Spajanje rutera i digitalnog prijemnika koji nisu u istoj prostoriji?!

  • 6 December 2020
  • 11 odgovora
  • 1381 pregled

Poštovani,

imamo aktiviranu uslugu telefon+internet+televizija.

Ruter se nalazi u jednoj prostoriji i u toj se prostoriji nalazi i digitalni prijemnik , e sad bi prijemnik prebacili u drugu sobu. Zanima me na koji je način moguće povezati udaljeni ruter i prijemnik?

Točnije zanima me dali je Lan kabel jedino rješenje ili u obzir dolazi i wifi Extender?

Inače laptop i ruter su povezani bežično, ne vrijedi li onda ista opcija za ruter i prijemnik ili to uopće nema veze?! hvala

gogsy1975 prije 3 godine/godina

CAM modul je umjesto digitalnog prijemnika a s njim možeš pratiti sve pakete koje imaš na osnovnom priključku. Dakako, TV ti mora imati CI utor (provjeri ima li utor za modul, većina novije generacije ima). Isto tako ako imaš modul koristiš daljinski od tv-a ali nemaš snimalicu, vrati na početak i druge interaltivne usluge što ima digitalni prijemnik.

 

Skeniranje digitalnih frekvencija je u ovom slučaju na samom tv-u, tu pronađe sve programe od A1 ali su zaključani, otključani samo osnovni. Ali opet, nisi naveo koji model je tv-a, jel noviji pa pogađam za utor za modul i skeniranje frekvencija jer je možda tv starijeg datuma itd...

Pogledaj original

Odgovora 11

Razina korisnika 7
Bedž +3

LAN kabel ide u prijemnik, nije mi baš poznato da prijemnik ima wifi mrežnu karticu. Neznam koji wifi extender imaš ali on bi trebao imati izlaz za lan kabel pa onda iz wifi extendera ubaciš lan u prijemnik.

Sve funkcionira , osim što je moguće gledati samo HTV1 HD. Dali je potrebno negdje aktivirati digitalne programe ili što već? ;(

Razina korisnika 7
Bedž +3

Kako sve funkcionira ako imaš samo HTV1 Hd? Što si točno napravio? Usluga preko kabla, parice..?

Preko WiFi extendera koji ima izlaz za Lan. Kod pretrage programa piše: Nema informacija.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Onda najbolje da nazoveš tehničku pa neka ti oni provjere jer ne navodiš bitne podatke. Jesi li sve spojio identično kao što je bilo na prvoj lokaciji? Ako koristiš tv preko kablovske, nije dovoljno ubosti samo LAN kabel u prijemnik, moraš dovući i koaxijalni kabel do prijemnika, vjerojatno zato nemaš signala.

Prijemnik je u struji, spojen je na internet preko LAN koji je na WiFi extender, koaxijalni je u prijemnik ukopčan i sa Tv je prijemnik povezan sa kabelom( HDMI mislim)...eto mislim da je to to...i mogu gledati samo Hrt1hd...znači signal postoji....za ostale programe kaže nema informacija....

Razina korisnika 7
Bedž +3

Pričaš o koaxijalnom kablu kablovske tv od A1 ili Bneta kojeg si razvukao od razvodnika (jedan kabel iz tog razvodnika ide u router a jedan vodi do prijemnika) do tog mjesta?

U digitalni prijamnik sam uštekao koaksijalni koji je inače bio u Tv (dok smo gledali samo analogno).

Razina korisnika 7
Bedž +3

A imaš li na toj drugoj lokaciji noviji TV (HD) da poskeniraš digitalne frekvencije direktno sa koaksijalcem u tv? Ja sam isto imao koakcijalac preko kojeg sam pratio analogno, isti taj u tv-u mi nađe sve kanale digitalno, a otvara samo naše jer nemam drugi a1 prijemnik ili CI modul (javi da je program zaključan).

evo sve funkcionira…. hvala na pomoći:) sve sam pogasio i pospojio ponovno i proradilo.

sad me još zanima dali bi sve bilo puno lakše sa CAM modulom...tada nebi trebao ni dodatni digitalni prijamnik? ni dodatni daljinski? ni wifi extender (ili jako dugački LAN  kabel)? ili ?

ili kako vi navodite skeniranje digitalnih frekvencija...kako se to radi?

Razina korisnika 7
Bedž +3

CAM modul je umjesto digitalnog prijemnika a s njim možeš pratiti sve pakete koje imaš na osnovnom priključku. Dakako, TV ti mora imati CI utor (provjeri ima li utor za modul, većina novije generacije ima). Isto tako ako imaš modul koristiš daljinski od tv-a ali nemaš snimalicu, vrati na početak i druge interaltivne usluge što ima digitalni prijemnik.

 

Skeniranje digitalnih frekvencija je u ovom slučaju na samom tv-u, tu pronađe sve programe od A1 ali su zaključani, otključani samo osnovni. Ali opet, nisi naveo koji model je tv-a, jel noviji pa pogađam za utor za modul i skeniranje frekvencija jer je možda tv starijeg datuma itd...

Odgovori