bi većina starih korisnika odabarala TV Banovinu sa domaćim narodnim pjesmama i domaćim programom. Nego RadiUno na talijanskom nepoznatom programu. Mada ste vi besplatni program RTV Banovina stavili u dodatni filmski program. Naravno stariji ljudi koji ne koriste internet i ne poznaju novu tehnologiju mogu besplatno gledati TV Banovinu na adresi https://www.radio-banovina.hr/televizija/. Mada ste vi taj program stavili u filmski paket kao program koji emitira najbolje i najnovije filmove. Što je totalna glupost. I pitam se tko odlučuje o tome koji programi će biti u dodatnim paketima. Mislim da bi svi korisnici Kaon uređaja trebali besplatno imati sve domaće TV koje postoje u Hrvatskoj. I naravno Saborsku TV i TV 7 i Laudeato. I da bi to trebalo biti u osnovnom paketu. Ipak se radi o domaćim programima koji su besplatni i dostupni. Kao i Velebitska TV. I tako dalje. Naravno ne tražim RTS i tako dalje da je besplatno ali već kad ste korisnicima prodali balkanski TV paket sa srpskim i ostalim programima onda ste im mogli ponuditi i balkanski popis radio programa preko Kaon uređaja kao Naxi i ostale radio programe kojih ima u Srbiji da su besplatni jako mnogo a koriste live stream. S obzirom da su vam preko Kaon uređaja radio stanice preko live stream adresa. Jako malen popis. O kojem bi se dalo pisati nekom drugom prilikom. Ovako za kraj očekujete od starijih korisnika vaših usluga da uzimaju Kaon ili da kupe tanke skupe TV i povežu Kaon sa njima sa HDMI kabelom kako bi imali HD sliku koja im ništa ne znači u životu osim dodatnih komplicajia u ponovnog učenja kako koristiti nove uređaje. Jer vi gaisti analogni TV i FM signal. A što sa onima koji koriste analogni FM signal? nabavka dodatnih pojačala i antena za slušanje FM radio stanica? Neka druga tema.

 

 

 

 

Što se tiče analognog signala. I optike. Optika ne dolazi do korisnika jer na kratku udaljenost između ormara sa priključkom i korisnika nema svrhe stavljati skupu optiku kad je njezina korist na velikim dužinama. A ne na kratkom prostoru između priključka i ormara u podrumu. Tu ide antenski kabel. 

 

 

 

 

Prijatelju pišeš napamet o nečemu što ne razumiješ.

 

optika ima prednost na duge udaljenosti. E sad ako vi sve rako dobro razumijete a ja ne razumijem ništa onda bih pametne ljude molio za odgovore

 

Kako to da prije dolaska optike sam imao lijepu sliku na TV. Analogni osnovni paket. 

 

Nakon dolaska optike. Odnosno i dalje antenskog kabela do mojeg stana iz ormara u podrumu. Slika mi se totalno pokvarila. Ustvari imao sam ovakve slučajeve. Da me trese kabel kad ga držim u ruci. Da mi najprije pregori jedan TV. I to Sony. Greška je bila da nije mogao pronaći niti jedan program osim HTV 1 i HTV 2. U servisu su rekli da je otišao tuner. Pa su popravili i otišao je opet i na kraju promijenili cijelu ploču. Kasnije sam ja promijenio TV i uzeo drugu marku. Kasnije nakon kratkog vremena počela je da miješa programe. Odnosno u to vrijeme Animal i History i tako dalje. Automatska pretraga bi pronašla samo par kanala. Ostalima su išle crte. Pa sam tu TV odnio na selo i spojio T 2 uređaj i radi odlično. Signal preko scart kabela je odličan i lijepa slika. 

Spojio sam kući analogni antenski kabel u kućno kino da imam par radio stanica koje mi daje A1 peko FM mreže. Nakon nekog vremena otišao FM radio. Odnosno opet isti problem.

 

Što se tiče računala i modema kojeg sam povezao UTP mrežnim kabelom. Nakon nekog vremena otišla integrirana mrežna kartica na ploči računala. I meni i prijatelju i zgradi.

 

I tako dalje mogao bih pisati još neke sitnice. 

 

Ali kao što neki kažu ja ništa ne razumijem. Osim što vidim da mi analogna slika ne valja ništa. I idu crte po ekranu samo takve. 

 

Kad pričamo o optici. Koja valjda povezuje Zagreb i Split kroz neke šahte. Da li se netko zapitao kakvi su spojevi? kakvi su poklopci od šahte.

 

Ili zašto meni je tako spor internet u Split a prijatelju u Zagrebu skoro pa duplo brži. 

 

Meni moja veza 50 mb/s a njemu 70 mb/s u Zagrebu. Meni za otvorit neku stranicu 5 minuta a njemu istu tu stranicu otvor za 5 sekundi. 

 

Dalo bi se napisati mnogo stvari. 

 

Od usluga koje ja koristim meni dovoljno antenski kabel. 

Na gornjoj slici ti je opticki kabl koji dolazi od A1 do mog routera koji se nalazi kod mene u stanu. Kad to imaš možeš reči da si na optici.

tek onda možeš očekivati ovakve brzine ( još je ovo i loše, dok A1 nije preuzeo Amis uredno su oba broja bila iznad 100Mbps)

možete li PRIVATE SD prebaciti u HD? također na HUSTLER HD nemate dobar raspored filmova, odnosno emisija ide, a najavljena je tek za sat vremena u rasporedu.

Razina korisnika 1
Bedž +1

@A1 korisnik molim te da nam  pošalješ poruku OVDJE za provjeru. 

@A1 korisnik molim te da nam  pošalješ poruku OVDJE za provjeru. 

Web-lokacija ne može se dohvatitiProvjerite sadrži li naziv https pravopisnu pogrešku.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

A i to nije nešto što se treba provjeravati kad je to tako, nego proslijedite upit samo odgovornima, ako ovdje ne čitaju.

Razina korisnika 2
Bedž +1

@A1 korisnik da bismo mogli proslijediti prijavu, potrebni su nam podaci pa te molim da nam se javiš po prethodnoj uputi.

Odgovori