Problem sa XPLORE TV:GO uslugom

  • 10 January 2022
  • 31 odgovor
  • 3185 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 31

Razina korisnika 5
Bedž +2

@nickno Ajmo polako jer se s Chromecastom služim već godinama

 

Chromecast se može kupiti u bilo kojoj malo boljoj trafici informatičke opreme u RH, zadnji uzeo prije cca 3 mjeseca u Svijet medija na placu u Dubravi.

 

Da bi Chromecast se spojio na wifi od kuće treba imati instaliran Home od Googla na mobu, na sam Chromecast se NIŠTA NE INSTALIRA same aplikacije koje podržavaju Chromecast ga prepozaju i kada ti želiš prebace stream na TV.

 

Tehnička podrška za tako jednostvanu napravu ne postoji. Ili je spojen na wifi ili nije nije nuklearna fizika tako da nikakvi tehničari ne dolaze u obzir. Veći problem mi je bio spojiti robotski usisavač na wifi nego Chromecast pa nisam zvao tehničara da ga on spoji.

 

P.S. Samo jedan mob mora imati instaliran Home da bi se podesio Chromecast a svi ostali koji su na istoj wifi mreži mogu castati na njega.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Tromy , gdje se to može kupiti Chromecast? U A1 možda? Sancta Domenici? Fizičkoj trgovini bilo kojoj? Nisam primjetila, vidim da je dostupan online preko (meni baš i ne poznatih trgovina)tj. zato sam i postavila pitanje da mi netko objasni moju nedoumicu. 

Ne pratim novosti o televizorima, niti me zanimaju sve dok moj radi bez problema na kabelskom bnet-u.

Ali i S9+ je imao ugrađenu aplikaciju Chromecast i Google Home pa su jednostavno nestale s njega, imam ih na popisu neistaliranih aplikacija u Google Playu. 

Što je fulano s moje strane? Mislim da moje pitanje nije ništa fulalo. To kaj se kod nas prodaju televizori s ugrađenim Chromecastom (vjerovat ću ti na riječ, neda mi se guglati) ne znači i da će ti prodavač garantirati ako ti taj dio rikne da imaš pravo na zamjenu, jer kao kaj sam rekla, Googleov proizvod službeno nije prisutan na hrvatskom tržištu. Ali da se wi-fi naplaćuje kao u Americi, bi ti šipak mogao kupiti Chromecast online.

Koliko sam pročitala- Chromecast je odličan media player koji od običnog televizora učini smart televizor za male pare. Sve kaj tv mora imati je hdmi i usb ulaz. Ali bez neke službene podrške, čovjek se mora snaći u ulozi "uradi-spoji-sam", a ne možeš očekivati od A1 tehničara da ti zbog toga dolazi u kuću, kao kad ti dođe doma i pospaja kabelsku i sve kaj dođe uz nju.

@daworin , vidim da me pratiš u stopu na Leaderboardu 😛

Edit: to s Chromecastom me podsjetilo da su se kod nas mogli kupiti i video rekorderi namijenjeni sasma drugim tržištima. Ili kaj ljudi kupuju kineske mobitele direkt iz kine pa im pol toga ne radi. Ja pričam o toj nejasnoj sivoj zoni.

Evo išla zguglati gdje se može kupiti Chromecast u Hrvatskoj. Abracadabra, Print Ink, mobis.hr., Mall.hr. Aha, trgovine koje inače prosječan hrvatski potrošač svakodnevno redovno obilazi 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Tromy Šta se čudiš pa to je zvijezda foruma i mora biti” Leaderboard” u svakom pogledu….

Razina korisnika 5
Bedž +2

Kaj sad od sto glasa nijednog za čuti nije?

Nije li istina da Chromecast koristite na vlastitu odgovornost i da vam u biti nitko i ne treba niti službeno može garantirati da bu Chromecast radio onako kako je zamišljeno? Gdje se to SLUŽBENO Chromecast može kupiti u Hrvatskoj? Google kaže da ne može, a Google valjda zna kada je prodavatelj osobno on i kada me upozorava kod promjene regije da moram imati adresu u npr. UK, ako želim nekaj kupiti.

E da, u Austriji je Chromecast dostupan. I zato se A1 pravi "blesav" pa ga je stavil i na svoje stranice. Jer, A1 i jeste austrijska firma. Jel tak?

 

Nisam baš shvatio što je autor hito reći ali Chromecast se normalno može kupiti u RH ali ne preko Google store koji ne radi u RH.

 

A ovo na vlastitu odgovornost, kaj bude eksplodirao u HDMIu ?

 

Ako aplikacija podržava Chromecast a Explore TV kao podržava a ne radi znači da je aplikacija u banani jer kao što sam ranije napisao na Chromecast V2 radi a na novoj verziji V3 ne radi. Chromecast je standard i sve druge aplikacije mi rade (Netflix, Youtube, HBO go, Max TV go, EON TV i naravno screen mirroring androida na TV) jedino A1 NE RADI.

 

Po tom tumačenju trebali bi biti zabranjeni i TV uređaji koji imaju Chromecast tvornički ugrađen a prodaju se u RH.

 

@nickno mislim da je ovo totalno fulano s tvoje strane.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kaj sad od sto glasa nijednog za čuti nije?

Nije li istina da Chromecast koristite na vlastitu odgovornost i da vam u biti nitko i ne treba niti službeno može garantirati da bu Chromecast radio onako kako je zamišljeno? Gdje se to SLUŽBENO Chromecast može kupiti u Hrvatskoj? Google kaže da ne može, a Google valjda zna kada je prodavatelj osobno on i kada me upozorava kod promjene regije da moram imati adresu u npr. UK, ako želim nekaj kupiti.

E da, u Austriji je Chromecast dostupan. I zato se A1 pravi "blesav" pa ga je stavil i na svoje stranice. Jer, A1 i jeste austrijska firma. Jel tak?

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja imam pitanje jedno, pa ak mi može netko odgovoriti. Kak ste uopće nabavili taj Chromecast u Hrvatskoj kad Google kaže za njega ovo 

 

Pročitala sam kak se instalira u pcchip.hr, ali mi je fakat nejasno- ako Google kaže da nije dostupan u Hrvatskoj kaj to pravno znači i za A1,za korisnike Chromecasta i za sve one silne shopove na nabava.hr gdje se mogu kupiti. Može objašnjenje?

Odgovori