Software STB-a ne pamti postavke roditeljske zastite

  • 22 April 2021
  • 11 odgovora
  • 384 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Software ima puno bugova, to vam je vjerojatno vec poznato. Da ne spominjem mobilnu aplikaciju (ne prikazuje sve programe koje bi trebala, javlja neku gresku i to redovito, valjda vi ni ne pokusavate testirati da li vam aplikacija radi, tj. oni koji vec to odraduju za vas ne testiraju sto su napravili, ako uopce rade na bugovima).

 

No, ono sto me ipak prilicno nervira jeste problemi s roditeljskom zastitom.

 

  1. Prebacim se na roditelja, da nema zastite, ali ne, svako gasenje i evo mene natrag. Gledajte, ima ljudi koji nemaju malu djecu (ili bilo kojeg drugog razloga da zele imati roditeljsku zastitu). Posljedica je jasna, svako malo ili kuckaj PIN pri saltanju kanala, ili svako malo idi u meni (i naravno, kucaj PIN).
  2. Da bi stvar bila jos veselija, to “zaboravljanje” postavki vrijedi i kada postavite da “obitelj” moze gledati sve sadrzaje (tj. 18+). Tada, nakon ponovnog paljenja, iako je postavka “zapamcena”, nije primjenjena, pa kada odem u meni dozivim to da kanal, kada udem u meni da vratim “obitelji” 18+ sadrzaje, kanal u pozadini odjednom ozivi, kao da sam ga otkljucao.

Dajte malo poradite na tim opcijama, ako vec nesto odredim, volio bih da to i funkcionira kako je odredeno, a ne da ama bas svaki put moram iznova podesavati jednu te istu stvar. Nije bas privlacno.

 

A mora se priznati da je takav bug zaista ocit.

 

O stabilnosti software-a necu, to je vec malo teze rijesiti na svakom sistemu koji je na klimavim nogama, netko bi morao napraviti totalni rewrite koda da se toga rijesite, ali barem ovakve bugove kao nepamcenje opcija, te neprimjenjivanje podesenih postavki bi trebali srediti, to je barem lako za isprogramirati (i debugirati).

 

Zaista, toliko gresaka u software-u jeste malo razocaravajuce. I ne, nisam ih trazio danima, prebacio sam se na vasu opremu prekjucer i vec mi dode da pocnem cupati ono malo kose sto mi je preostalo od nerviranja zbog takvih stvarno besmislenih bugova.


Odgovora 11

da, to je točno, također nepotrebno je da gori podsjetnik punih pet minuta prije prebačaja na kanal, a nije mi jasno tko je predložio da se maknu male sličice što slijedi iduće na kanalu, stvarno loš potez!

Da, s obzirom da sam bio i na starom sucelju, fale mi te slicice programa, bile su zgodne i lagano se vidjelo sto je prije, sto je poslije.

 

Sada pak treba stisnuti strelicu gore, pa strelicu desno, i dobije se pregled, ali bez slika.

 

No, to je vise "feature", a ne bug, shvacam da je netko odlucio da to izgleda bolje i da je lakse za koristiti. Nije, treba dva pritiska na daljinskom, mjesto nijednog, ali eto, to je tako.

te sličice i dalje postoje, ali su u pozadini opisa emisije iza teksta tek kada se stisne OK za opis određene emisije, što je nepotrebno, treba ih vratit da prilikom prebačaja kanala se vidi što je slijedeće, ovo je nepregledno sada

Razina korisnika 4
Bedž +3

“Prebacim se na roditelja, da nema zastite, ali ne, svako gasenje i evo mene natrag. Gledajte, ima ljudi koji nemaju malu djecu (ili bilo kojeg drugog razloga da zele imati roditeljsku zastitu). Posljedica je jasna, svako malo ili kuckaj PIN pri saltanju kanala, ili svako malo idi u meni (i naravno, kucaj PIN).”

Tako je i predviđeno da radi, negdje u postavkama (nisam uz tv pa nisam 100% siguran više gdje, mislim da je negdje kod uređivanja pina) i piše da vrijedi do ponovnog pokretanja uređaja.

Dakle feature a ne bug. Koliko poželjan feature je već drugo pitanje, no čini mi se da neće tu ništa mijenjati.

Tako je i predviđeno da radi, negdje u postavkama (nisam uz tv pa nisam 100% siguran više gdje, mislim da je negdje kod uređivanja pina) i piše da vrijedi do ponovnog pokretanja uređaja.

 

Sada kada si skrenuo paznju na to, otisao sam mijenjati PIN. I ne, ne pise to. Pise cemu sluzi PIN i da ga treba spremiti, nema nista o tome dokle vrijedi, da vrijedi samo za jedno paljenje. Barem ne na mojoj verziji uredaja.

 

E sada, da li je to feature ili bug, pa, ako mene pitas, to je bug.

 

Da si procitao sve sto sam pisao, onda bi vidio sljedece:

 

  1. Pricam o postavljanju PROFILA, a ne PINa. Meni ne pamti profil (roditelj, za razliku od obitelji).
  2. Kada promijenim sto profil obitelj moze vidjeti (18+ sadrzaje, da ne moram kuckati pin svako malo), to se “zaboravi” u praksi, iako je u postavkama to i dalje vidljivo kao odabrana opcija, te je dovoljno da dodem do tog dijela menija i cim udem u taj meni, opa, program odjednom moze raditi, iako NISAM unio pin.

Izgleda da nisi bas pazljivo procitao sto sam napisao. Nema veze, to je isto jos jedan bug (i ne, ne tjesi se, nije feature. :D).

Razina korisnika 4
Bedž +3

Tako, nije kod uređivanja pina nego kada se ode na ono “odaberi profil”. Iznad opcija obitelj i roditelj ima neki tekst u kojem je pred kraj navedeno da se profil roditelj primjenjuje do gašenja digitalnog prijemnika ili ponovnog odabira profila obitelj.

OK, pogledao sam sto pise:

Profil Roditelj se primjenjuje do gasenja digitalnog prijemnika ili ponovnog odabira profila Obitelj.

 

Zbog potencijalne nejasnoce sam prebacio i jezik na originalni (prijevodi su uvijek pravi pakao, pa cak i ovdje koriste termin “gasenje”, za sto ne znas da li je zaista gasenje, ili je stand by):

After standby, your profile will always be set to Family.

To znaci da si u pravu sto se tice stavke a), to jeste feature.

Nazalost, kada pricamo o stavci b), da se promijeni status dostupnosti materijala za Obitelj.

Valjda ce i to biti jednog dana ispravljeno...

 

Razina korisnika 2
Bedž +1

Meni je ovo sučelje puno bolje

 

svima je zbog ovih malih sličica što slijedi

Meni je ovo sučelje puno bolje

 

Tako je meni izgledalo kod starog sucelja, s uredajem od B.net-a. Sada s ovim novim, “originalnim”, dosta toga je drugacije. Ima prednosti, ali i mana (kao i bugova, cak i nekih vrlo cudnih, recimo, mobilna aplikacija ne vidi sve programe koje vidis na TVu, ali i to je feature prema sluzbi za korisnike).

ali možemo se svi složiti da je prilikom prebačaja kanala na starom sučelju bilo preglednije što se tiče sličica i ostalog, dok sada piše samo što je trenutno na određenom kanalu, ali ne i što slijedi

Odgovori