Riješeno

Kako gledati 18+ kanale bez unosa PIN-a?

  • 28 August 2022
  • 5 odgovora
  • 3448 pregleda

Pozdrav,

 

imam A1 optiku i prijemnik Kaon KSTB4020. 

Svaki put kad prebacim na neki 18+ kanal moram ubacivati lozinku 1234, postoji li način kako da se to izbjegne? Znam da postoji opcija sa profilima Obitelj i Roditelj, no i to opet moram podešavati u postavkama jer svaki put kad ugasim prijemnik on opet ode sa Profil Roditelj na Profil Obitelj i kanali su zaključani. Jel moguće da niste stavili nikakvu opciju za ljude koji očito takve programe ne moraju skrivati od ikoga i da je svaki pristup tim kanalima maksimalno otežan kao da pristupaš Pentagonu? Bio sam korisnik raznih TV paketa, satelitskih, kabelskih, iptv ali ovaj pristup još u životu nisam vidio, ako ne želite da ljudi pristupaju tim kanalima možda najbolje da ih skroz izbacite iz ponude i na tim mjestima postavite kanale Laudato od 1 do 10. 

Nadam se da sam predvidio nešto tj. da ipak postoji neka skrivena opcija da se to isključi a da je nisam vidio.

 

Zahvaljujem.

 

 

icon

Najbolji odgovor od Pero357 29 August 2022, 08:46

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 2
Bedž +2

nIAm 100% siguran.., ali mislim da bi u samim postavkama prijemnika pod opcijom roditeljska zaštita trebala biti i opcija roditeljsje zaštite te ponuđene opcije

roditeljska zaštita  za usrats do 14 godina  inda opcija za roditeljska zaštita za one do 18 godina  i na kraju opcija isključeno..

ako postoji to onda jednostavno posstaviš roditeljsku zaštitu na isključenoi nevi ti trebalo tražiti unos pina…

a ako i dalje traži onda je to do a1 operatera. u tom slučaju stavi pin 1111 ili 0000 i upišeš ti svaki put  to je 3 sekunde vremena

nIAm 100% siguran.., ali mislim da bi u samim postavkama prijemnika pod opcijom roditeljska zaštita trebala biti i opcija roditeljsje zaštite te ponuđene opcije

roditeljska zaštita  za usrats do 14 godina  inda opcija za roditeljska zaštita za one do 18 godina  i na kraju opcija isključeno..

 

 

Ima, ali to je samo za 18+ sadržaj na običnim kanalima (recimo filmovi sa eksplicitnijim scenama ubojstva se također stavljaju pod oznaku 18), sa druge strane 18+ kanali su posebno regulirani u postavkama receivera i to nije moguće isključiti. 

Na A1 receiveru koji sam prije imao (za IPTV) ovakve gluposti se nisu dešavale. Moglo se sve podesiti pa i 18+ kanali da su stalno otvoreni ukoliko tako želiš. 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Dobro si zaključio, nema druge opcije osim onoga da se postavi na profil roditelj.

To vrijedi samo dok se prijemnik ne ugasi na daljinski (prebaci u standby način rada) - nema neke trajne restartproof opcije.

To im je namjerno tako postavljeno, sada je li dobra odluka vodstva ili ne je druga priča.

Razina korisnika 2
Bedž +3

Večer @medicc ! 

@Pero357 je u pravu, prilikom promjene profila gledatelja u Roditelj, navedeni će ti se profil primjenjivati sve do gašenja digitalnog TV prijamnika. Takav princip rada štiti najmlađe korisnike naših usluga od neprimjerenog sadržaja te se zaštita ne može izbjeći čak niti gašenjem/ponovnim paljenjem TV prijamnika :) 

obriši šifru ...jer ćemo i mi moći gledati tvoje kanaliće

Odgovori