MaxTv Sat vs VIPSat Tv ( Kaon CO 1300 HD.)

  • 7 January 2017
  • 37 odgovora
  • 18180 pregleda

Razina korisnika 5
Kad pričamo o satelitskim televizijama usporedit ću dvije najbolje.
Dugo imam satelitsku tv još tamo krajem 80-tih, početkom 90-tih, dok je Atra bila hit, a SKY programi bili besplatni.
Mnogo kasnije krenule su satelitske pay tv usluge od kojih sam od početka pojavljivanja na HR tržištu koristio DIGI tv, no kako je DIGI tv s vremenom gubio tržišnu utakmicu, prebacio sam se na Max Tv IPTV, potom se vratio na satelitsku čim je VIP preuzeo DIGI tv, moram reći da sam jedan među prvim korisnicima VIPSat Tv usluge, a na svojoj županiji možda čak i prvi 🙂

U samim počecima VIPSat je bio najbolji, odmah su počeli sa Kaon receiverima, dobrim paketima programa, čak i povoljnim u ono vrijeme, sa najboljim mogućim signalom.
Super pogodnosti su bile i još uvijek su mogućnost čak 3 još dodatna receivera uz osnovni, dakle 4 sve skupa.

MaxTv tada je bio opasno uzdrman, svojom bahatošću samovoljnog mijenjanja tv paketa na maxtv iptv-u i vrlo lošim izborom kanala na maxtvsatu te u konačnici i ne baš najboljim signalom na satelitu (ali ipak mnogo bolji od Total tv-a).

Maxtv dobio je opasnog konkurenta VIPSat tv.
VIPSat tv je opasno počeo preuzimati tržište.

No nije trebalo dugo da Maxtv Sat odgovori, kupili su i oni Kaon receivere te poboljšali izbor kanala, poboljšali signal i opako uzvratili udarac.
Nakon što su oba operatera u međusobnom natjecanju shvatili da niti jedan niti drugi ne zarađuju dovoljno udružili su snage i budući da im signal ide sa istog satelita EutelSat počeli su međusobno dijeliti iste kanale koje oba operatera imaju u ponudi. Tako je recimo MaxtvSat dobio HBO HD, prije spajanja imali su samo HBO (nije bio HD).
VipSat tv tu nije stao već je počeo koketirati i sa Total tv-om prošle godine (Max nije), no to je već neka druga priča.

Stoga krećem sa usporedbom usluga, ponude kanale, cijena, kvalitete.

Za sam početak evo jedna slika dva brata rekao bih 🙂 (skoro blizanci)


Odgovora 37

Razina korisnika 5
Kolega @dona naveo je cijene i popis programa VIPSat tv-a a ja ću MaxSat tv-a i popis aktualnih kanala (na službenim stranicama nije točan popis).

Paketi programa: MAXtv putem satelita

Najisplativiji paket je osnovni extra paket u kojem ima 62 odlično složena kanala.
Cijena ovisi o tome koje još usluge koristit/ugovornoj obvezi itd.

Uglavnom od najcijene ukoliko imate HT-ov internet i telefon osnovni ektra paket platit će te 80,29 kn
Ako imate samo telefon tada će te platiti 90,45 kn
A ako nemate ništa, tada je cijena osnovnog extra paketa 94,52

Ostale cijene paketa potražite si sami na njihovim stranicama.

U usporedbi sa VIP osnovnim + proširenim zantno povoljnije koju god od cijena uspoređivali.
Što se tiče opreme, naveden cijene su ako imati svoj satelitski antenski sustav, a ako nemate platit će te + 5 kn mjesečno za antenu uz UO na 24 mjeseca ili + 10 ako uzmete UO na 12 mjeseci.

Kvaliteta prijema programa u pravilu ovisi kako vam je podešena antena, te koja je antena, duljina kabla od antene do receivera, te da li ga direktno spajate u receiver ili kroz utičnicu u zidu.

20 - RTL LIVING
21 - HRT 1
22 - HRT 2
23 - RTL
24 - Nova TV
25 - RTL 2
26 - Doma TV
27 - HRT 3
28 - HRT 4
29 - Sportska Televizija
30 - N1
31 - Z1
100 - National Geographic
101 - Nat Geo Wild
102 - History Channel
103 - Crime & Investigation
104 - Discovery Channel Europe
105 - Discovery Animal Planet
106 - Discovery Science
107 - Discovery World
108 - Discovery TLC
110 - CBS Reality
111 - Viasat History
112 - Viasat Explore
113 - Viasat Nature
200 - OK Kids

201 - Baby TV
202 - Disney Channel
204 - Boomerang TV
206 - Cartoon Network / TCM
207 - Nickelodeon Hrvatski
209 - Mini TV
210 - RTL Kockica
211 - Nick Jr. Hrvatski
300 - CineStar TV
301 - Fox Life
302 - Fox Crime
303 - Fox Movies
304 - Fox
305 - HBO HD
306 - HBO 2 HD
307 - HBO 3 HD
308 - Cinemax HD
309 - Cinemax 2 HD

310 - Comedy Central Extra
311 - AXN
312 - TV1000
313 - SciFi
314 - Klasik TV
315 - Diva
316 - Cinestar Action & Thriller
317 - RTL Passion
318 - RTL Crime
400 - SportKlub Start
404 - Arenasport 1 HD
405 - Arenasport 2 HD
407 - Hrvatska nogometna TV
410 - Arenasport 3 HD
411 - Arenasport 4 HD
412 - Arenasport 5 HD - sportski paket
413 - Arenasport 6 - sportski paket
414 - SportKlub 1 - sportski paket
415 - SportKlub 2 - sportski paket
416 - SportKlub 3 - sportski paket
422 - Lov i Ribolov - sportski paket
423 - SportKlub Golf - sportski paket
426 - Extreme Sports Channel - sportski paket
429 - Kreator Tv - sportski paket

500 - 24Kitchen
501 - E! Entertainment
600 - CMC - Croatian Music Channel
601 - MTV Adria
602 - MTV Dance - plus paket
603 - MTV Hits - plus paket
604 - DJAZZ.tv - plus paket

605 - VH1 Europe
606 - VH1 Classic
610 - Jugoton
701 - CNN International Europe
901 - BlueHustler
902 - Dorcel TV - plus paket
904 - Brazzers TV - plus paket
905 - Hustler TV - plus paket
906 - Private - plus paket


Što se pak tiče slobodnih FTA kanala tu nema razlike, što imaju jedni imaju i drugi, pa i treći.....
Moram reći da je na VIPSat tv moguće ručno ukucavati satelitske frekvencije za one FTA kanale koji nisu u (ne)službenoj listi, dok za MaxTvSat nisam siguran, prije cirka godinu dana je bilo moguće, sada trenutno nije (možda je greška na momo receiveru ili tipka na daljinskom ne radi).

Apsolutni plus za Max Sat Tv je mogućnost snimanja na KAON receiveru na vanjski USB ili Hard disk, što kod VIPSat tv-a iz nekog njima znanog razloga nije moguće.
Bitno je za napomenuti da sve što imate na disku spremite jer kad ga jednom spojite na KAON sve što ste imali na disku trajno će te izgubiti.
Disk koji spojite na Kaon omogućava besplatno snimanje kanala, naravno moguće je i naštimati vrijeme snimanje (početak i završetak) , ali za vrijeme snimanja možete gledati samo one kanale koji se nalaze na istom satelitskom transponderu.
Snimljeni sadržaj moguće je jedino gledati na Kaon receiveru, računala ne prepoznaju disk.

VRLO BITNO OVO JE MOGUĆE SAMO NA KAON RECEIVERIMA - NEMAJU IH SVI KORISNICI MAXTV SAT-a.

Razina korisnika 5
Ispravak Maxtv osnovni extra paket ima 63 kanala, dok osnovni paket ima 47 kanala.
(p.s. zna li netko zašto se na može urediti ranije napisani post? )

Osim mogućnosti snimanja na vanjski disk, što je to što je bolje na MaxSatu u odnosu na VIPSat?
Rekao bih brutalno dobro složen osnovni extra paket koji se sastoji doista od najboljih filmskih, dječjih, dokumentarnih, sportskih i glazbenih kanala. Kad tome pridodate FTA programe imate super tematske liste programa za vrlo dobru prihvatljivu cijenu.

Što se tiče kanala, prednosti su Arena sport HD kanali i to 4 kanala u osnovnom extra paketu (za mnoge ljubitelje).

Tu je Maxtvsat konkurentan cijenom i ponudom i samom sebi u odnosu na maxtv iptv.

Što je to dobro na VIPSat-u; Cinestar Premiere HD kanali, sada i Eurosport 1 i 2 kanali koje max više nema, (osim njemačkog koji je FTA), Fight Channel i Fight Channel World HD....

Idealno je imati obje satelitske kako ih imamo @dona i ja.
Ja imam uz max osnovni extra i VipSat tv osnovni, koji je siromašan u odnosu na max, no dobro dođe dodatak Sport klub kanala, a sada i Eurosporta kojih nema na maxu...

VipSat tv ima dobar izbor kanala ali po meni loše složene pakete kanala i visoku cijenu u odnosu na konkurenciju.
Kada bi VIPSat složio tematski filmski paket kanala bio bi apsolutno najbolji, pitanje je i cijene istoga.

Mislim da je Vipu rješenje preslagivanje kanala i svakako da uvedu mogućnost snimanja kanala.
Još jedna stvar bi bila idealna ali to mislim da niti jedan od operaterea neće omogućiti - mogućnost spajanja u LAN mrežu, receiveri imaju mogućnost ali ne radi niti kod jednog operatera.

VIP se dugo vremena odnosio prema VIPSat tv-u kao da nije sastavni dio njihove ponude, puno su reklamirali VIP TV iptv putem HT infrastrukuture umjesto da su i dalje ulagali u VIPSat tv.
VIPSat tv nije bio u opcijama kombiniraj i uštedi dok Maxtv sat je i dan danas u nihovim kombinacijama.

Doista nije mala razlika mjesečno između 135 kn koliko košta VIPSat osnovni + prošireni ili u najskupljoj verziji 94,52 kn za maxtvSat, da ni ne pričamo o 80,29 kn koliko ja plaćam.
Sama spoznaja da korisnici VIPSat tv-a koji imaju i druge VIP usluge plaćaju istu cijenu kao i oni koji nemaju ništa u VIP-u osim satelitske je rekao bih čak diskriminirajuća jer se sve druge usluge kombiniraju i donose uštede, samo VIPSat tv NE !

Promocije su druga priča i opet su povoljnije u korist Maxtv Sata.
Što se tiče servisa uslijed kvara i jedni i drugi su ozbiljni po tom pitanju i tu nema nekih problema koji se otklanjaju najduže u roku od 48 sati (ako vas ne uhvati vikend).

Iskreno u mom slučaju Arena kanali nisu presudni, kada bi VIP doista presložio svoje pakete kanala i dao približno dobre cijene kao Maxtv Sat, mislim da bih ponovo imao dva receivera VIPSata, uz mogućnost snimanja kanala.

Do tada ostaje ovako kako je u mom slučaju 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Samo jedna mala opaska, da ne ulazim previše u temu. Jasno ti je da je ovo snimanje na Kaonu bug i kršenje autorskih prava (pogotovo na HBO) a ovaj tvoj upis će vjerojatno kada netko pročita, pomoći da se u slijedećem update-u napravi "zakrpa". O takvim stvarima (kao i o CS-u) se ne priča nego uživa dok ide. 🙂
Razina korisnika 5
Doista mi nije jasno zašto bi netko bug reklamirao na svojim službenim stranicama:

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/maxtv-satelit



Isto tako HBO je na popisu kanala koji se mogu snimati

https://www.hrvatskitelekom.hr/dodatne-usluge/snimalica

Razina korisnika 6
Bedž +3
ja isto mislim da ovo sa HBO nije bas sve cisto, vec sam mu rekao ...
Razina korisnika 5
Ha ha ha....

Ja ne vjerujem..... ha ha ha.....

Pa zar vi vidite i čitate samo ono što želite?

Lijepo piše na HT-ovim stranicama koji programi se mogu snimati, među njima je i HBO.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Vidimo mi itekako ali ne vidim da se može snimat NovaTV, vidim da se zatamnjuje ekran turskih sapunica, programi Lige prvaka... Čisto sumnjam da je legalno snimit hit film i piratizirat u nekim obliku.

Pošaljem upit na HBO pa se javim povratno. 😉
Razina korisnika 5
Na volju ti.

Mislim da se ne može kopirati jer kad izvadim USB iz receivera i stavim ga u računalo, nema ništa od toga.
Računalo ne prepoznaje USB, ne vidi ga.
Čak sam mišljenja da je USB ili bilo koji drugi disk bespovratno neupotrebljiv, osim na KAON receiveru.

Citiram: "Prije početka upotrebe vanjski USB hard disk je potrebno prilagoditi MAXtv prijemniku pa će svi podaci na disku biti nepovratno obrisani stoga je iznimno bitno da za snimanje koristite poseban vanjski disk koji nećete koristiti u druge svrhe."

A snimljeni materijal i nije ništa drugo nego HBO on demand 😃 .
Razina korisnika 6
Bedž +3
Kaon fw je baziran na Linux? govorim napamet mozda zato ne vidis snimljeni materijal?
Razina korisnika 5
Iskreno, nije me briga kako radi.

USB od 16 GB sam platio nekih 40-tak kn i ima garanciju dvije godine.
Služi mi samo za snimanje na Kaonu, probao sam računalo ga ne vidi i baš me briga ionako sve gledam na tv-u.

A da bih pokušavao snimljeni materijal prebaciti na računalo, to niti me zanima, niti imam potrebe za tim, niti vremena.
Glupost s kojom se ne zamaram.

A USB od 16 GB je sasvim dovoljan za nekoliko sati snimljenog materijala.

Ne treba vam HDD od 500 GB.
Razina korisnika 5
Kaon ga sigurno formatira u neki svoj format pa zato kaže da će sve ostalo biti izbrisano. Trebao bi se moći ponovo formatirati na računalu za ponovnu upotrebu, znam da je na smartTV-u slično pa pretpostavljam i ovdje.

Zanimljiva je cijena max TV-a preko satelita, doma imamo maxtv ali IPTV preko optike i isto osnovni paket odlično složen bar za naš ukus, jedino me zanima jel ima mogućnost gledanja pickboxa putem kaona kod tebe?
Razina korisnika 5
@nero :)

Nema picbox, ali da hoću imao bih ga na računalu koje bih spojio sa tvom i eto ga.
Puno bolja ponuda kanala je na maxtv satelitu pogotovo kad usporediš koliko plaćaš IPTV u usporedbi sa osnovnim Extra paketom na satelitu, da i ne spominjem da na iptvu posebno plaćaš, njemačke, regionalne, talijanske itd....

U konačnici plaćaš i snimalicu, a na satelitu je besplatna.

A što se tiče formatiranja diska kad ga izvadiš iz receivera, nije moguće jer ga računalo ne vidi, dakle potpuno je neupotrebljiv.

Možeš jedino pokušati prevariti trgovca, reći mu da računalo ne vidi USB i ako imaš garanciju dobit ćeš drugi jer ga doista ne vidi, možemo reći ne radi.

USB je neupotrebljiv osim za potrebe snimanja i gledanja na Kaon receiveru. Kužiš?

Tako bi bilo i sa HDD-om, ali ti to naravno nitko ne kaže.

A što se tiče snimanja znam da sigurno stane 10-tak sati (koji sat više) na USB od 16 GB, što će ti više, kasnije obrišeš što želiš i opet snimaš....
Razina korisnika 6
Bedž +3
Probaj ga formatirati sa EaseUS, prije kad je na vipovom Kaonu bilo moguce snimanje, sa tim programom sam ga uspio vratiti u format prepoznatljiv windowsima
Razina korisnika 5
Hvala @dona

Ali ja ga ne želim formatirati, nema potrebe, služi svrsi kojoj je i namijenjen.

Kad bi i uspio što bi time postigao, bio bi opet možda upotrebljiv na računalu i prazan.

Bitno mi je da usluga radi, super je i besplatno je.

A to što Vip nema je njihov nedostatak.
Razina korisnika 5
Upravo to, cijenom jeftinije od IP-a a dobiješ više. Nema mi baš logike da na svjetlovodu koji skuplja prašinu naplaćuju više, a tu gdje je mogućnost kvara veća manje..stvarno su biseri.

Uskoro izlazi ugovor pa eto gledam okolo što se nudi 🙂
Razina korisnika 6
Bedž +3
inace taj program ti je odlican, ja sam nekoliko usb stickova spasio i rade mi normalno
Razina korisnika 6
Bedž +3
Evo recimo za ljubitelje tenisa VIP je bolji izbor posto Max tv nema u svojoj ponudi Eurosport kanale, u VIP-u su od nedavno sa hr. komtatorima, a Eurosport 1 HD na eng.
Australian Open na Eurosport kanalima od 16.-29.01.2017.

Razina korisnika 5
Koliko dugo je bolji izbor? Za vrijeme trajanja tenisa?

Eurosport ima njemački FTA a ima i kanal supertenis HD također FTA.

Meni ne nedostaje Eurosport, na maxu, a niti sportski kanali općenito.
Razina korisnika 6
Bedž +3
Tebi mozda ne koji ne pratis tenis, ali meni i onima koji pratimo tenis je ovo bitno
Supertenis HD ima i na vipsatu ali ne prenosi Australian Open
Razina korisnika 5
Ok.

Svi koji imaju satelitsku, ne moraju niti imati pretplatu na bilo kojeg operatera mogu potpuno besplatno gledati tenis na kanalu Eurosport de

Razina korisnika 6
Bedž +3
A sta je sa Eurosport 2 tamo isto je tenis i to sa hrvatskim komentatorima
odlicna tema i odlicna usporedba...
al niste se dotaknuli mozda i najvaznijeg, kakva je kvaliteta slike na maxtv sat a kakva na vip sat?

i jos jedno pitanje, moze li se na maxtv sat premotavati snimljeni sadrzaj dok jos uvijek snima. Znaci dosao sam na pola emisije koju snima i zelim je gledati ispocetka, a snimanje jos traje?

pozdrav
Razina korisnika 5
Što se tiče toga nisam probao, budem pa javim.
Što se tiče premotavanja ubrzavanja snimljenog sadržaja to može brzine 2x 4x 8x 16x i 32x.

Što se tiče kvalitete prijema, kako rekoh na početku ovisi kako su antene podešene, moje su odlično podešene i imam kristalno jasne slike.

Od antene do utičnice imam oko 20 metara kabla i od utičnice do prijemnika još cca pola metra. Kvaliteta slike na maxu u takvim okolnostima je u prosjeku oko 15dB.

Antena je mislim promjera 120 ako se ne varam.

Uglavnom nikakvih problema sa slikama niti sa maxom niti sa vipsatom, oba imaju dovoljno jak signal.
Razina korisnika 5
Još jedna zanimljivost....

Koliko je potrebno vremena da vam maxtv sat uključi/isključi neki od paketa programa.

Za vrijeme razgovora sa agentom na 0800 9000 programski paket je uključen, a kad isključuju u pravilu dok završite razgovor a najduže u roku par minuta je isključen.

Uključenje/isključenje programskih paketa na vipsat tv-u traje od nekoliko sati do nekoliko dana čak. Zanimljivost je Vipsat tv-a je da će vam na računu naplatiti uslugu doista do onog dana kada ste zatražili isključenje, a isključit će kad isključe ..... he he... .

Na ovo me podsjetio @gogsy na jednoj drugoj temi kad je komentirao koliko bi Vip trebao imati ljudi? Ne znam ali je činjenica da ih nemaju dovoljno iako su ljudi ti koji su najveća vrijednost.
kolega hvala na odgovoru,

medutim kod usporedbe slike medu operaterima, vise sam mislio na kakvocu slike, jasnocu, ostrinu - tu kvalitetu, a ne kvalitetu signala, mada je i ovo o jacini signal jako koristan podataka. Naime, dosta se prica kako se stedi na bitrate-u kanala radi ogranicenog mjesta na transponderima, a i ja sam jednom davno na kratko imao priliku vidjeti sliku od maxtv preko satelita, i bio sam cak i neugodno iznenaden videnim.

Odgovori