Riješeno

Odabir b.net (tj.A1) TV paketa kroz digitalni prijamnik

  • 9 September 2020
  • 12 odgovora
  • 1622 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6

Lipo čitam na vašem webu da od sada mogu slobodno birati (i mijenjati besplatno 1× mjesečno) između 3 osnovna paketa kroz tv menu digitalnog prijamnika i pomislih-lijepo-koštaju 90 kuna, a ja bez veze plaćam 174 kune i krenem ja tražiti opciju aktiviranja paketa. I nigdje opcije.

Pa molim nekog od hodajuće enciklopedije telekoma (čitaj:szk, a taj naziv sam pročitala u Večernjem) da mi , onak, ko idiotu, objasni, nacrta, gdje se taj izbornik nalazi na KAON 7584

icon

Najbolji odgovor od A1_Mirna 10 September 2020, 15:30

Pogledaj original

Odgovora 12

Razina korisnika 6
Bedž +6

A1, kako aktivirati SAMO tv uslugu od 90 kuna, bez interneta?

 

Razina korisnika 2

Lipo čitam na vašem webu da od sada mogu slobodno birati (i mijenjati besplatno 1× mjesečno) između 3 osnovna paketa kroz tv menu digitalnog prijamnika i pomislih-lijepo-koštaju 90 kuna, a ja bez veze plaćam 174 kune i krenem ja tražiti opciju aktiviranja paketa. I nigdje opcije.

Pa molim nekog od hodajuće enciklopedije telekoma (čitaj:szk, a taj naziv sam pročitala u Večernjem) da mi , onak, ko idiotu, objasni, nacrta, gdje se taj izbornik nalazi na KAON 7584


Moraš imati ovu novu Mozaik uslugu dogovorenu i onda pakete možeš mijenjati u MojA1 aplikaciji. M

‘’ Odaberi između 3 osnovna paketa koji su ti uključeni u cijenu TV usluge, a u Moj A1 aplikaciji možeš promijeniti osnovni paket jednom mjesečno. ‘’

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hvala, @stipest , ali za b.net mi ne treba mozaik,ne želim internet+tv, a bez interneta se ovi novi tv paketi ne mogu uključiti očito. 

Razina korisnika 1
Bedž +1

Da, piše kad odeš sastavljati Mozaik - ako želiš tv ili tel, moraš odabrati i net. Dakle, kombinacije su net+tv, net+tel i net+tv+tel.

Razina korisnika 1
Bedž +1

A internet može i sam za sebe.

Razina korisnika 6
Bedž +6

To je poprilično ucjenjujuće i prisiljavajuće od A1.

A1, jel me čuje tko?

NE ŽELIM INTERNET, ŽELIM SAMO TV!!!

Rekao bih da je potreba uzimanja interneta ako se želi TV posljedica aktualnog načina funkcioniranja TV usluge.

Iz splittera coax ide u TV i router, ali je također potrebno UTP-om povezati router i STB radi:

  1. Dobivanja informacija o uključenim paketima i aktivacije/dekativacije (to je mogao i “stari” Kaon 1200)
  2. Drugih usluga kao npr. HBO on Demand, You Tube (Kids) ili karaoke (ne šalim se, zadnja stavka pod VOD tipkom :-)).

Ovakvu konfiguraciju (UTP router →  STB) sam imao još na Trio ADSL-u/kabelu, u oba slučaja je bio  Kaon 1200, routeri različiti.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Khm, pa ja imam i router ubee i kaon i nemam net, već samo prastari prošireni b.netov tv paket. Htjela sam si uštedjeti 80-tak kuna prelaskom na neki od ova tri osnovna paketa, a internet mi STVARNO nije potreban-kad NEMAM KOMPJUTER. Niti ga mislim uopće ni kupiti.

Ja već 15-tak godina surfam isključivo preko mobitela. Ja sam hodajuća enciklopedija razvoja Vipnetovog mobilnog interneta 🤣.

Ne trebam ni telefon zadnjih 15-tak godina.

 

Bedž +1

@nickno u novoj ponudi internet usluga je baza za sve fiksne usluge i uz nju možeš odabrati jedan od naših TV paketa jer uz nove pakete putem optičke i kabelske infrastrukture automatski je dodijeljeno novo interaktivno TV sučelje. One TV omogućava: TV uživo, pogledaj od početka, nastavi započeto, snimalicu, videoteku, plati pa vidi i kupovinu TV paketa.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dakle, TV se više uopće neće moći aktivirati bez interneta? A kaj je sa nama korisnicima SAMO tv usluge? Pa neću zbog tv- a kupovati kompjuter. Današnji mobiteli sasvim solidno zamjenjuju kompjutere

@nickno : Nisam znao ove detalje da već imaš Ubee+Kaon. Model Kaona mi nije bio poznat pa sam mislio da se radi o konfiguraciji bez povezivanja s routerom.

Što se interneta tiče gledaj to s vedrije strane: kada si kod kuće imaš super brzi neograničeni internet :wink: .

Doduše i ova vedrija strana pada u vodu ako imaš tarifu sa neograničenim mobilnim internetom… :relaxed:

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nickno da, ako je u pitanju MOZAIK ponuda nije moguće uzeti paket bez internet usluge. Ponuda osnovnih paketa koju si navela odnosi se upravo na tu, novu MOZAIK ponudu. Ako ti takva ponuda ne odgovara, možeš nastaviti koristiti paket koji si i do sad koristila. 

Odgovori