Satelitski modul

  • 12 December 2016
  • 63 odgovora
  • 12853 pregleda

Mogu li kupiti CA modul za TV i koristiti uz Vip sat tv? ili to treba nekako upariti preko službe za korisnike?

Odgovora 63

Razina korisnika 7
Bedž +3
Ne moraš gubitak vrijeme na obraćanje "matici" jer ti svaka država ima "svoju" politiku. Kako npr. HT, tako i Vipnet/A1 Hrvatska. Nisu dužni niti u mogućnosti nuditi iste usluge, pakete, cijene itd.
Što se ostalog tiče, dobrodošao. Naviknut ćeš se. Tako je kako je, to su privatne firme koje nude to što nude. Ti možeš pristati koristit ili sve otkantat i gledati 5, 6 zemaljskih programa na vanjsku antenu.
Ne moraš gubitak vrijeme na obraćanje "matici" jer ti svaka država ima "svoju" politiku. Kako npr. HT, tako i Vipnet/A1 Hrvatska. Nisu dužni niti u mogućnosti nuditi iste usluge, pakete, cijene itd.
Što se ostalog tiče, dobrodošao. Naviknut ćeš se. Tako je kako je, to su privatne firme koje nude to što nude. Ti možeš pristati koristit ili sve otkantat i gledati 5, 6 zemaljskih programa na vanjsku antenu.


Upravo zato što su privatne kompanije ima smisla. Treba ih svaki dan iznova prodrmati, jer one na žalost ne preuzimaju inicijaativu iz osobnih nagona, nego reagiraju samo na "pressure" iz vana. Totalno konfuzna situacija u odnosu na kompanije, koje su istinski tržišno orijentirane i svaki dan iznova analiziraju rezultate. Siguran sam da su imali neke procjene, kod kojeg broja klijenata im je "break even" ove investicije. Isto tako sam siguran, da nisu ni blizu tih rezultata. Zato i nude sport-pakete šest mjeseci gratis.
Razina korisnika 1
koristim VIP modul i jako sam zadovoljan ,zanima me kad će umjesto HRT sd programa preće na HRT HD jer vidim da je krenulo emitiranje u HD rezoluciji. Usporedbom sa dvb-t prilikom mjerenja bit ratea ustanovio sam da na dvb-t ide veći bit rate,što znači i kvalitetniju sliku.Pretpostavljam da bi prelaskom na HD i kvaliteta slike bila bolja...
Kakav modul imaš i od kud kada A1 nema modul u ponudi? Jesi siguran?
Razina korisnika 1
već ćetiri godine koristim original vip modul sa karticom.a da sam siguran,jesam.
Sve ok...ja ih tražio pravili budalu od mene i tvrdili da oni to nemaju i nisu zainteresirani...
Razina korisnika 1




poštovani VIP, kako to rjesiti? ja preko ebay-a kupim tocno takav modul i vi cete ga upariti umjesto recivera?
molim da se objasni postupak, imam tv sa ugradenim satelitskim prijemnikom i nema teorije da koristim dodatni prijemnik, ali ovako se mozemo dogovoriti


poštovani VIP, kako to rjesiti? ja preko ebay-a kupim tocno takav modul i vi cete ga upariti umjesto recivera?
molim da se objasni postupak, imam tv sa ugradenim satelitskim prijemnikom i nema teorije da koristim dodatni prijemnik, ali ovako se mozemo dogovoriti


mozemo li dobiti broj montera koji vam je to slozio? imat ce posla i pretplata kao u prici, pa time i promet...
nažalost,monter koji je to složio kao većina kvalitetnih montažera otišao je na rad u Irsku.
Koliko mi je poznato bio sam među zadnjima kome je uspjelo dobiti modul i karticu.
pozz.Zvonimir ili stari nick jajac
Ima nekih novih informacija oko modula, bude se to pomaklo s mrtve tocke?
Nažalost,do modula se još uvijek ne može doći. A-1 nije zainteresiran za ponudu modula i kartica uatoč sve većem broju korisnika novih 4K TV-a koji imaju CI+ utor za sat tv.
lijep pozdrav!


ne radim za navedenu firmu!
uživam u mirovini.....
Razina korisnika 7
Bedž +3
HT je isto rekao da im je cjenovno neisplativ modul i dok iscrpe zalihe i oni gase prodaju tako da mislim da je cijena bitan faktor iako je to kod providera vani normala.
HT je isto rekao da im je cjenovno neisplativ modul i dok iscrpe zalihe i oni gase prodaju tako da mislim da je cijena bitan faktor iako je to kod providera vani normala.

Čini mi se da nije u igri cijena,jer u razgovoru sa konkurentnom firmom,total tv, dobio sam provjerenu informaciju da module ne prodaju radi zaštite od card sheringa.Pretpostavljam da je ista politika i u A-1.Baveći se montažama antenskih sistema,postoje moduli koji se ugrađuju u stanice koje se postavljaju u hotele.


ne radim za navedenu firmu!
uživam u mirovini.....
Razina korisnika 7
Bedž +3
@jajac - možebitno je i to razlog ali nedavne akcije gdje su pohvatali CS majstore i zapljenili module i kartice HT-a dok recimo masu drugih stranih (po meni atraktivnijih) platformi uredno radi u CS-u. Iste naprave upgrade ali uvijek izadje patch što isto nije slučajnost. Atraktivnost A1 sat tv-a i uvođenjem PlanetSporta nikad nije bila dovoljno zanimljiva za probijanje i CS a vjerujem da niti neće jer većinu vremena se vrti logotip pa tko želi platiti programe na kojima nema atraktivnosti i čekati samo od tekme do tekme. No, CS je sasvim druga tema o kojoj se ne priča. ;)

Primjer prepaid maxtv troškovnika preko modula. Paket M samo produženje (bez modula) na godišnjoj bazi je 825 kuna. Cijena samog modula u prodaji je oko 372 kune, praktički kao polugodišnja cijena prepaida. OK je kad kupiš pa produžuješ prepaid ali inicijalni troša modula je velik.
gogsy1975 - imaš par postova iznad vezano uz vip modul.
nisam se mogao ulogirati pod nickom jajac,pa sam se ponovo prijavio pod nickom
zvonimir.
gogsy1975 - imaš par postova iznad vezano uz vip modul.
nisam se mogao ulogirati pod nickom jajac,pa sam se ponovo prijavio pod nickom
zvonimir.

ne radim za navedenu firmu!
uživam u mirovini...
gogsy1975 -@jajac - možebitno je i to razlog ali nedavne akcije gdje su pohvatali CS majstore i zapljenili module i kartice HT-a dok recimo masu drugih stranih (po meni atraktivnijih) platformi uredno radi u CS-u. Iste naprave upgrade ali uvijek izadje patch što isto nije slučajnost. Atraktivnost A1 sat tv-a i uvođenjem PlanetSporta nikad nije bila dovoljno zanimljiva za probijanje i CS a vjerujem da niti neće jer većinu vremena se vrti logotip pa tko želi platiti programe na kojima nema atraktivnosti i čekati samo od tekme do tekme. No, CS je sasvim druga tema o kojoj se ne priča. ;)

Primjer prepaid maxtv troškovnika preko modula. Paket M samo produženje (bez modula) na godišnjoj bazi je 825 kuna. Cijena samog modula u prodaji je oko 372 kune, praktički kao polugodišnja cijena prepaida. OK je kad kupiš pa produžuješ prepaid ali inicijalni troša modula je velik.



imaš par postova iznad vezano uz vip modul.
nisam se mogao ulogirati pod nickom jajac,pa sam se ponovo prijavio pod nickom
zvonimir.

ne radim za navedenu firmu!
uživam u mirovini...
Dosađujem opet malo, izlazi mi ugovor max tv satelit putem modula pa me interesira jel je nešto promjenilo po tom pitanju vip sat ponudi??
Razina korisnika 4
Bedž +3
@darkos1 A1 SAT TV usluga i dalje radi putem satelitskog tanjura i prijamnika u kojem je Smart kartica.
@darkos1 A1 SAT TV usluga i dalje radi putem satelitskog tanjura i prijamnika u kojem je Smart kartica.
Konkretno me interesira jel A1 sat tv razmišlja o uvođenju MODUL-aa???
proslijedite nadređenima..........
Razina korisnika 4
Bedž +3
@darkos1 Hvala na prijedlogu i osvrtu, upit proslijeđen na odgovarajuću adresu. Čekamo odgovor.
Razina korisnika 6
Bedž +3
Ne razmislja nitko o tome i nece biti
da složimo tu na forumu neku anketu ili listu želja , pa da se malo potpišemo svi zainteresirani?
Razina korisnika 4
Bedž +3
@Dona @darkos1 Tema je već aktualna i svi su dobrodošli.

Odgovori