MaxTv Sat vs VIPSat Tv ( Kaon CO 1300 HD.)

  • 7 January 2017
  • 37 odgovora
  • 18180 pregleda

Razina korisnika 5
Kad pričamo o satelitskim televizijama usporedit ću dvije najbolje.
Dugo imam satelitsku tv još tamo krajem 80-tih, početkom 90-tih, dok je Atra bila hit, a SKY programi bili besplatni.
Mnogo kasnije krenule su satelitske pay tv usluge od kojih sam od početka pojavljivanja na HR tržištu koristio DIGI tv, no kako je DIGI tv s vremenom gubio tržišnu utakmicu, prebacio sam se na Max Tv IPTV, potom se vratio na satelitsku čim je VIP preuzeo DIGI tv, moram reći da sam jedan među prvim korisnicima VIPSat Tv usluge, a na svojoj županiji možda čak i prvi 🙂

U samim počecima VIPSat je bio najbolji, odmah su počeli sa Kaon receiverima, dobrim paketima programa, čak i povoljnim u ono vrijeme, sa najboljim mogućim signalom.
Super pogodnosti su bile i još uvijek su mogućnost čak 3 još dodatna receivera uz osnovni, dakle 4 sve skupa.

MaxTv tada je bio opasno uzdrman, svojom bahatošću samovoljnog mijenjanja tv paketa na maxtv iptv-u i vrlo lošim izborom kanala na maxtvsatu te u konačnici i ne baš najboljim signalom na satelitu (ali ipak mnogo bolji od Total tv-a).

Maxtv dobio je opasnog konkurenta VIPSat tv.
VIPSat tv je opasno počeo preuzimati tržište.

No nije trebalo dugo da Maxtv Sat odgovori, kupili su i oni Kaon receivere te poboljšali izbor kanala, poboljšali signal i opako uzvratili udarac.
Nakon što su oba operatera u međusobnom natjecanju shvatili da niti jedan niti drugi ne zarađuju dovoljno udružili su snage i budući da im signal ide sa istog satelita EutelSat počeli su međusobno dijeliti iste kanale koje oba operatera imaju u ponudi. Tako je recimo MaxtvSat dobio HBO HD, prije spajanja imali su samo HBO (nije bio HD).
VipSat tv tu nije stao već je počeo koketirati i sa Total tv-om prošle godine (Max nije), no to je već neka druga priča.

Stoga krećem sa usporedbom usluga, ponude kanale, cijena, kvalitete.

Za sam početak evo jedna slika dva brata rekao bih 🙂 (skoro blizanci)


Odgovora 37

Razina korisnika 5
Evo par brzinskih fotki sa sva 3 satelita.
Uzmi u obzir koliko gubim na dužinu kabla, te utičnicu i kabl od utičnice do prijemnika.





https://



Razina korisnika 6
Bedž +3
Arene su odlicna slika 6-7 mbit/sec, SK kanali su SD verzija i dosta je manji bitrate, ali opet sve to ovisi o onome od kojeg primaju, po meni je SK kod jednih i drugih los, ali kao sto sam rekao to vjerojatno nije do VIP-a i HT-a
da koliko znam neki kanali u nekim platformama su samo oko 1 mbit/sec
Navodno Bnet ima najbolju kvalitetu, ali nisu svuda dostupni (ne mogu provjeriti posto nema ni kod mene)
Razina korisnika 5
Prije par dana promjena na maxu pod rednim brojem 107, umjesto Discovery World - sada je kanal DTX.
Razina korisnika 5
vjerojatno ce imati svoju publiku i ovaj paket
recimo meni je DTX super kanal
na Eurosportu mi je rally tako da su mi ova 3 kanala sa prijevodom ok
vidim da dosta uzimaju vip i zbog tenisa na Eurosportu koji je u Osnovnom paketu SD verzija
osim VIP-a imam i Max tv sat doslovno samo radi Formule 1 koja ide na Areni, nisam ga uopce koristio od kad je zavrsila prosle godine sezona, ali to ti je kad bez neceg ne mozes :)


Nekako mi ovaj tvoj komentar više ide pod ovu temu.

Meni osobno max tv sat ima odličan izbor u osnovonom extra paketu, za puno manju cijenu nego što je to kod Vip-a.

No, meni na maxu sada fale prvenstveno Cinestar premiere kanali, ali i Eurosport, ali i mogućnost samostalnog unošenja slobodnih (FTA) kanala.

Prednost maxa jesu Arene i HNTV i niža cijena.

Međutim ako uzmem dva receivera od VIP-a i osnovni + prošireni paket tu VIP postaje bolji, ponuda je dobra + mogućnost unosa FTA kanala, ali opet mi fali snimanje na stick ili hard disk koje max ima a Vip nema....
Max je zakon što se tiče uključenja/isključenja paketa, tu je VIP katastrofa, Max je zakon po pitanju tehničke podrške, tu je VIP katastrofa, ali ako je sve u redu tu su negdje.....

Ispada da je dobro imati ih oba....

No mislim da će u mom slučaju vrlo uskoro biti dva max receivera jer Vip-u očito nije stalo....

Ukratko uz u.o. na 24 mjeseca VIP osnovni + prošireni 135 kn + 40 kn dodatni receiver = ukupno 175 kn (3 mjeseca besplatno prvi receiver - 135 kn)

Dakle 175 x 24 = 4200 - 405 (3 mjeseca gratis) = 3795 : 24 mjeseca = u prosjeku 158,13 kn.

Prednost ručno dodavanje FTA kanala koji nisu na (ne) službenoj listi.
Ukoliko imate vip fiksnu + iinternet ili mobitel - cijena ostaje ista.

Max tv sat ukoliko imati int+telefon mjesečno 80,29 s tim da je prvih 9 mjeseci 40,15 kn
Ako imate dva receivera, cijena je ista

Dakle 9 mj x 40,15 = 361,35 x 2 (receivera) = 722,70 kn
15 mjeseci x 80,29 kn = 1204,35 kn x 2 receivera = 2408,70 kn

727,70 kn + 2408,70 kn = 3136,40 kn : 24 mj = u prosjeku mjesečno 130,68 kn

Međutim preduvjet za ovo je dakle da imate svoju satelitsku antenu i int+telefon od HT-a

Ako nemate int-tel od HT-a usluga poskupljuje za 14,23 kn mjesečno

Dakle u tom slučaju je 130,68 + 14,23 = 144,91 kn (prosječno)

I ako vam HT instalira antenu tada je usluga skuplja za još 20 kn mjesečno na 24 mjeseca

U tom slučaju prosječna cijena raste 144,91 kn + 20 kn = 164,91 kn prosječno mjesečno.

Stoga ako ste novi korisnik a želite imati dva receivera VIP je povoljniji, ako uspoređujemo samo jedan prijemnik max je povoljniji.

Velika prednost maxa je besplatno snimanje ali samo na KAON receiverima.
pozdrav,

zanima me da li na vipu i maxu ima opisa filmova na filmskim kanalima npr. kad se stisne epg ili info? jer na totalu ima samo ime redatelja i glumca, nikakav kratki opis radnje filma, niti žanr...limitirani su na dva retka navodno..zanima me da li je to kod vipa i maxa bolje rijeseno
Razina korisnika 6
Bedž +3
Moze, tipka "i" pritisnes 2 puta i prikazuje ti trenutni sadrzaj filma ili emisije, kursorom ides u desno pa ti pomaze opis sljedeceg filma ili emisije
Razina korisnika 6
Bedž +3
Zaboravio sam dodati radi se o VIP Kaonu
super..znaci ima sadrzaj filma/emisije? jer na totalu si izgubljen jer nema opisa filma, neznas sta gledas... moze slika ako nije tesko?...

kod maxa nema te opcije? pitam jer zna da imas oba resivera..
Razina korisnika 6
Bedž +3
Max tv sat nemam receiver nego modul + kartica, Gorlock nam moze vidjeti sa receiverom ima li opis filmova
Razina korisnika 5
I kod VIP-a i kod Max tv-a (satelitski) ima opis filma/emisije/serije, glumci itd... pritiskom na tipku "i"

Kako @dona reče na KAON receiverima.
Razina korisnika 6
Bedž +3
mozes li provjeriti EPG na N1 na max receiveru, kaze mi jedan kolega da ide bosanski umjesto hrvatski ?
Razina korisnika 5
Koliko je meni poznato to nikada nije bio slučaj.



Odgovori